جامعه مجازی دانشگاه پیام نور
اخبار سینما و تلویزیون - نسخه قابل چاپ

+- جامعه مجازی دانشگاه پیام نور (http://pnuforums.ir)
+-- انجمن: کلاس فرهنگ، هنر و ادب (/forum-130.html)
+--- انجمن: سینما و تئاتر (/forum-259.html)
+---- انجمن: {آرشیو سینما و تئاتر} (/forum-460.html)
+---- موضوع: اخبار سینما و تلویزیون (/thread-33384.html)


مجله سینما و تلویزیون - NaHiD - ۱۳۹۰/۱۲/۶ ۱۱:۳۶ صبح

صبح امروز با حضور عزت الله انتظامی در موزه سینما
از ویترین جشنواره بین المللی فیلم ۱۰۰ رونمایی شد
[تصویر: 61924829108049081777.jpg]
آیین رونمایی از ویترین جشنواره بین المللی فیلم ۱۰۰ صبح امروز (سه شنبه ۲ اسفند) با حضور عزت الله انتظامی، در موزه سینما برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری در این مراسم که محمد حسن پزشک،مدیر عامل موزه سینما رسول صدر عاملی، حبیب ایل بیگی، فاضل نظری،حسین ربانی غریبی و جمعی از هنرمندان حضور داشتند، عزت الله انتظامی با ابراز خرسندی از حضورش در این برنامه گفت: به برگزار کنندگان این جشنواره تبریک می گویم. فکر می کنم خیلی دشوار است که فیلمسازی بتواند در ۱۰۰ ثانیه مطلب را به مخاطب انتقال دهد.
او با اشاره تجربه اش از دیدن فیلم ۱۰۰ ثانیه ای «بقچه» که در اولین دوره جشنواره فیلم ۱۰۰ نمایش داده شد، گفت: این فیلم بسیار زیبا بود و در چند ثانیه تاثیر زیادی بر آدم می گذاشت؛ خانه سالمندان را نشان می داد که پیر زنی بر روی تخت خوابیده بود و بقچه ای بالای سرش بود. او از دنیا می رود، و مستخدم ها او و بقچه اش را می برند و کس دیگری را جایگزین او می کنند.
انتظامی با تاکید بر این که حضور هنرمندان شهرستانها و حتی روستاها در این جشنواره بسیار ارزشمند است گفت: من معتقدم از دل این جشنواره و از میان هنرمندانی که در آن شرکت خواهند کرد، استعدادهای شگرفی بیرون می آید و برای برگزار کنندگان این جشنواره آرزوی موفقیت می کنم.انتظامی سپس از ویترین جشنواره بین المللی فیلم ۱۰۰ پرده برداری کرد.
رسول صدر عاملی کارگردان شناخته شده کشورمان نیز در این جلسه گفت: ما ملت پر گویی هستیم اما ویژگی این جشنواره این است که به ما می آموزد که هر چه می دانیم در ۱۰۰ ثانیه بگوییم. جوانان ما در این سال ها پیشرفت خوبی داشته اند و از استعداد های خوبی از شهرستان ها و روستا ها در این جشنواره شرکت می کنند.
صدر عاملی ادامه داد: ایجاز و خلاصه گویی که در آثار این جشنواره وجود دارد بسیار شگفت انگیز است.
حسین ربانی دبیر جشنواره بین المللی فیلم ۱۰۰ در این جلسه به ارائه توضیحاتی درباره این جشنواره پرداخت و گفت: جشنواره فیلم ۱۰۰ جشنواره جوانی است و فیلم های این جشنواره در ۱۰۰ ثانیه با شعار سینمای اخلاق، برگرفته از روایت پیامبر اسلام (ص) که فرمودند «من مبعوث شدم تا مکارم اخلاق را کامل کنم» برگزار می شود.
ربانی اضافه کرد: این جشنواره جنبشی در سینمای جوان کشور است تا جوان ها با تولید آثار سینمایی حضور خود را در این عرصه محک بزنند و در یک رقابت جدی شرکت کنند. تب و تابی که این جشنواره برای جوان ها داشته است کمتر از تب و تاب سینماگران حرفه برای جشنواره فجر نیست.
او ادامه داد: امسال ۱۸۰۰ شرکت کننده داشته ایم که ۱۳۵۵ اثر در بخش های اصلی، انیمیشن، داستانی و مستند شرکت کرده اند و ۱۳۳ اثر برای بخش مسابقه و ۲۳۳ اثر برای اکران خارج از مسابقه انتخاب شد.
ربانی گفت : ویترین جشنواره فیلم ۱۰۰ حاوی تندیس های مختلف این جشنواره در دوره های پیشین بود و قرار است هر ساله تندیس های جدید به آن اضافه و اندازه آن بزرگتر شود.RE: مجله سینما و تلویزیون - NaHiD - ۱۳۹۰/۱۲/۶ ۱۱:۳۸ صبح

عزت الله انتظامی خطاب به حلیمه عبدلی نماینده وزارت فرهنگ الجزایر:
سینمای ایران غیر از اسكار همه جوایز بین المللی را كسب كرده است

[تصویر: 95863530715525113157.jpg]

عزت الله انتظامی صبح روز 2 اسفد برای رونمایی از ویترین جشنواره بین المللی فیلم 100 در موزه سینما حضور یافت و با حلیمه عبدلی نماینده وزارت فرهنگ كشور الجزایر سخن گفت.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری عزت الله انتظامی بازیگر برجسته كشورمان پس از رونمایی از ویترین جشنواره بین المللی 100 در گفت و گویی كوتاه با حلیمه عبدلی نماینده وزارت فرهنگ كشور الجزایر گفت: سینمای ما تا كنون توانسته بیش از 3000 جایزه بین المللی را دریافت كند.
این هنرمند شناخته شده ادامه داد: تنها جایزه ای كه تا كنون كسب نكرده ایم جایزه اسكار است كه امیدواریم سینمای ما به زودی آن را هم به گنجینه این جوایز اضافه كند.
حلیمه عبدلی كه در بخش بین الملل جشنواره فیلم 100 فعال است گفت: حضور در این موزه با توجه به گذری كه به تاریخ تطور سینمای ایران دارد برایم بسیار ارزشمند بود.
او ادامه داد: دیدار شخصیت های بزرگ سینمایی ایران که تندیس ها و تصاویرشان در این جا وجود دارد جالب و لذت بخش است، به ویژه که یکی از آن ها (استاد انتظامی) را در کنار تندیس و مجسمه شان دیدم تجربه ای زیبا و بزرگ بود.
هشتمین دوره جشنواره بین المللی فیلم ۱۰۰، ۴ و ۵ اسفند ماه به همت حوزه هنری سازمان تیلیغات اسلامی برگزار می شود.RE: مجله سینما و تلویزیون - NaHiD - ۱۳۹۰/۱۲/۶ ۱۱:۳۹ صبح


در آغاز جشنواره فیلم 100 انجام شد
ارزیابی 51 اثر خارجی راه یافته به بخش رقابتی
[تصویر: 25905656086303213626.jpg]
51 اثر بخش بین الملل، از مجموع 115 اثر رسیده به دبیرخانه هشتمین جشنواره بین المللی فیلم 100 در بخش رقابتی جشنواره ارزیابی شدند.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از روابط عمومی جشنواره بین ­المللی فیلم 100؛ هیات انتخاب پس از بررسی 115 فیلم از 31 كشور در نهایت 51 فیلم را به بخش رقابتی معرفی كردند.
دانمارك با 23 اثر در این جشنواره شركت كرده است كه در نهایت 6 فیلمساز با نام های؛"ماریاتامسن با دو فیلم(كابوس و روان گردان)،یوهان­هین با فیلم(تغییر شبانه)، گیلبرت سیمون با فیلم (تكامل بازیافتنی)،توماس هست با فیلم(آب گل آلود)، مالگاردهانسن با فیلم (پدربزرگ ساین)"،توانستند به بخش رقابتی جشنواره راه یابند.RE: مجله سینما و تلویزیون - NaHiD - ۱۳۹۰/۱۲/۶ ۱۱:۳۹ صبح

شهاب حسینی:
فیلم كوتاه، فیلم خلاقیت است
[تصویر: 58146760331737852996.jpg]

شهاب حسینی، بازیگر نام‌آشنای سینمای ایران در تعریف فیلم كوتاه گفت: به نظرم فیلم كوتاه هسته مركزی هنر و خلاقیتی ست كه برای این حرفه لازم است. در فیلم كوتاه ما فقط با فكر و اندیشه روبه روییم.

او گفت: فیلم 100 ثانیه‌ای فیلمی از جنس بریز و بپاش‌های معمول سینما نیست. تكنیك در فیلم كوتاه حتی اگر بتواند نقشی داشته باشد، بهتر است دخالتی نكند. مخاطب برای دیدن تكنیك به تماشای فیلم كوتاه نمی‌نشیند. مخاطب در این گونه فیلم‌ها به دنبال فكر و اندیشه خلاقانه است.

