جامعه مجازی دانشگاه پیام نور
خبر درگذشت هاشمی رفسنجانی - نسخه قابل چاپ

+- جامعه مجازی دانشگاه پیام نور (http://pnuforums.ir)
+-- انجمن: بخش عمومی (/forum-12.html)
+--- انجمن: اخبار (/forum-264.html)
+---- انجمن: اخبار ایران و جهان (/forum-265.html)
+---- موضوع: خبر درگذشت هاشمی رفسنجانی (/thread-55413.html)


خبر درگذشت هاشمی رفسنجانی - NaHiD - ۱۳۹۵/۱۰/۲۰ ۰۱:۰۴ صبح


خبر در گذشت هاشمی رفسنجانی به علت عارضه قلبی از دقایقی پیش در شبکه خبر اعلام شد. خبر در گذشت هاشمی رفسنجانی به تیتر یک رسانه های کشور تبدیل شده است .


بر اساس آخرین اخبار واصله، درگذشت هاشمی رفسنجانی که غروب امروز در پی عارضه قلبی در بیمارستان بستری شده بود، دقایقی پیش تأیید شد.
حسین مرعشی از نزدیکان آیت‌الله هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم این خبر را تایید کرد و گفت متاسفانه تلاش پزشکان برای احیای مجدد آیت‌الله بی‌نتیجه ماند وایشان به رحمت ایزدی پیوست.


آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی فرزند میرزا علی هاشمی بهرمانی در سوم شهریور ۱۳۱۳ در روستای بهرمان شهرستان رفسنجان به دنیا آمد.


در ۵ سالگی تحصیل را از مکتبخانه‌ای در نوق آغازکرده و در سن ۱۴ سالگی به قم رفت و به تحصیل علوم دینی پرداخت.


آیت الله هاشمی رفسنجانی از یاران همراه امام خمینی(ره) و از روحانیون برجسته مبارز علیه رژیم ستم شاهی بود که در آنجا تحت اثر تعلیمات امام راحل به سیاست روی آورد.


علت مرگ هاشمی رفسنجانی همان عراضه قلبی اعلام شده است .


درگذشت هاشمی رفسنجانی را به خانواده و ملت ایران تسلیت عرض مینمایئم .
در اینجا واکنش ها به درگذشت هاشمی رفسنجانی را مشاهده می نمایید :

[تصویر: 44422_226.jpg]

[تصویر: 44420_219.jpg]

[تصویر: 44421_152.jpg]
[تصویر: 44423_389.jpg][تصویر: 44345_340.jpg]هاشمی رفسنجانی درگذشت خبری تکان دهنده ای که از سوی رسانه های دولتی منتشر شد . رئیس مصلحت نظام در سن 82 سالگی دار فانی را وداع گفت
درگذشت هاشمی رفسنجانی
برای اولین بار یکی از خبرگزاریهای مهم تنها خبر ناراحتی قلبی رفسنجانی را رسانه ای کرد, اما با گذشت زمان یک خبر دیگر منتشر شد مبنی بر اینکه خانواده هاشمی رفسنجانی با نگرانی فراوان در بیمارستان تجریش تهران حاضر شدند .
[تصویر: 13_0_rafsanjani-1-1.jpg]ابتدا خبر درگذشت هاشمی رفسنجانی به صورت شایعه منتشر شد . بیشتر کانالهای تلگرامی خبر از درگذشت رئیس تشخیص مصلحت نظام می دادند اما هیچ رسانه دولتی فوت ایشان را تایید نمی کرد . تا اینکه برای اولین بار حسین مرعشی و محمد هاشمی درگذشت هاشمی رفسنجانی را تایید کردند .
علت درگذشت هاشمی رفسنجانی
طی یک سال اخیر خبرهای ضد و نقیض بسیاری در مورد ناراحتی قلبی هاشمی رفسنجانی منتشر می شد . هربار خبری مبنی بر بستری شدن هاشمی رفسنجانی منتشر می شد اما خیلی سریع از طرف خانواده هاشمی این موضوع تکذیب می شد قلبی هاشمی رفسنجانی طی یک سال اخیر شدت گرفته بود . می توانید اصل ماجرای بستری شدن هاشمی رفسنجانی و تکذیب آن توسط دخترش را از طریق لینک زیر مطالعه کنید (ناراحتی قلبی هاشمی رفسنجانی)