حسینی فیلم كوتاه را مرحله‌ای بعد از عكاسی حرفه‌ای دانست و این گونه توضیح داد: شاید فیلم كوتاه به نوعی مرحله بعد از عكاسی حرفه‌ای باشد. شما در قالب یك فریم می‌توانید خیلی مفاهیم را درك كنید و فیلم كوتاه هم از نظر من یك عكس متحرك است كه با همان اندیشه عكاسی باید ساخته شود.
او افزود: عكاس تمام تلاش خود را می‌كند كه در یك فریم حرف خود را به مخاطب بزند و كارگردان فیلم كوتاه هم باید در چند دقیقه محدود این كار را انجام دهد و اینجاست كه مهم ترین نكته برای موفقیت، ایده خوب است نه مسائل حرفه‌ای.RE: مجله سینما و تلویزیون - NaHiD - ۱۳۹۰/۱۲/۶ ۱۱:۴۱ صبح

یک فیلم تلویزیونی
سیما فیلم "آبروی از دست رفته آقای صادقی" را خرید
[تصویر: 84461388119722944225.jpg]

فیلم تلویزیونی "آبروی از دست رفته آقای صادقی" به کارگردانی آیدا پناهنده برای پخش به سیما فیلم تحویل داده شد.
به گزارش خبرنگار مهر، با پایان یافتن تصویربرداری این فیلم تلویزیونی ارسلان امیری و عماد خدابخش تدوین را به پایان رساندند. با پایان مراحل فنی نیز " آبروی از دست رفته آقای صادقی" برای پخش به سیما فیلم تحویل داده شده است.
داستان این فیلم به تصمیم و تردیدهای آقای صادقی می پردازد که برای گریختن از موقعیت دشواری که با آن روبه رو است اشتباهی کوچک می‌کند که زندگی خود واطرافیانش را تحت تأثیر قرار می‌دهد. رضابهبودی، نازشادمان، نازگل نادریان، پوریارحیمی، میثم رازفر، محمد اشکان فر، معصومه رحمانی، واهیک خچومیان و آرزو روشناس دیگر بازیگران این تله فیلم هستند.

موسیقی این تله فیلم را مجید پوستی ساخته است. این آهنگساز به دلیل شباهت‌های مضمونی و استفاده از بادکنک قرمز در قصه فیلم موسیقی" آبروی از دست رفته آقای صادقی" را با الهام از موسیقی فیلم "بادکنک قرمز" ساخته آلبر لاموریس ساخته است.

"آبروی از دست رفته آقای صادقی" محصول گروه اجتماعی مرکز سیمافیلم است که توسط مهدی شفیعی تهیه شده است. شفیعی پیش از این فیلم ، "تصویر گمشده" را به کارگردانی امیر شهاب رضویان تهیه کرده است.RE: مجله سینما و تلویزیون - NaHiD - ۱۳۹۰/۱۲/۶ ۱۱:۴۶ صبح

اندکی طراوت لازم است
فردین صاحب‌زمانی در نخستین اثر بلندش سوژه‌ای نه چندان بدیع برگزیده اما با پرداختی مناسب توانسته است گامی محکم در عرصه فیلمسازی بردارد.
[تصویر: 19507124245997650931.jpg]
“چیزهایی هست که نمی‌دانی” درباره علی (با بازی علی مصفا) راننده آژانسی است که در دوران دانشجویی علاقه‌ای بین او و هم دانشگاهی‌اش، سیما (مهتاب کرامتی) وجود داشته ولی هرگز بروز نیافته‌است. سیما علی‌رغم میل باطنی به ازدواج شخص دیگری درمی‌آید و حالا با او دچار مشکل شده و برای درد دل سراغ علی می‌آید. علی در حین کار اندک‌اندک دلبسته یکی از مسافران ثابتش (لیلا حاتمی) می‌شود.

البته روایت فیلم به این سرراستی که در این خلاصه داستان خواندید، نیست. کما اینکه نوع روایت فیلم تبدیل به نقطه اتکا آن و برگ برنده صاحب زمانی می‌شود. او قصه‌ای آشنا را با بیانی تازه‌تر روایت کرده و فرم را به خوبی در خدمت اثر درآورده‌است به گونه‌ای که ضعف‌های فیلمنامه هم از این طریق کمتر به چشم می‌آید.
“چیزهایی هست که نمی‌دانی” در دل روایت کلی‌اش، خرده داستان‌های فراوانی دارد که به فیلمساز امکان بیان نقطه نظراتش را هم می‌دهد. در این میان اما پررنگ‌ترین مساله (که به کلیت اثر و مفهوم آن مرتبط است) بحث دگرگونی و تغییر بینش نسبت به زندگی است.
این مفهوم در چند نقطه از فیلم با اشاره به زلزله‌ای که شایعه آن در شهر ولوله ایجاد کرده، نمود می‌یابد و در دو سکانس پشت سر هم بیان می‌شود. صاحب زمانی البته توانسته این مفهوم را بدون شعار و اغراق بیان کند به گونه‌ای که تکرار آن‌ها توی ذوق نمی‌زند.
صاحب زمانی از طریق کاراکتر اصلی‌اش (راننده آژانس) گوشه‌هایی از جامعه و مسائل مبتلا به را تصویر می‌کند. این خرده داستان‌ها که نمونه پررنگ آن را در رفتار مترجم مضطرب و پزشک مغرور می‌بینیم، به جذابیت و گیرایی فیلم کمک چندانی نمی‌کند. فیلمساز از طریق مترجم نگران، با دیالوگ‌هایش درباره زندگی و معجزه، می‌خواهد زمینه تغییر نگرش کاراکتر اصلی فیلم (راننده تاکسی) را فراهم کند و بخشی از اضطراب‌‌های حاکم بر مردم جامعه را نشان دهد
.
پزشک خودبین هم که در مراوده با همسرش دچار مشکل است، تصویری گیرا از معضلات زناشویی که حتی در اماکن عمومی جامعه نمودش به وفور یافت می‌شود، ارائه نمی‌دهد. خانه زن معتاد مواد فروش با آدم‌های داخل آن نیز تصویری جدید نیست و حرف تازه‌ای بیان نمی‌کند.
این خرده داستان‌ها شمایل آشنایی از فیلم‌های اجتماعی و بعضا ناموفق سال‌های ابتدایی دهه هشتادند که از قضا همگی مثل فیلم صاحب زمانی در شب اتفاق می‌افتند.
کارگردان اگرچه به آن چه در ذهن داشته (ارائه تصویرمختصر از معضلات جامعه) رسیده اما می‌توانست با شاخ و برگ دادن به این خرده داستان‌ها، به طراوت اثرش بیافزاید. نکته‌ای که خیلی اوقات مورد غفلت فیلمسازان ما قرار می‌گیرد این است که فراموش می‌کنند غالب مردم ابتدا به ساکن سینما را وسیله سرگرمی می‌دانند. در شرایط حاضر هم اقبال‌شان بیشتر به سمت آثار با طراوت‌تر(نمی‌گویم کمدی) است. فیلمساز از این رهگذر بدون این که به ورطه سخیف‌سازی بیافتد می‌تواند با پررنگ کردن وجه باطراوت فیلمش، تلخی‌های عینی جامعه را راحت‌تر حقنه کند. به گونه‌ای که نه انگ سیاه‌نمایی بخورد و نه دچار ممیزی‌های احتمالی شود.
“چیزهایی هست که نمی‌دانی” روایت عشق است. عشق که ما ایرانی‌ها در ادبیات کلاسیک و مدرن به شیوه‌های مختلف بیانش کرده‌ایم و در این راه ید طولایی داریم. متاسفانه گاهی این مفهوم سوء‌تفاهم ایجاد می‌کند و برخی ناآگاهان تعابیر دیگری مثل عشق مثلثی به آن می‌دهند. شاید هم تقصیر خود فیلمسازان باشد که توانایی بیان این مفهوم را ندارند.
در جامعه اخلاقی ما ذکاوت و زیرکی لازم است تا بتوان عشق را بر پرده آورد. “چیزهایی هست که نمی دانی” در این راه تا حدودی موفق است ولی نمی‌توان از آن به عنوان الگویی ایده‌آل در این باره نام برد. البته صاحب‌زمانی به مراتب بهتر از بسیاری از فیلمسازان پرمدعا که نمونه فراوانش را در جشنواره امسال شاهد بودیم توانسته این مفهوم را منتقل کند. کاری که علی مصفا هم توانست در “پله آخر” تا حدودی انجامش دهد.
پایان فیلم هم قابل پیش‌بینی و بر اساس الگوهای آشنا است اما فرمی تازه دارد. این پایان اگرچه باز نیست اما مخاطب از طریق دیالوگ و نوع رفتار کاراکتر اصلی متوجه پایان خوش آن می‌شود. از این معبر صحنه شیرخوردن گربه چندان قرابت و همخوانی با فیلم ندارد. چه ما با فیلمی سرراست رو به رو بوده‌ایم که بدون ارجاعات و نشانه و نمادهای بیرونی حرفش را زده و در پایان ناگریز از تعبیر نماد می‌شویم. در ادبیات عرفانی ما شیر نماد معنویات و نشانه خیر و برکت است و شاید فیلمساز از این طریق خواسته بر پایان تنگدستی و تنهایی کاراکترش تاکید کند.RE: مجله سینما و تلویزیون - NaHiD - ۱۳۹۰/۱۲/۶ ۱۱:۴۸ صبح


برنامه اکران نوروزی سینماها مشخص شد: "قلاده های طلا"، "گشت ارشاد"، "تلفن همراه رئیس جمهور"، "زندگی خصوصی" و "انتهای خیابان هشتم"
[تصویر: 33417847721821068844.jpg]
:: هانیه توسلی (زندگی خصوصی)، مهدی هاشمی (تلفن همراه رئیس جمهور)، ساعد سهیلی و حمید فرخ نژاد (گشت ارشاد)، حامد بهداد (انتهای خیابان هشتم) و امین حیایی (قلاده های طلا) ::

سی نت: در حالي كه بيش از سه هفته تا آغاز سال جديد باقي مانده شوراي صنفي نمايش در جلسه روز دوشنبه خود تكليف 5 فيلم اكران نوروز را مشخص كرد.

"زندگي خصوصي"، "گشت ارشاد"، "تلفن همراه رئيس جمهور"، "قلاده‌هاي طلا" و "انتهاي خيابان هشتم" نوروز اکران می شوند.

"زندگي خصوصي" (حسين فرح‌بخش)، "گشت ارشاد" (سعيد سهيلي)، "تلفن همراه رئيس جمهور" (علي عطشاني)، "قلاده‌هاي طلا" (ابوالقاسم طالبي) و "انتهاي خيابان هشتم" (عليرضا اميني) خروجي‌هاي جديد شوراي صنفي نمايش هستند كه البته مشخص نيست بعد از گذشت دو روز چرا اين خبر رسانه‌اي نشده است.

شوراي صنفي نمايش هنوز مشخص نكرده هر كدام از اين فيلم‌ها در كدام گروه سينمايي روي پرده خواهد رفت.

شايد به دليل جابه‌جايي احتمالي در اين تركيب سخنگوي شوراي صنفي ترجيح داده نام اين فيلم‌ها را به رسانه‌ها اعلام نكند.

نكته جالب درباره اين 5 فيلم نمايش عمومي "انتهاي خيابان هشتم" است. تنها فيلمي كه در جشنواره فيلم فجر نمايشي نداشته و احتمالاً به دليل تعويق چند باره‌اش در اكران عمومي در فهرست فيلم‌هاي اكران نوروز قرار گرفته است.

اگر قرار باشد فيلم عليرضا اميني طبق قرارداد قبلي روي پرده برود احتمالاً گروه عصر جديد نصيب‌اش خواهد شد.

گفته مي‌شود به غير از اين 5 فيلم يكي، دو فيلم نيز در گروه آزاد در نوروز سال 91 روي پرده خواهند رفت.RE: مجله سینما و تلویزیون - NaHiD - ۱۳۹۰/۱۲/۶ ۱۱:۵۱ صبح


“یه حبه قند” فیلم ستایش شده میرکریمی در ادامه سفرهای بین‌‌المللی، بهار آینده به آمریکا می‌رود و در جشنواره سانفرانسیسکو نمایش داده می شود.
[تصویر: %DB%8C%D9%87-%D8%AD%D8%A8%D9%87-%D9%82%D9%86%D8%AF.jpg]
به گزارش ایران ویج به نقل از فارس ، جشنواره بین‌‌المللی فیلم سانفرانسیسکو طولانی‌‌ترین جشنواره فیلم در آمریکاست و هر بهار به مدت دو هفته برگزار می‌شود.
در این جشنواره حدود ۱۵۰ فیلم و برنامه زنده با حضور بیش از ۱۰۰ فیلمساز برگزار می‌شود.
این جشنواره سالانه بیش از ۸هزار مخاطب جذب می‌‌کند.
جامعه فیلم سازان فرانسیسکو جایزه کارگردانی را نخستین بار در سال ۱۹۸۶ به “آ*****ا کوروساوا” فیلمساز فقید ژاپنی اهدا کرد و از دیگر دریافت ‌کننده‌‌های این جایزه می‌توان به “مایک لی”، “اسپایک لی”، “ورنر هرتسوگ”، “میلوش فورمن”، “رابرت آلتمن”، “وارن بیتی”، “کلینت ایستوود”، “آرتور پن”، “ساتیاجیت رای” و “روبر برسون” اشاره کرد.

این جشنواره از ۱۹ آوریل تا ۳ می ۲۰۱۲ برابر با ۳۱ فروردین تا ۱۴ اردیبهشت ماه ۱۳۹۰ در شهر فرانسیسکو برگزار خواهد شد.
این جشنواره یکی از جشنواره‌های مهم آمریکای شمالی است و در سال ۱۹۵۷ میلادی نخستین دوره آن آغاز شد.
فیلم سینمایی “یه حبه قند” با بازی نگار جواهریان، رضا کیانیان، سعید پورصمیمی، فرهاد اصلانی و… داستان خانواده‌ای یزدی است که برای مراسم عروسی آماده می‌شوند اما حادثه‌ای شادی آنها را بر هم می‌زند.
رضا میرکریمی فیلم‌‌های سینمایی “کودک و سرباز”، “زیر نور ماه”، “خیلی دور خیلی نزدیک”، “اینجا چراغی روشن است” و “به همین سادگی” را در پرونده کاری خود دارد.RE: مجله سینما و تلویزیون - NaHiD - ۱۳۹۰/۱۲/۶ ۱۱:۵۵ صبح

ایران ویج : رویا نونهالی شاید در دنیای رسانه ها کم حرف باشد اما حرف برای گفتن بسیار دارد. به همین دلیل، تنها با نگاهی به مصاحبه او با «مشق آفتاب»، می توانیم یک دنیا درس بگیریم. او که دانش آموخته نقاشی است، سابقه فعالیت در کنار برجسته ترین کارگردانان ایران را در کارنامه دارد و تاکنون چند سیمرغ را از جشنواره فیلم فجر به خانه برده است. اما نونهالی فقط یک بازیگر موفق نیست بلکه حرف هایی خواندنی و شنیدنی هم دارد. او که برای خیلی از ما تصویرگر دنیای زنان است، بهمن ماه ۰۹۳۱، ۹۴ ساله شد. به همین بهانه نگاهی به گفته های مطبوعاتی اش می اندازیم تا از جملاتش، درس بگیریم.
[تصویر: %D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%A7-%D9%86%D9%88%D9...%DB%8C.jpg]
● موفقیت را حاصل تعامل می داند
رویا نونهالی که در سال های فعالیتش جای خیلی از زنان این خاک نشسته، صحبتی از جنگ میان زنان و مردان به میان نمی آورد. او معتقد است، هر جامعه و حتی هر خانواده، موفقیتش را مدیون تعامل ۲جانبه مردان و زنان و مادران و پدران است. رویا نونهالی در چنین خانواده ای متولد شده و می گوید:« در خانواده ما آدم بودن حرمت خودش را دارد. قرار است آدم ها به قدر آدم بودن شان حرمت داشته باشند. اگر بهترند حتما حرمت بیشتری دارند. در مورد پدرم این برداشت با نوعی مهربانی و عاطفه نسبت به ما که دخترانش هستیم و مادرم که حتما خیلی مهم است و دوست داشتنی، همچنان جریان دارد. این شیوه ای است که یک مرد در زندگی با همسر و ۵ دخترش اختیار کرده است و حتما نقش مدیریت مادرم را باید در گیومه گذاشت. حتی می توان گفت این شیوه ای است که مادرم ( یک زن) در زندگی با همسر و ۵ دخترش اختیار کرده است.» بر همین اساس او می گوید:« شیوه زندگی مشترک را زن و مرد مشترکا ترتیب می دهند. فرهنگ زیستن زن و مرد در جامعه هم تابع همین تعامل ۲جانبه است که باید به توفیق و باور مفهوم موفقیت در جامعه ختم شود.»

● زن بودن را یک مانع در زندگی اش نمی داند
رویا نونهالی می خواهد که با تمام وجود زندگی کند. او می گوید:«هرگز آرزوی مردن نکرده ام. با همه مشکلات و معضلات هرگز، حتی برای یک آن ذوق و شوق زن بودن را از دست نداده ام. این یک واقعیت است و شعار هم نمی دهم. خلأ هایی در زندگی هست که باعث می شود انسان آرزو کند، کاش در موقعیت فعلی اش قرار نداشت؛ حالا فرقی نمی کند این انسان زن باشد یا مرد. شاید یک مرد هم بعضی مواقع به دلیلی مسئولیت هایی که به گردن دارد آرزو کند که ای کاش زن بود.»
● بی طرفانه، برای همنوعانش حرمت قائل است
رویا نونهالی نگاه ویژه ای به زندگی و قرارداد هایش دارد. تعریف او از حقوق بشر، ساده اما تامل برانگیز است. او معتقد است:«قرار نیست تمام حرمت آدمیزاد به میزان توفیقش بستگی داشته باشد. درکل آدمیزاد عنوان نماینده ای برای پروردگار روی زمین صاحب حرمت است و همه نمایندگان همه مجالس به یک اندازه توانایی و حرمت ندارند اما نماینده مجلس باید ذاتا محترم باشد. در روزگار معاصر به همین حرف ها و حرمت ها می گویند حقوق بشر.»
● نقش را بازی نمی کند، نقش را می سازد
رویا نونهالی از آن دسته بازیگرانی نیست که در هر فصل و هر سال با کار جدیدی به سینما یا تلویزیون بیاید. او محدود اما آگاهانه انتخاب می کند و به همین دلیل در ذهن ها می ماند. نونهالی می گوید:« من بازیگرم و در بین چیزهایی که به من پیشنهاد می شود نقشی را انتخاب می کنم، بعد سعی می کنم نقش را در متن دنیای نمایشی به سمت ویژگی های متناسب با نقش که با دیدگاه من موافق اند و باعث می شوند نقش را دوست داشته باشم، هدایت کنم. این شیوه ممکن است باعث شود کم کم نقش های کمتری به تو پیشنهاد شود ولی در عین حال اکثر پیشنهادها قدری نزدیک به انتخاب های تو باشند.
● به موفقیت خودش ایمان دارد
او خودش را یک فرد موفق می داند و معتقد است:« تعریف موفقیت هم سخت است و هم آسان. همان سهل ممتنع معروف. سخت است اگر معنای موفقیت، رسیدن باشد. رسیدن به چیزی که خودت می خواهی یا عرف و عادت و ارزش گذاری اجتماعی از تو می خواهد و آسان است اگر بپذیری که موفقیت می تواند به این معنا باشد که بدانی چه کاری از دستت برمی آید و با شناخت توانایی های خودت بهترین خودت باشی. در مورد خودم، بله، من احساس می کنم موفقم؛ چون همیشه خواسته ام و سعی کرده ام نمانم، در جا نزنم و در حرکت باشم تا شاید کاشف بهترین کیفیت خودم باشم.»
● در انتخاب کارش وسواس دارد
بعید است که کاری از او دیده باشیم اما نقشش را فراموش کرده باشیم. او راز ماندگار شدن نقش هایش را اینگونه بیان می کند:«دوست ندارم نقش زن بی دست و پا و بی عرضه و نیازمند قیم را بازی کنم. اگر مرد هم بودم خوشم نمی آمد نقش چنین مردی را بازی کنم. مگر آن که می توانست جایی، خود را از مهلکه برهاند. آدم ها دوست دارند با نقش های نمایشیِ ثابت قدم و قابل قبول همدل شوند. « قابل قبول» نکته مهمی است؛ « قابل قبول» در مورد توانایی های یک آدم، در مورد یک نقش نمایشی یعنی این که بتواند «بهترینِ خودش» باشد و وقتی درباره نقش و نمایش حرف می زنیم، نقش های متفاوت با حافظه کوتاه مدت بیننده زیبایی پیدا کند و چه بهتر اگر حتی در حافظه بلندمدت او هم بماند.»
● حرف های ساده را جدی می گیرد
اهل کلیشه پردازی نیست اما از ساده ترین حرف هایی که کمتر به ذهن مان می آیند، زیبا ترین تفسیرها را ارائه می دهد. از نظر او مشکل جامعه ما و هر جامعه دیگر، فراموش کردن همین حرف های ساده است. نونهالی می گوید:« چقدر حیف که بعضی حرف های خوب حیف می شوند. آنقدر گفته می شوند، تکرار می شوند و نادیده گرفته می شوند که از رمق می افتند. مثل «عدالت» که از حضرت علی(ع) نقل است، یعنی هر چیز در جای خود و چقدر حیف که اجرای این جمله به ظاهر ساده کار دشواری است. تشخیص جای درست هر چیز کار ساده ای نیست. تشخیص دادن کار ساده ای نیست و هر چه دنیا شلوغ تر می شود، کار سخت تر می شود.»RE: مجله سینما و تلویزیون - NaHiD - ۱۳۹۰/۱۲/۶ ۱۲:۰۲ عصرآغاز
مجموعه طنز «نقطه سر خط»
[تصویر: 21529506513544976815.jpg]
سریال تازه سعید آقاخانی با عنوان «نقطه سر خط»
ار تاریخ 29 بهمن
هر شب روی آنتن شبکه ۳ سیما
می رود
.