حسین مرعشی در مورد نحوه درگذشت هاشمی رفسنجانی گفت : متاسفانه ساعاتی پیش هاشمی رفسنجانی را به بیمارستان تجریش آوردند, تیم پزشکی بیمارستان سعی در احیا کردن داشتند اما متاسفانه پس از تلاشهای فراوان آقای رفسنجانی دار فانی را وداع کردند .
کلیپ تجمع مردم جلوی درب بیمارستان
مردم جلوی درب بیمارستان با تجمع شعار : عزاست عزاست امروز روز عزاست امروز خامنه ای رهبر صاحب عزاست امروز


تجمع مردم جلوی درب بیمارستان تجریش پس از اینکه خبر فوت هاشمی رفسنجانی رسانه ای شد عده ی کثیری از مردم جلوی درب بیمارستان تجریش تجمع کردند .[تصویر: 13_1_rafsanjani-1-1.jpg]
[تصویر: 13_2_rafsanjani-1-1.jpg]عکس و فیلم دردناک از مرگ هاشمی رفسنجانی + حاشیه جنجالی
هر لحظه به تعداد مردم اضافه می شود نیروهای امنیتی هر گونه ورود و خروج به بیمارستان تجریش را ممنوع کردند . ازدحام مردم بیش از حد ممکن در حال افزایش است .
[تصویر: 13_1_hashemi-dargozasht-1.jpg]عکس و فیلم دردناک از مرگ هاشمی رفسنجانی + حاشیه جنجالی انتقال پیکر هاشمی رفسنجانی به بیمارستان جماران پس از فوت هاشمی رفسنجانی پیکر وی به بیمارستان جماران در حال انتقال است . علت جا به جایی هنوز معلوم نیست .
کلیپ بنز هاشمی رفسنجانی بدون سرنشین متاسفانه چند لحظه پیش بنز معروف هاشمی رفسنجانی بدون سرنشین منتشر شد . بیشتر رفت و آمدهای آقای رفسنجانی با همین بنز بود .

واکنش شبکه های خبری غربی به درگذشت هاشمی رفسنجانی
پس از اینکه خبر درگذشت هاشمی رفسنجانی تیتر یک خبرگزاریهای داخلی قرار گرفت این بار در رسانه های غربی به عنوان خبر فوری در حال انتشار است . تاکنون فرانس ۲۴، آسوشیتد پرس و یورو نیوز، خبر فوت هاشمی رفسنجانی را تحت پوشش قرار داده است .

[تصویر: hashemi-piam-sefidak.com%20_1_.jpg]
عکس جدید منتشر شده از ایستگاه متروی زوریخ کشور سوئیس روی تابلوی خبررسانی فوت هاشمی رفسنجانی را اعلام کردند .
[تصویر: shakhsiat-mohem-jamaran-sefidak.com%20_1_.jpg]
عزای شبکه های تلویزیونی شبکه های تلویزیونی ایران همه با روبان سیاه رنگ مرگ هاشمی رفسنجانی را عزا گرفتند .
[تصویر: 13_0_hashemi-dargozasht-1.jpg] محل برگزاری مراسم ترحیم هاشمی رفسنجانی
طبق گزارشات به عمل آمده پیکر هاشمی رفسنجانی به بیمارستان جماران منتقل داده شد . تا لحظات دیگر مراسم ترحیم هاشمی رفسنجانی در حسینیه جماران برگزار خواهد شد .
احیای قلبی یک ساعت و نیم طبق مصاحبه اخیر وزیر بهداشت : پس از اینکه هاشمی رفسنجانی را به بیمارستان آوردند تیم پزشکی برای احیای بازگشت تپش قلب یک ساعت و نیم تلاش کردند اما متاسفانه نتیجه بخش نبود . معمولا احیای بیماران سکته قلبی بین 30 تا 45 دقیقه می باشد .
جهانی شدن اسم هاشمی رفسنجانی هاشمی رفسنجانی اسمش در ترند توییتر تنها با مدت زمان 2 ساعت به ترند 3 جهانی رسید .
[تصویر: hashemi-rafsanjani-marg-sefidak.com%20_2_.jpg]

برای کسانی که نمی داند ترند چیست باید بگم : هر بار یک اسم آنقدر جستجو شود (هشتگ گذاری شود) به صدر کلمات جهانی خواهد رسید .
محل خانه هاشمی رفسنجانی جمعیت زیادی از مردم جلوی درب خانه هاشمی رفسنجانی تجمع کرده اند