این سریال که قرار است به صورت هر شبی ساعت ۲۰:۴۵ به جز پنجشنبه‌ و جمعه‌ روی آنتن شبکه سه
ب
رود همزمان مراحل تصویربرداری را پشت سر می‌گذارد.


حمید لولایی ، مریم سعادت ، علی صادقی ، مونا بیگی ، بهشاد شریفیان ، غلامرضا نیکخواه آزاد ، مرجانه گلچین،

مهدیه نقی‌پور،افسانه ناصری، اشکان اشتیاق، فرزاد حاتمیان، کریم قربانی، فتح‌الله طاهری و.. در «نقطه سر خط» بازی دارند.


فیلمنامه سریال را مصطفی کیایی و سعید جلالی نوشته‌اند و داستان آن درباره کارمندی است که بعد از مدت‌ها تقاضای وام او مورد موافقت قرار می‌گیرد اما همزمان حکم بازنشستگی وی صادر می‌شود و جور نشدن این وام دستمایه داستان سریال می‌شود.


مجموعه طنز «نقطه سر خط» با مضمون طنز اجتماعی و خانوادگی به تهیه‌کنندگی مهران مهام و ایرج محمدی در ۲۵ قسمت ۴۵ دقیقه‌ای تولید می‌شود و تکرار آن ساعت ۱۴:۱۵ روز بعد خواهد بود.RE: مجله سینما و تلویزیون - NaHiD - ۱۳۹۰/۱۲/۶ ۱۲:۰۶ عصر

یادداشتی بر سی‌امین دوره جشنواره فیلم فجر
شگفتی های جشنواره سی‌ام!
[تصویر: 36788144208727727206.jpg]
سینمانگار: نرگس خرقانی: جشنواره فجر سی ام به پایان رسید. نکات مثبت زیاد داشت از جمله با برنامه بودن و غذای بهتر این دوره! البته همه که برای غذا برج میلاد نرفته اند مهمترین هدف فیلم دیدن بود. ظاهرا!
۱- به اذعان بسیاری از منتقدان و روزنامه نگاران از حیث فیلم یکی از ضعیف ترین جشنواره های چند دوره اخیر بود. بدون فیلمی که واقعا ما را تکان دهد یا دلمان را بلرزاند. سطح توقع من و سایر دوستان به جایی رسید که اگر فیلمی تا پایان ما را با خودش نگه می داشت آن را فیلم خوبی می دانستیم و در داوری های خودمان به حسابش می آوردیم! شاید این اولین مورد عجیب جشنواره سی ام باشد که در این تجربه چند ساله حضور در سالن رسانه برای اولین بار به چنین موردی برخوردم!
۲- شگفتی دوم جشنواره حضور ۳۲ فیلم در میان فیلمهای بخش مسابقه بود که به اذعان یکی از داوران جشنواره به دلیل اینکه اکثر فیلم ها تهیه کننده دولتی داشتند و نهادهای مختلف پشت اکثر فیلم ها بودند، بر اساس مصالح برگزار کنندگان جشنواره چاره ای نبود جز اینکه بدون توجه به کیفیت فیلم باید در بخش مسابقه حضور می داشتند! سوال اینجاست که نقش هیات انتخاب در این میان برای چیست؟! شاید نیمی از فیلم های بخش مسابقه از تله فیلم های تلویزیونی هم سطح پایین تری داشتند. این همه تساهل در انتخاب ها جای سوال است و البته کارنامه ای بد را برای برگزارکنندگان و از آن مهمتر هیات انتخاب خود رقم زد. هیاتی که در میانشان نام های پر آوازه کم نبودند!

۳- از همان روزهای قبل از برگزاری جشنواره در مورد انتخاب محل برگزاری بحث های فراوانی بود. در حالی که اکثر مطبوعاتی ها و دوستان رسانه سینما فلسطین را بهترین گزینه می دانستند هم به لحاظ مسیر و هم کیفیت نمایش، ناگهان برج میلاد به عنوان سینمای رسانه اعلام شد! از همان ابتدا قابل پیش بینی بود که این انتخاب به دلیل کارت های بی حد و حسابی است که معلوم نیست به چه کسانی داده می شود. در حالی در سال های قبل معمولا به کارمندان ادارات و دوستان و فامیل ها بلیت سینماهای مختلف داده می شد. امسال فقط کارت برای برج میلاد به عناوین مختلف صادر شد! دیدن بچه هایی که هیچ ربطی به سینما نداشتند و سالن شلوغ و نشستن روی پله آن هم از نخستین سیانس ها تقریبا به عادت تبدیل شده بود! ( چه قدر بد است که چنین اتفاقات عجیب و دردناک تبدیل به عادت شوند.)
۴- از دیگر شگفتی های این دوره اینکه با وجود تعداد زیادی فیلم های بد در بخش مسابقه که همانطور که در بالا ذکر شد به هیچ وجه ارزش دیدن حتی در تلویزیون به عنوان تله فیلم را نداشتند، فیلم هایی به بخش مسابقه راه نیافتند که باز هم جای بسی شگفتی بود! عدم حضور فیلم «زندگی خصوصی آقا و خانم میم»، «بغض» و «خودزنی» که در مقایسه با بسیاری از فیلمهای این دوره نکات زیادی هم از حیث کارگردانی و هم بازیگری و هم فیلمنامه داشتند جای بسی شگفتی بود! به هر حال در این برهوت کمبود فیلم خوب در جشنواره امسال عدم حضور این فیلم ها در میان فیلم های بخش مسابقه این بخش را از هر سال دیگری خالی تر کرد تا انتخاب های عجیب تری در بخش داوری داشته باشیم!
5- صحبت از شگفتی های جشنواره از ابتدا تا انتهاست. بنابراین عجیب نیست که این شگفتی ها و موارد عجیب جشنواره تا لحظه های پایانی جشنواره و از جمله اختتامیه ادامه پیدا کند! متاسفانه توجه به فیلم هایی چون «روزهای زندگی» که برخلاف یکی از منتقدان همیشه حاضر در تلویزیون که این روزها به نظر بسیاری شده اند نماینده همه منتقدان، نه تنها فیلم خوبی نبود بلکه پر از ایراد بود. حرف های امروزی که با آن زمان هماهنگی نداشت و صحنه های بسیار بد پزشکی که گاهی مایه خنده حضار می شد! یا جوایزی که به فیلم «ضد گلوله» داده شد که شوخی هایش از سطح فیلم «اخراجی ها» فراتر نرفت! اگر قرار بود به فیلم هایی با محوریت جنگ جایزه داده شود فیلمهایی چون «بوسیدن روی ماه» و «ملکه» گزینه های آبرومندتری بودند!
۶- اما واپسین شگفتی باز هم مربوط به اختتامیه است که بر خلاف صحبت هایی که مبنی بر کمبود جا در تالار وحدت بود. به مانند برج میلاد، تا دلتان بخواهد کارت بود و کسانی که نه ربطی به سینما داشتند و نه رسانه!!! صحنه غذای اختتامیه هم از آن صحنه های تاریخی و جذاب بود که می تواند تلخ ترین کمدی این دوره از جشنواره لقب بگیرد و افسوسی باشد برای جامعه فرهنگی و هنری این مملکت!RE: مجله سینما و تلویزیون - NaHiD - ۱۳۹۰/۱۲/۶ ۱۲:۰۸ عصر

مسئولان صداوسیما به سازندگان «خنده بازار» هشدار دادند !
[تصویر: %D8%AE%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D8...%D8%B1.jpg]
به نقل از بانی فیلم هر چند افزایش اعتراض‌ها به برخی سوژه‌های جنگ طنزآمیز شبکه سه منجر به حذف تعدادی از آیتم‌ها و محدود شدن دایره انتخاب سوژه‌ها در سری جدید آن شده است، اما گویا حاشیه‌ها همچنان با جدیت در تعقیب سازندگان «خنده بازار» هستند!در سری جدید برنامه «خنده بازار» با وجود حذف آیتم‌هایی نظیر «هشت» که حسابی در آن از خجالت فریدون جیرانی، مسعود فراستی و چند تن از سینماگران در می‌آمدند، اما هنوز نیش و کنایه‌ها به برنامه‌های دیگر تلویزیون ادامه دارد. سامان گلریز، عادل فردوسی‌پور، مجید قناد، «کنترل نامحسوس»، جواد خیابانی، «پارک ملت» و محمدرضا شهیدی‌فر از جمله برنامه‌ها و شخصیت‌هایی هستند که در سری جدید خنده بازار یا به روال قبل یا برای نخستین بار با آنها شوخی می‌شود. در این بین آیتم «پارک علت»- که اشاره طنز به «پارک ملت» دارد-، جزو بامزه‌ترین بخش‌های جدید این برنامه است. بخشی که با تقلید مو به مو از نحوه رفتار و گفتار شهیدی‌فر، کاراکتر جدی او را کاملاً به چالش کشیده است. گرچه این سیر شوخی‌ها درباره مجید قناد، بدل به یک هجو تمام عیار شده است. همان هجوی که در عین پر بیننده بودن، در رابطه با جیرانی و فراستی هم مصداق داشت، اما اعتراض‌های آن دو سبب‌ساز حذف آیتم مربوطه شد.
حالا در این شرایط، شنیده می‌شود حساسیت مسؤولان تلویزیون نسبت به افزایش شوخی‌ها با برنامه‌های این رسانه بیشتر شده است. بر همین اساس، از سازندگان خنده بازار خواسته شده با کاستن از سوژه‌های تلویزیونی، نوک پیکان انتقادها و شوخی‌هایشان را به سمت سایر موضوعات سوق دهند. گویا احساس شده این گونه دست انداختن برنامه‌ها و شخصیت‌های تلویزیونی که بعضاً جزو پر مخاطب‌ها و در واقع ویترین صدا و سیما هستند، به مرور موجب وهن شأن و توفیق آنها خواهند شد. به نظر می‌رسد با این هشدار مدیریتی، خنده بازاری‌ها در سری‌های بعدی خود یا باز هم از بعضی سوژه‌ها چشمپوشی کنند یا با پرداخت پر رنگ‌تر به مضامین هنری اجتماعی دیگر، زهر به طنز کشیدن سوژه‌های تلویزیونی را بگیرند.RE: مجله سینما و تلویزیون - NaHiD - ۱۳۹۰/۱۲/۶ ۱۲:۲۹ عصر

[تصویر: 67526301034530889114.jpg]
بیوگرافی:
متولد بیست و چهارم بهمن 1341 در تهران.
لیسانس رشته نقاشی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران.
شروع فعالیت از سال 1362 با نمایش غم غریب غربت.
[تصویر: 00467009054719602171.jpg]
[تصویر: 46647141388115018749.jpg]

مجموعه آثار:
- یار در خانه و ... (خسرو سینایی، 1366)
- عروسی خوبان (محسن مخملباف، 1367)
- باغ سید (محمدرضا اسلاملو، 1368)
- آب را گل نکنید (شهریار بحرانی، 1368)
- مدرسه رجایی (کریم زرگر، 1368)
- دیدار در استانبول (افشین شرکت، 1370)
- پرنده آهنین (علی شاه حاتمی، 1370)
- مرد ناتمام (محرم زینال زاده، 1371)
- آن ها هیچ کس را دوست ندارند (جعفر سیمایی، 1372)
- فصل پنجم (رفیع پیتز، 1375)
- بوی کافور، عطر یاس (بهمن فرمان آرا، 1378)
[تصویر: 38590677261082267340.jpg][تصویر: 70521679000890385416.jpg][تصویر: 68076896734836892121.jpg]
- صنم (رفیع پیتز، 1378)
- زندان زنان (منیژه حکمت، 1380)
- خانه ای روی آب (بهمن فرمان آرا، 1380)
- سفری این چنین دراز (سپیده فارسی، 1381)
- هم نفس (مهدی فخیم زاده، 1382)
- یک تکه نان (کمال تبریزی، 1383)
- ماهی ها عاشق می شوند (علی رفیعی، 1383)
- عصر جمعه (مونا زندی حقیقی، 1384)
- خاک آشنا (بهمن فرمان آرا، 1386)
- صداها (فرزاد موتمن، 1387)
- پشت در خبری نیست (شبنم عرفی نژاد، 1388)
مجموعه های تلویزیونی:

- خواب و بیدار (مهدی فخیم زاده 1380)
[تصویر: 00752169031057266581.jpg]
[تصویر: 87105722939591479892.png]
[تصویر: 54888438983665162278.jpg][تصویر: 91001485638194351195.jpg]
جوایز

و افتخارات:
- برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن در هفتمین جشنواره فیلم فجر برای فیلم "عروسی خوبان" - 1367.
- برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش دوم زن در هجدهمین جشنواره فیلم فجر برای فیلم "بوی کافور، عطر یاس" - 1378.
- برنده تندیس زرین بهترین بازیگر نقش مکمل زن از چهارمین جشن خانه سینما برای فیلم "بوی کافور، عطر یاس" - 1379
- کاندید تندیس زرین بهترین بازیگر نقش اول زن از ششمین جشن خانه سینما برای فیلم "زندان زنان" - 1381
- کاندید سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن از بیست و دومین جشنواره فیلم فجر برای فیلم "هم نفس" - 1382
- کاندید سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن از بیست و سومین جشنواره فیلم فجر برای فیلم "ماهی ها عاشق نمی شوند" - 1383
- کاندید تندیس زرین بهترین بازیگر نقش اول زن از نهمین جشن خانه سینما برای فیلم "ماهی ها عاشق نمی شوند" - 1384
- کاندید سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن از بیست و چهارمین جشنواره فیلم فجر برای فیلم "عصر جمعه" - 1384
- کاندید تندیس زرین بهترین بازیگر نقش اول زن از دهمین جشن خانه سینما برای فیلم "عصر جمعه" - 1385
- کاندید تندیس زرین بهترین بازیگر نقش اول زن از دوازدهمین جشن خانه سینما برای فیلم "خاک آشنا" - 1387

[تصویر: 96897712509561006623.jpg]
align]
]RE: مجله سینما و تلویزیون - NaHiD - ۱۳۹۰/۱۲/۶ ۱۲:۴۶ عصر

[تصویر: 75629239925494870955.jpg]
چیزهایی هست که نمی دانی - Chizhaee hast ke nemidani


کارگردان:فردین صاحب الزمانی

بازيگران: علي مصفا، ليلا حاتمي،‌ مهتاب کرامتي، پيام يزداني، فرناز رهنما، مونا مستوفي، محمد رباني‌پور، نسيم اميرخسرو، مهدي بجستاني، سيامک اديب، مهدي آگاهي، کوروش جهانشاهي

تاريخ اکران: 23 بهمن

خلاصه داستان: علی راننده آژانس کم حرفی است که با مسافرانش ارتباط برقرار نمی کند.

سينماهاي نمايش دهنده:

گروه سینماهای مخاطب خاص: آزادی و ...

شب - Shab


کارگردان:رسول صدرعاملی

بازيگران: عزت الله انتظامی، خسرو شکیبایی و امین حیایی

تاريخ اکران: 23 بهمن

خلاصه داستان: گروهبانی برای تحویل دادن مجرمی سابقه دار مجبور می‌شود همراه او شبی را در مشهد بگذراند.

سينماهاي نمايش دهنده:

کنسرت روی آب - The Concert On The Water

کارگردان:جهانگیر جهانگیری

بازيگران: فرزاد فرزین , حمید لولایی , زهره فکور صبور , رضا داودنژاد , ماندانا حیدری , حامد ملک، علي اوسيوند و احمد پورمخبر

تاريخ اکران: 23 بهمن

خلاصه داستان: داستان شخصي علاقمند به هنر است که استعداد خوانندگي در موسيقي سنتي دارد و آرزو دارد روزي روي يک عرشه کشتي در خليج فارس درباره خليج فارس ترانه‌اي را بخواند

سينماهاي نمايش دهنده:

گروه سینمایی استقلال

پرستوهای عاشق - Parastoohaye-Aashegh

کارگردان:فریال بهزاد

بازيگران: حامد کمیلی، یوسف تیموری، علی صادقی، نیوشا ضیغمی و آنا نعمتی

تاريخ اکران: 19 بهمن

خلاصه داستان:

سينماهاي نمايش دهنده:

گروه سینمایی قدس


ساعت شلوغی - Saate Sholughi
کارگردان:آرش معیریان

بازيگران: شاهرخ استخری، سحر قریشی، بهنوش بختیاری، نرگس محمدی، مهران رجبی، سید محمدرضا وزیری و پژمان بازغی

تاريخ اکران: 23 بهمن

خلاصه داستان: داستان زن و مرد جواني است كه زير يك سقف اما هر كدام براي خود زندگي مي كنند...

سينماهاي نمايش دهنده:

سینما آزادی
قبرستان غیر انتفاعی - Ghabrestane Gheyre Entefaee

کارگردان:محسن دامادی

بازيگران: محمد مطیع، علیرضا خمسه، دانیال عبادی، ستاره اسکندری، بهنوش بختیاری، مژگان بیات، مجید یاسر، مرتضی اکبری، پدرام کریمی، حامد جوادی و حامد بهداد

تاريخ اکران: 23 بهمن

خلاصه داستان: این فیلم داستان مرد سن و سال داری را روایت می کند که یک زمین بزرگ در منطقه ای در نزدیکی شهر دارد و تصمیم می گیرد آن را تبدیل به یک قبرستان غیر انتفاعی کند. او در کار خود با موانع و مشکلاتی رو به رو می شود.