[تصویر: hashemi-rafsanjani-marg-sefidak.com%20_3_.jpg]
شعارهای عزاست عزاست امروز از جلوی درب خانه هاشمی رفسنجانی شنیده می شود .
[تصویر: hashemi-rafsanjani-marg-sefidak.com%20_1_.jpg]
کلیپ و عکس گریه های دختر هاشمی رفسنجانی
فائزه هاشمی دختر هاشمی رفسنجانی پس از اینکه پیکر پدرش را به سمت جماران منتقل کردند در حین بیرون امدن از بیمارستان با چهره گریان دل مردم را به درد آورد
[تصویر: gerieh-dokhtar-hashemi-sefidak.com.jpg]


اولین عکس از تابوت هاشمی رفسنجانی هاشمی رفسنجانی بعد از مرگ پیکرش را به حسینیه جماران منتقل کردند . عکسهای دردناکی از فائزه هاشمی دختر رفسنجانی منتشر شده که روی تابوت پدرش در حال گریه کردن هست .
[تصویر: hashemi-jamaran%20_2_.jpg]
[تصویر: hashemi-jamaran%20_1_.jpg]
[تصویر: hashemi-jamaran%20_3_.jpg]
تسلیت یک میلیاردی مردم هند نخست وزیر هند با انتشار توییت جلب گفت :
[تصویر: hashemi-jamaran%20_4_.jpg]
من به همراه یک میلیارد و 250 میلیون نفر مردم هند پیام تسلیت خود را به گوش مردم ایران می رسانیم .
کلیپ آرام کردن فائزه هاشمی روی تابوت پدرش
دختر هاشمی رفسنجانی در حسینه جماران دل مردم را به درد اورده است دختر رفسنجانی نمی تواند اشکهایش را کنترل کند دائما تابوت را بغل می کند .

مهدی هاشمی از زندان اوین مهدی هاشمی پسر رفسنجانی همانطور که می دانید دوره مجازات اش را در زندان اوین پشت سر می گذارد بعد از فوت پدرش با اسکورت نیروی انتظامی در حال انتقال به حسینیه جماران می باشد .
[تصویر: hashemi-piam-sefidak.com%20_3_.jpg]
پسر هاشمی رفسنجانی با چشمهای گریان در حال رفتن به حسینیه جماران .
متن تسلیت رهبر انقلاب خامنه ای به مرگ هاشمی رفسنجانی رهبر انقلاب آیت الله خامنه ای با ارسال پیام این فاجعه دردناک را تسلیت گفتند .
[تصویر: hashemi-piam-sefidak.com%20_2_.jpg]

تا چند لحظه دیگر متن کامل پیام تسلیت آیت الله خامنه ای منتشر می شود .
متن تسلیت رهبر انقلاب :
[تصویر: hashemi-hamsar-sefidak.com%20_2_.jpg]

واکنش روحانی به مرگ هاشمی رفسنجانی حسن روحانی رئیس جمهور ایران با انتشار پیام تسلیت به مرگ هاشمی رفسنجانی صفحه توییتر خود را بروز رسانی کرد .
[تصویر: hashemi-piam-sefidak.com%20_4_.jpg]
تا لحظاتی دیگر پیام تسلیت حسن روحانی منتشر می شود .
عکسهای دردناک از گریه های همسر رفسنجانی لحظاتی پیش تصاویر دردناکی از عفت مرعشی همسر هاشمی رفسنجانی در کنار دخترش فائزه منتشر شد .
[تصویر: hashemi-hamsar-sefidak.com%20_1_.jpg]
عکس دردناک از فائزه هاشمی در کنار برادرش مهدی هاشمی روی تابوت پدر .
[تصویر: hashemi-hamsar-sefidak.com%20_3_.jpg]
[تصویر: tatili-hashemi-sefidak.com%20_1_.jpg]
شخصیت های مهم در مراسم ترحیم هاشمی رفسنجانی
شخصیت های مهم سیا30 , نظامی و لشکری بسیار زیادی در مراسم ترحیم هاشمی رفسنجانی شرکت کرده اند . هنوز به طور دقیق اسامی افراد شرکت کننده منتشر نشده است .
لازم به ذکر است حسینیه جماران آماده حضور مردم عزادار می باشد .
[تصویر: shakhsiat-mohem-jamaran-sefidak.com%20_2_.jpg]
محل دفن هاشمی رفسنجانی
خبرهای ضد و نقیضی در مورد دفن هاشمی رفسنجانی در مرقد امام خمینی مطرح شد هنوز این خبر تایید نشده بود که یک منبع نزدیک به بیت امام گفت : هنوز هیچ برنامه خاصی در مورد تدفین پیکر ایشان در مرقد امام برنامه ریزی نشده است .
حرم اما رضا مکان دفن هاشمی رفسنجانی
محسن رضایی دقایقی پیش اعلام کرد مکان دفن هاشمی رفسنجانی طی برنامه ریزی هایی که انجام گرفته حرم امام رضا می باشد .
تکذیب خبر دفن در حرم امام رضا
طی دقایق پیش محسن رضایی اعلام کرد من برای دفن هاشمی رفسنجانی تصمیم نمی گیرم خانواده ایشان مکان دفن را اعلام خواهند کرد .
روز تعطیلی طی گزارشات هیات دولت 3 روز را به عنوان عزای عمومی اعلام کردند و همچنین روز سه شنبه 21 دی ماه را به مناسبت روز خاکسپاری تعطیلی عمومی اعلام شد .
[تصویر: tatili-hashemi-sefidak.com%20_2_.jpg]
به شایعات توجه نکنید تنها روز سه شنبه تعطیل است فردا دانشگاه ها باز است .
تاریخ مراسم تشیع پیکر هاشمی رفسنجانی خبرهای منتشر شده حاکی از مراسم تشیع پیکر هاشمی رفسنجانی در تاریخ 21 دی ماه روز سه شنبه از مسیر دانشگاه تهران شروع می شود . همچنین روز چهارشنبه مراسم تدفین در شهر مشهد, حرم امام رضا برگزار خواهد شد . (خبر دفن در حرم امام رضا تکذیب شد )در پاسخ به: خبر درگذشت هاشمی رفسنجانی - afshin89 - ۱۳۹۵/۱۰/۲۰ ۱۰:۲۵ صبح

روحش شاد


در پاسخ به: خبر درگذشت هاشمی رفسنجانی - SepahSalar - ۱۳۹۵/۱۰/۲۰ ۰۳:۵۱ عصر

خداوند عاقبت همه ما را ختم بخیر و سعادت گرداند.
امین یا رب العالمین


RE: خبر درگذشت هاشمی رفسنجانی - NaHiD - ۱۳۹۵/۱۰/۲۰ ۱۱:۵۳ عصر


مروری بر زندگی پرفرازونشیب آیت‌الله هاشمی رفسنجانیآیت‌الله هاشمی رفسنجانی، از تأثیرگذارترین چهره‌های تاریخ جمهوری اسلامی دیروز 19 دی 1395 (8 ژانویه 2017) در پی عارضه قلبی در بیمارستان شهدای تجریش تهران دار فانی را وداع گفت. وی از مهمترین چهره‌های سیا30 ایران پس از انقلاب اسلامی بود که پس از 8 سال خانه نشینی، سکوت و عقب رانده شدن بار دیگر با چهره‌ای اندکی انتقادی به صحنه سیا30 ایران بازگشته بود. در این ایمیل مروری مختصر داریم به زندگی پرفراز و نشیب او:


[تصویر: 01.jpg]
اکبر هاشمی بهرمانی (متولد ۳ شهریور ۱۳۱۳ در رفسنجان، کرمان) مشهور به اکبر هاشمی رفسنجانی، روحانی سیاستمدار ایرانی بود که تا قبل از درگدشت‌اش ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام جمهوری اسلامی ایران را برعهده داشت.


[تصویر: 02.jpg]
هاشمی رفسنجانی نخستین رئیس مجلس شورای اسلامی و چهارمین رئیس جمهور ایران در دو دوره پیاپی میان سال‌های ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۶ بود. وی به عنوان یکی از پرنفوذترین شخصیت‌های سیا30 جمهوری اسلامی شناخته می‌شد.


[تصویر: 03.jpg]
هاشمی رفسنجانی در همه ادوار مجلس خبرگان رهبری، نماینده بود و از ۱۳۸۶ تا ۱۳۹۰، دومین رییس این مجلس بوده است. هاشمی پس از درگذشت بنیانگذار جمهوری اسلامی، در نشست مجلس خبرگان با تعریف یک خاطره، سهم بزرگی در انتخاب آیت‌الله خامنه‌ای به مقام رهبری جمهوری اسلامی ایران داشت.


[تصویر: 04.jpg]
اکبر هاشمی رفسنجانی در سال ۱۳۸۴ در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کرد که در دور دوم از محمود احمدی‌نژاد شکست خورد.