سينماهاي نمايش دهنده:

جعبه موسیقی - Box of Music

بازيگران: رامبد جوان، ارسلان قاسمی، شاهرخ فروتنیان، مرتضی احمدی، جمشید گرگین، داریوش اسدزاده، نگار جواهریان، طناز طباطبایی، فرهاد بشارتی، کیانوش گرامی، سیروس میمنت، حمید مولوی، علی اصغر محمدی و ... نیکی کریمی

تاريخ اکران: 23 بهمن

خلاصه داستان: قصه این فیلم درباره پسربچه ای است که بر اثر یک اتفاق با فرشته ای آشنا می شود و این آشنایی خود ماجراهایی به همراه دارد.

سينماهاي نمايش دهنده:

گروه سینماهای مخاطب خاص

بازيگران: علی شادمان، بهناز جعفری، نگین صدق گویا، محسن تنابنده و عباس امیری

تاريخ اکران: 19 بهمن

خلاصه داستان: فیلم داستان کودکی معلول و استثنایی است که کنار پدر و مادر و برادر کوچکش زندگی می‌کند و تلاش او برای برقراری ارتباط با اطرافیان به ویژه اعضاء خانواده شرایط و موقعیت‌های مختلفی را در زندگی این افراد به وجود می‌آورد.

سينماهاي نمايش دهنده:
کارگردان:عباس کیارستمی

بازيگران: ویشکا آسایش، پگاه آهنگرانی، مهناز افشار، پانته آ بهرام، ژولیت بینوش، ماهایا پطروسیان، هانیه توسلی، هدیه تهرانی، نگار جواهریان، لیلا حاتمی، گوهر خیراندیش، کتایون ریاحی، مریلا زارعی، لعیا زنگنه، الناز شاکردوست، نیوشا ضیغمی، طناز طباطبایی، ترانه علیدوستی، گلشیفته فراهانی، بیتا فرهی، مهتاب کرامتی، نیکی کریمی، باران کوثری، فاطمه معتمدآریا، رویا نونهالی و ...

تاريخ اکران: 28 دی

خلاصه داستان: [/fontsize=small]تصاویری از زنانی که در سالن سینما مشغول تماشای فیلمی بر پرده سینما هستند از "خسرو و شیر
سينماهاي نمايش دهنده:fontcolo

گروه سینماهای آزاداخبار سینما و تلویزیون - NaHiD - ۱۳۹۱/۲/۱۷ ۱۰:۲۵ صبح

مهم‌ترین جایزه سینمای ایتالیا به «جدایی نادر از سیمین» رسید
* فرهادی بالاتر از اسکورسیزی و کلونی


«جدایی نادر از سیمین» ساخته اصغر فرهادی در پنجاه و ششمین دوره جوایز دیوید دی دوناتلو برنده جایزه شد.
مراسم این دوره جوایز دیوید دی دوناتلو که از آن به عنوان معادل ایتالیایی اسکار یاد می‌شود، روز جمعه در رم برگزار شد و فیلم برنده اسکار اصغر فرهادی جایزه بهترین فیلم خارج اتحادیه اروپا را دریافت کرد.
«راندن» به کارگردانی نیکلاس ویندینگ رفن، «هوگو» مارتین اسکورسیزی، «عید مارس» جرج کلونی و «درخت زندگی» ترنس مالیک دیگر نامزدهای جایزه این بخش بودند.
منبع: ورایتیRE: اخبار سینما و تلویزیون - NaHiD - ۱۳۹۱/۲/۱۷ ۱۰:۳۹ صبح

رونمایی از پوستر فیلم «خنده در باران»
اکران جدیدترین ساخته داریوش فرهنگ

[/font]

[تصویر: 25369947247498868503.jpg]

[font=tahoma]
فیلم سینمایی «خنده در باران» به کارگردانی داریوش فرهنگ به جای فیلم «انتهای خیابان هشتم» در گروه سینمایی عصر جدید بروی پرده رفت.
شقایق فراهانی، علیرضا جلالی‌تبار، پوراندخت مهیمن، بهاره رهنما، مرجانه گلچین، نصرالله رادش، صالح میرزاآقایی، رسول نجفیان، رضا فیاضی، ندا مقصودی، سارا منجزی، کیانوش گرامی، احمد ایراندوست، مهران رجبی و گوهر خیراندیش در این فیلم بازی می‌کنند.

«خنده در باران» داستان عروسی را روایت می کند که پای سفره عقد می‌گوید نه!

پوستر جدیدترین ساخته داریوش فرهنگ اخیرا رونمایی شده است.

داریوش فرهنگ سازنده فیلم‌هایی چون «طلسم»، «رز زرد» و «شب‌های تهران» است. فیلم جدید او را شرکت رسانه فیلمسازان به مدیریت حبیب اسماعیلی پخش می‌کند.RE: اخبار سینما و تلویزیون - NaHiD - ۱۳۹۱/۲/۱۷ ۱۰:۴۴ صبح

“تلفن همراه رئیس جمهور” توقیف شد؟؟!!!
[تصویر: 54566057632244422098.jpg]
علیرضا سجادپور توضیح می دهد:
سی نت: صبح امروز خبرگزاری مهر نوشت: “تلفن همراه رئیس جمهور” توقیف شد.

به گزارش مهر، شنیده‌ها حاکی است روز گذشته (پنجشنبه) پس از نمایش فیلم برای یکی از مقامات عالیرتبه دولتی، مجوز اکران عمومی آن در تاریخ مقرر لغو و تصمیم‌گیری برای اکران یا عدم اکران آن به آینده موکول شد.
طبق شرایط و قرائن این فیلم که داستانی مرتبط با شخص رئیس‌جمهور دارد، هم اکنون توقیف شده‌است و پیش‌بینی می‌شود این اتفاق واکنشی در ادامه حاشیه‌های اکران نوروزی باشد.
اما علیرضا سجادپور ظهر امروز در گفتگو با ایسنا از عدم توقیف فیلم گفت:
قرار نیست فیلم «تلفن همراه رئیس جمهور» مجددا توسط شورای پروانه نمایش بازبینی شود و لزومی هم برای این کار دیده نمی‌شود.
مدیر کل اداره نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی گفت: متاسفانه اخبار نادرستی مبنی بر نظر یکی از مقامات بلند پایه در خصوص این فیلم مطرح شده است که کاملا بی پایه و بی اساس است و از دیدن این اخبار و گسترش آن روی سایت‌ها و پایگاه‌‌های خبری شگفت زده شدم.

وی افزود: چگونه سایت‌های مختلف به خودشان اجازه می‌دهند اخبار کاملا بی‌پایه و اساس را در خصوص مقامات بلند پایه مطرح کنند ومتعجبم چرا برخورد قانونی با آنها صورت نمی‌گیرد و نمی‌شود به صرف ادعای یک فرد مجهول یک خبر نادرست را اینگونه گسترده کرد.
سجادپور ادامه داد: بارها گفته‌ام تصمیم در خصوص اکران فیلم‌ها صرفا باید در سازمان سینمایی کشور صورت بگیرد و در مورد این فیلم وفیلم‌های مشابه هم چنین است.
وی با بیان اینکه قرار نیست همه فیلم‌ها با هم اکران شود خاطرنشان کرد: اکران سینمایی ۵۰ هفته دارد و باید برای تمام سال فکر چینش درست اکران را کرد. ۷۰ فیلم علاقه‌مند هستند در دوره اول و دوم اکران حضور داشته باشند آیا چنین امری عقلا ممکن است؟
مدیر کل اداره نظارت و ارزشیابی ادامه داد: بهتر است به جای خبر سازی و شایعه سازی همه با هم تلاش کنیم قانون مداری در سینمای ایران بیش از پیش حاکم شود و حال که سینما در دو سه سال اخیر به رونق و فعالیت مطلوبی دست یافته و مخاطبین به آثار مختلف و متنوع سینمایی اقبال نشان می‌دهند، همه در جهت توسعه این فضا بکوشیم و اکیدا از حرکات تخریبی پرهیز کنیم.
وی درباره اکران فیلم «تلفن همراه رئیس جمهور» که پیش از این اعلام شده بود بعد از «سیب و سلما» در گروه «آزادی» اکران می شود گفت: من از اکران این فیلم چیزی نشنیدم و فیلم در زمان مناسبی اکران خواهد شد.
این درحالی است که طی دو هفته‌ی گذشته اخبار رسمی از اکران فیلم «تلفن همراه رییس‌جمهور» از سوی دست‌اندرکاران آن، مبنی بر اکران آن بعد از «سیب و سلما» منتشر شده بود و بازتاب خاصی را به همراه نداشت و امروز هم محسن علی‌اکبری ـ تهیه‌کننده فیلم ـ از بازبینی مجدد فیلم «تلفن همراه رییس‌جمهور» برای اکران خبر داده بود و گفته بود: ممکن است این فیلم به اکران چهارشنبه ـ ۲۰ اردیبهشت ماه ـ نرسد.
همچنین حبیب اسماعیلی ـ پخش‌کننده فیلم ـ از آغاز اکران فیلم در ۵۰ سینما در هفته پیش‌رو خبر داده بود.RE: اخبار سینما و تلویزیون - NaHiD - ۱۳۹۱/۲/۱۷ ۱۰:۴۷ صبح


حامد بهداد، رضا عطاران، محمدرضا گلزار، امین حیایی؛
انتخاب دو گزینه از میان چهار چهره سینمایی برای «مانکن شدن»
[تصویر: 40321868093189684839.jpg]
مرتضی شایسته گفت: فیلم سینمایی «مانکن شدن» همچنان در مراحل تکمیل فیلمنامه و هماهنگی با عوامل برای عقد قرارداد است و تا حدود سه هفته آینده لیست نهایی عوامل این فیلم مشخص می شود.
تهیه کننده فیلم «مانکن شدن» در گفت و گو با خبرنگار سینماپرس با بیان این مطلب افزود: برای این فیلم نیاز به دو بازیگر حرفه ای و چهره داریم و حامد بهداد، امین حیایی، محمدرضا گلزار و رضا عطاران از جمله گزینه های اصلی ما برای بازی هستند که براساس شرایط کاری که این بازیگران به لحاظ زمان دارند دو نفر انتخاب می شوند.