[تصویر: 05.jpg]
در جریان انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ هاشمی به وضوح از میرحسین موسوی، کاندیدای بخشی از میانه‌روها و اصلاح‌طلبان حمایت کرد. او در خطابه‌ی آخرین نماز جمعه‌ای که در تهران ایراد کرد و پس از آن، در محافل خصوصی، از سرکوب معترضان به نتایج این انتخابات انتقاد کرد.


[تصویر: 06.jpg]
انتقادات هاشمی رفسنجانی باعث شد که از سوی مراجع حکومتی به همسویی با "فتنه‌گران" متهم شود و جایگاه امامت و خطیب نماز جمعه تهران را که با ۴۰۰ بار اقامه نماز رکورد‌دار بود، از دست بدهد. هاشمی رفسنجانی همچنین ریاست مجلس خبرگان و اثرگذاری بر دانشگاه آزاد اسلامی را نیز از دست داد.


[تصویر: 07.jpg]


شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی صلواتی در ۱۳ دی ماه ۱۳۹۰ فائزه هاشمی را به ‌دلیل مصاحبه‌ای با سایت اینترنتی "روز آنلاین" به اتهام "فعالیت تبلیغی علیه جمهوری اسلامی" به شش ماه حبس تعزیری و ۵ سال محرومیت از فعالیت‌های سیا30، فرهنگی و مطبوعاتی محکوم کرد. فائزه هاشمی از اول مهر تا ۲۹ اسفند ۱۳۹۱ دوران محکومیت خود را در زندان اوین گذراند.


[تصویر: 08.jpg]


مهدی هاشمی در انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۳۸۸ از میرحسین موسوی، رقیب محمود احمدی‌نژاد حمایت کرد و در تبلیغات انتخاباتی آقای موسوی فعالیت می‌کرد. مهدی هاشمی دوم مهرماه سال ۱۳۹۱ پس از بازگشت به ایران در فرودگاه تفهیم اتهام شد. او پس از معرفی خود به دادسرای زندان اوین بازداشت شد. هاشمی روز یکشنبه (۲۶ آذر) پس از حدود سه ماه حبس انفرادی با قرار وثیقه آزاد شد. (عکس: یاسر، مهدی و محسن هاشمی)


[تصویر: 09.jpg]


اکبر هاشمی رفسنجانی در تاریخ ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ و در واپسین دقایق ثبت نام در انتخابات ریاست‌جمهوری نام نویسی کرد که صلاحیت وی از سوی شورای نگهبان رد شد.


[تصویر: 10.jpg]


بعد از این رد صلاحیت تحلیلگران گمان می‌کردند حضور سیا30 هاشمی رفسنجانی در صحنه سیاست داخلی ایران به اتمام رسیده و او را باید صرفا بخشی از تاریخ جمهوری اسلامی ایران به حساب آورد. (تندیس هاشمی رفسنجانی در موزه "شهید بهشتی")


[تصویر: 11.jpg]


رفسنجانی در آخرین انتخابات ریاست جمهوری از حسن روحانی حمایت کرد که منجر به پیروزی روحانی در انتخابات شد و ریاست یازدهمین دولت جمهوری اسلامی را برعهده گرفت.


[تصویر: 12.jpg]


پس از پیروزی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری فعالیت‌های هاشمی رفسنجانی نیز شدت یافت و تقریبا هر روز درنشست‌های گوناگون ظاهر و گاهی نیز لب به انتقاد می‌گشود. (عکس: بزرگداشت روز پزشک با حضور هاشمی رفسنجانی)


[تصویر: 13.jpg]


رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در یکی از آخرین سخنان‌اش در دیدار با شرکت‌کنندگان در "همایش میثاق با امام" گفته بود: «برخی از حزب‌اللهی‌ها به خیال خدمت به مردم به آنها ظلم می‌کنند». هاشمی رفسنجانی که زمانی "سردار سازندگی" نامیده می‌شد، بخوبی از اسرار نظام آگاه بود و می‌دانست تیرهایش را بسوی کدام اهداف باید رها کند.


[تصویر: 14.jpg]


هاشمی رفسنجانی در کنار کندوی زنبور عسل


[تصویر: 15.jpg]


هاشمی رفسنجانی در سالگرد آیت‌الله صالحی مازندرانی در شهر شیرگاه مازندران. او در این مراسم گفت که "دولت گذشته تنبیه ما بود".


[تصویر: 16.jpg]


با پیروزی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری، هاشمی رفسنجانی در سن ۷۹ سالگی دوباره آمد تا شاید بتواند گذشته
ها
را جبران کند.