وی ادامه داد: با توجه به این که فیلمبرداری این فیلم به مدت ۳۵ الی ۴۰ روز در کانادا زمان می برد و فیلم به صورت کامل در خارج از کشور فیلمبرداری می شود سختی هایی دارد و نیاز به بازیگرانی است که به لحاظ زمانی بتوانند در این مدت با ما به کانادا بیایند.
بنابراین گزارش، «مانکن شدن» اولین ساخته بلند سینمایی شاهرخ بحرالعلومی به تهیه‌کنندگی مرتضی شایسته است که نوعی کنکاش در زندگی مهاجران ایرانی و مشکلات زندگی جدید در کشوری غریبه است.
فیلم داستان مهاجرت ایرانیان به کانادا است و مسایل و مشکلات مهاجرت را مورد بررسی قرار می‌دهد و حدود ۸۵ درصد از فیلم در کانادا می‌گذرد و مابقی آن در ایران خواهد بود.
فیلم دارای چهار شخصیت اصلی است که همگی از بازیگران حرفه‌ای سینما انتخاب خواهند شد و تعدادی بازیگر کانادایی هم به گروه بازیگران اضافه خواهد شد.
تاکنون حضور اسحاق خانزادی صدابردار، محمدرضا قومی طراح گریم و محمود کلاری مدیر فیلمبرداری در این پروژه قطعی شده است.
مرتضی شایسته تا به حال در فیلم های سینمایی بسیاری به عنوان تهیه کننده حضور داشته است که از جمله این فیلم ها می توان به «من همسرش هستم»، « شیش و بش»، «قصه پریا»، «به دنبال خوشبختی» ،«امشب شب مهتابه»، «صد سال به این سالها» و «محاکمه» اشاره کرد.
سینماپرس- گروه سینماRE: اخبار سینما و تلویزیون - NaHiD - ۱۳۹۱/۲/۱۷ ۱۱:۱۳ صبح

پایان فیلمبرداری «احتمال معکوس» جدیدترین فیلم بهرام توکلی

[تصویر: 14305769608512598725.jpg]

فیلمبرداری چهارمین فیلم بلند سینمایی بهرام توکلی، پس از 45 جلسه فیلمبرداری به پایان رسید.

در آخرین روز فیلمبرداری صابر ابر و ترانه علیدوستی جلوی دوربین رفتند. بهرام دهقانی تاکنون بیش از نیمی از تدوین «احتمال معکوس» را به پایان رسانده و پیش‌بینی می‌شود تدوین فیلم تا اوایل خرداد‌ماه به طور کامل پایان یابد و فیلم وارد مرحله صداگذاری و ساخت موسیقی متن شود.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: زوج جوانی در مدتی کوتاه لحظات زندگی گذشتشان را مرور می‌کنند و این مرور خاطرات ، زندگی حالشان را تحت تاثیر قرار می‌دهد.]RE: اخبار سینما و تلویزیون - NaHiD - ۱۳۹۱/۲/۱۷ ۱۱:۱۶ صبح

۱۰ بازیگر زن معروف که همسرانشان نیز بازیگرند +عکس
امین حیایی / نیلوفر خوش خلق
[تصویر: 219245_706.jpg]
رامبد جوان / سحر دولتشاهی
[تصویر: 219246_170.jpg]
هومن سیدی / آزاده صمدی
[تصویر: 219247_135.jpg]
مهدی هاشمی / گلاب آدینه
[تصویر: 219248_986.jpg]
مهدی پاکدل / بهنوش طباطبائی
[تصویر: 219249_327.jpg]
پیمان قاسم خانی / بهاره رهنما
[تصویر: 219255_438.jpg]
مسعود رایگان / رویا تیموریان
[تصویر: 219250_135.jpg]
امیر جعفری / ریما رامین فر
[تصویر: 219251_755.jpg]
نیما فلاح / سحر ولدبیگی
[تصویر: 219252_735.jpg]
رامبد شکرآبی / حدیث فولاوند
[تصویر: 219253_371.jpg]
علی مصفا / لیلا حاتمی
[تصویر: 219254_139.jpg]RE: اخبار سینما و تلویزیون - NaHiD - ۱۳۹۱/۲/۱۷ ۱۱:۲۱ صبح

کارگردان لاست ایران : من کپی کار نیستم ![تصویر: -انحرافی.jpg]
اسم سریال را به این دلیل مسیر انحرافی انتخاب کردیم که تداعی کننده هیجان و اتفاق های هواپیما باشد.
● از ارتفاع پست تا مسیر انحرافی
اسم سریال را به این دلیل مسیر انحرافی انتخاب کردیم که تداعی کننده هیجان و اتفاق های هواپیما باشد. وقتی ما این اسم را برای کار در نظر گرفتیم فقط ۲ قسمت اول را فیلمبرداری کرده بودیم. با آقای پیمان عباسی که صحبت کردم از او خواستم اسمی را انتخاب کند که مثل «ارتفاع پست» ارجاعات خاص هواپیمایی داشته باشد.

● از خاص تا عامه پسند
من در کارهای خاص و کاملا هنری مثل «در باغ های کندلوس»، «چند تار مو» و «به آهستگی» دستیار کارگردان بودم و گرایشم به آن نوع از سینما هیچ وقت از بین نمی رود. اصولا دلیل گزیده کاری ام در زمان دستیاری کارگردانی ام همین مسئله بوده است، یعنی به فیلم ها و فیلمنامه ها و فیلمسازانی علاقه دارم که در آن ژانر خاص سینمایی هستند. این علاقه با من بوده و هست تا این که خودم در ساخت تله فیلم هایم متوجه شدم اگر خودم باشم و آن طور که خودم دوست دارم کار کنم می توانم بیشتر مورد توجه مردم قرار بگیرم. عامه پسند کار کردن نشانه مقبول بودن نیست. مردم همه کارهای خوب را دوست دارند.

● ما کپی نکردیم
خیلی ها می گویند که سریال مسیر انحرافی ایرانیزه شده سریال لاست است. خیلی راحت می گویم، کاملا مخالف این اظهارنظر هستم. خط اولیه قصه سقوط یک هواپیما در یک جزیره متروکه است که فکر می کنم این اتفاق با سریال لاست شباهت دارد. ممکن است شباهت هایی بین مسیر انحرافی و لاست وجود داشته باشد اما قطعا کار ما کپی نیست.قصه ما در نهایت قصه شخصیت هاست و کاراکترها همه ایرانی هستند و قصه ارتباطی با لاست ندارد.

● یک زبان باز شیرین سخن!
کاراکترهایی که نقش طنز بازی نکرده بودند در این سریال به خوبی توانستند نقش آفرینی کنند. به نظرم فرزاد حسنی کاراکتر شیرینی دارد. من بازیگری لازم داشتم که از پس نقش یک آدم زبان باز بربیاید. کاراکتری که بتواند با کلمات خوب بازی کند و تبحر فرزاد حسنی باعث شد، او را برای این نقش انتخاب کنیم. او ذاتا آدم شیرین سخنی است و نقشش مورد توجه قرار می گیرد.

● تلویزیون مهم است
خیلی ها به من می گویند، این همه انرژی برای یک کار تلویزیونی لازم نیست چون این کار جزو پرونده های سینمایی تو محسوب نمی شود. راستش را بخواهید من تلویزیون را رسانه مهمی می دانم. هیچ وقت صحبت ایرج کریمی را فراموش نمی کنم که می گفت: «فیلم ۱۰ فرمان کیشلوفسکی یک سریال بوده که برای تلویزیون لهستان ساخته شده بود. سریالی که بعدها دنیا و سینما را تکان داد.» به نظرم حیف است که ساخت سریال و تله فیلم را جدی نگیریم. اگر روی تله فیلم کمی توجه بیشتری نشان دهیم و بودجه و انرژی بیشتری بگذاریم، می توانیم محصولات و سوژه های خیلی بهتری داشته باشیم.خیلی دوست داشتم رامبد جوان به گروه ما اضافه می شد ولی با شرایطی که وجود داشت نتوانستیم با هم همکاری داشته باشیم. هم خود او گرفتار بود و هم دوست نداشت درگیر یک پروژه طولانی مدت شود. من خیلی کار سینما و تلویزیون را از هم جدا نمی بینم. هرکدام سختی های خودشان را دارند.

● گاهی سرکار می ترسیدم
قبل از این به جز ۵ تله فیلمی که در تلویزیون کار کردم، یک سریال ۵۲ قسمتی برای کودکان برای شبکه ۲ صدا و سیما ساخته بودم اما متاسفانه کار کودک آن طور که باید دیده نشد ولی سریال سازی واقعا کار سختی است و یک دنیای متفاوت نسبت به سینما را مقابل چشم شما قرار می دهد. سریال سازی، یعنی این که وارد یک کار پیچیده و گسترده شده ای و به خصوص در شرایط ما که فیلمنامه کامل نداشتیم و بعضی اوقات احساس می کردیم، اشراف کامل به کار نداریم. پیش خودمان بماند اما یک وقت هایی احساس می کردم آنقدر که باید به صحنه تسلط ندارم و نمی دانستم کجای سریال باید کدام اتفاق رقم بخورد!


● این بچه ها فوق العاده بودند
باید اعتراف کنم از تمام بازیگرانی که با آن ها کار کردم راضی بود، چه آن هایی که بار اول بود که با آن ها کار می کردم و چه آن هایی که از قبل آن ها را می شناختم، واقعا از تک تک بچه ها راضی بودم ولی چون تعداد بازیگرها زیاد بود و من از بعضی مسائل راحت عبور نمی کنم، پیشامدهایی وجود داشت که بالاخره اتفاق های طبیعی همیشه در روند کار هست. با همه خوبی ها و مشکلات ولی اگر بخواهم یک کار جدید بسازم، حتما حاضر به همکاری دوباره با همه بچه های گروه هستم و از همه آن ها خاطرات خوب دارم.

● خواهر و داداشی های من در این کار
اگر بخواهم هر کدام از بازیگران را با یک صفت توصیف کنم؟ کار سختی است اما …!
پوریا پورسرخ: دوست داشتنی
فرزاد حسنی: باهوش
بهنوش بختیاری: غافلگیرکننده
شقایق دهقان: خواهر مهربانم
اکرم محمدی: بانوی بزرگوار
نیما فلاح: غیرقابل پیش بینی
نادر سلیمانی: انرژیک
امیرحسین رستمی: داداشی
محمد شیری: مهربان
علی کاظمی: قلبی به وسعت دریا
صائب هدایت: مشکوک
عزت الله مهرآوران: یاور
سپند امیرسلیمانی: با معرفت

● وای که چه سرد بود
یکی از بزرگ ترین مشکلاتی که در مرحله ای از کار با آن روبه رو بودم، شرایط سخت جوی لوکیشن بود. هرچه از هوای سرد لوکیشن بگویم و سختی های آن کم است. ما در یک لوکیشنی کار می کردیم که فضاهای داخلی وجود نداشت و بارندگی و هوای سرد نزدیک کوه حسابی همه ما را اذیت می کرد.

● سکوی پرتاب من
بازتاب مسیر انحرافی برای من واقعا خوب بوده است. بیشتر کسانی که سریال را دیدند از کار راضی بودند. نقدهایی هم که وجود داشت نقدهایی منطقی بوده که آن ها هم من را خوشحال می کنند. بنابراین فکر می کنم آن نتیجه ای که دلم می خواست را گرفته ام و می توانم مسیر انحرافی را سکوی پرتاب خودم بدانم.


RE: اخبار سینما و تلویزیون - NaHiD - ۱۳۹۱/۲/۱۷ ۱۱:۳۳ صبح

جهت استفاده در نمایش «این تابستان فراموشت کردم»؛
صدای هدیه تهرانی برای پیغامگیر تلفن ضبط شد
[تصویر: 69907169402902162298.jpg]نمایش «این تابستان فراموشت کردم» با صدا پیشگی هدیه تهرانی مشغول آماده شدن است.

بهاره رهنما در گفت و گو با سینماپرس، از پایان ضبط صدای هدیه تهرانی برای نمایش تازه اش خبر داد و گفت: تهرانی در استودیو حاضر شد و دیالوگ های خود برای نمایش «این تابستان فراموشت کردم» را ضبط کرد.

وی افزود: خوشبختانه صدای خوبی از ایشان گرفتیم و قرار است در شب های نمایش، این صدا را بر روی پیامگیر تلفن بازیگران داشته باشیم.

او درباره نقش هدیه تهرانی، صداپیشه نمایش تازه خود گفت: تهرانی، پرستار بیمارستانی است که در سال های حوالی انقلاب اسلامی درجریان زندگی شخصیت های داستان قرار گرفته و سپس با همسر خود از ایران رفته است. صدای او بر روی پیغامگیر تلفن شخصیت ها، گره هایی از روایت را برای مخاطب باز می کند.

رهنما، درباره اجرای قطعی نمایشنامه تازه خود گفت: در حال حاضر به عنوان بازیگر همراه نمایش های «تبار شناسی دروغ و تنهایی» و همچنین «بی چمدان سفر کن» هستم. به همین خاطر ترجیح دادم بازبینی نمایش خود را تا پایان ارزیابی و قطعی شدن دو نمایشنامه دیگر به تعویق بیاندازم.

«این تابستان فراموشت کردم» عنوان نمایشی از بهاره رهنما است که بر اساس سه داستان کوتاه منتشر شده از این هنرمند نوشته شده است. نسیم ادبی و شبنم فرشادجو، بازیگران این نمایش هستند و دغدغه های معار زنان ایران را به نمایش خواهند کشید.RE: اخبار سینما و تلویزیون - NaHiD - ۱۳۹۱/۲/۱۷ ۱۱:۳۷ صبح

آخرین وضعیت جسمانی «رضا داودنژاد» و «ایرج قادری» / ایرج قادری» تنها نیاز به دعا دارد


«مهدی احمدی» تهیه‌کننده سینمای ایران در گفت‌و‌گو با خبرنگار سینمایی فارس گفت: وضعیت جمسانی داودنژاد ثبات ندارد و پزشکان تشخیص دادند که پیوند کبد صورت گیرد. کارهای انتقال وی به بیمارستان شیراز در حال انجام است و به احتمال زیاد امروز بعدازظهر به بیمارستان نیازی شیراز برای پیوند کبد منتقل می‌شود.

وی در پاسخ به این سؤال که ‌شرایط برای انتقال وی به بیمارستان شیراز مناسب است، گفت: پرواز باید با شرایط پزشکی مناسب و مجهز برای وی صورت گیرد که پدر همسرش در پی فراهم آوردن شرایط مناسب برای پرواز اوست و امیدواریم بعدازظهر به بیمارستان شیراز منتقل شده و عمل پیوند کبد انجام شود.

احمدی درباره وضعیت جسمانی ایرج قادری گفت: متاسفانه وضعیت جمسانی مناسبی ندارد و تنها نیاز به دعا دارد.

وی در خاتمه افزود: نامه بیمه تکمیلی ایرج قادری را به بیمارستان ارایه دادیم و برای رضا داودنژاد هم که نه سابقه بیمه تامین اجتماعی و نه سابقه بیمه تکمیلی داشته است به دستور سازمان سینمایی کشور و با همت آقای شجاعی (صندوق حمایت از هنرمندان) انجام شد. قرار است هزینه‌های بیمارستان وی از سوی صندوق حمایت از هنرمندان تامین شود که باید در اینجا از حمایت سازمان سینمایی، آقای میرعلایی و همکاری بی دریغ صندوق حمایت از هنرمندان تشکر کنیم.RE: اخبار سینما و تلویزیون - NaHiD - ۱۳۹۱/۲/۱۷ ۱۱:۴۸ صبح

موفقیتی دیگر برای فیلم وحید موسائیان و سینمای ایران
«گلچهره» جایزه بهترین فیلم خارجی جشنواره فیلم هوستن را به خود اختصاص داد +عکس[/font]
[font=tahoma]


به نقل از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، فیلم سینمایی «گلچهره» به کارگردانی وحید موسائیان موفق به دریافت جایزه Remi پلاتینی برای بهترین فیلم خارجی از چهل و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم هوستن شد.

این جایزه در مراسم اختتامیه در هتل ماریوت هوستن تگزاس به وحید موسائیان اهدا شد.


«گلچهره» که در آن بازیگرانی چون مسعود رایگان، لادن مستوفی، هدایت هاشمی، افشین هاشمی، حسین محب اهری و ... نقش آفرینی می‌کنند، حضوری موفق در جشنواره‌های ‌متعدد داشته و جوایزی نیز از جمله جایزه بین الادیان جشنواره فیلم فجر، جایزه بزرگ جشنواره باتومی گرجستان و جایزه "رز قرمز" جشنواره جیپور هند را برای سینمای ایرا ن به ارمغان آورده است.

فیلم سینمایی «گلچهره» روایتگر داستان اشرف خان صاحب سینمای کابل است که پس سقوط دولت کمونیستی نجیب الله و تسلط مجاهدین بر کابل می خواهد سینمایش را باز سازی کند اما یکپارچگی دولت دیری نمی پاید و جنگ های داخلی بار دیگر از خرابه های کابل سر برمی آورد و این جنگ به فیلمخانه ملی افغانستان نیز راه می یابد، جایی که تاریخ تصویری یک ملت در آن نهفته است.

چهل و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم هوستن از 25 فروردین تا 4 اردیبهشت ماه (13 تا 22 آوریل) در ایالت تگزاس آمریکا برگزار شد.

[url=http://groups.yahoo.com/group/Darham/join][/url]RE: اخبار سینما و تلویزیون - NaHiD - ۱۳۹۱/۲/۱۷ ۱۱:۵۴ صبح


فیلم قلاده های طلا برخلاف اکثر فیلم هایی که به طرز عجیبی هم در حال افزایش هستند، خط داستانی مشخصی دارد که به نظر میرسد مدتها روی آن فکر شده. قلاده های طلا داستان یک جاسوس است که وارد کشور میشود و ماموریت دارد با کمک ضد انقلاب داخل، شرایطی را ایجاد کند که باعث تنش در کشور و نهایتا سرنگونی نظام جمهوری اسلامی شود.
اما داستان قلاده های طلا که توسط طالبی نوشته شده، دارای ایرادات بعضا بزرگیست که نشان میدهد طالبی استعدادی را که در کارگردانی دارد در نویسندگی ندارد. مهمترین ایراد داستان در تحقیر(کوچک انگاری) تیم های عملیاتی مخالفین و ضد انقلاب است. در حالیکه در فتنه۸۸ دهها تیم عملیاتی در تهران فعال بودند اما در فیلم همه راهها به یک جمع محدود ختم میشود. میشد با اضافه کردن چند سکانس و صحنه در فیلم، ارتباط عملیاتی وسیعی را نشان داد اما در فیلم همه طرح ها به همان جمع ضد انقلاب محدود میرسد.

البته نشان دادن نفوذ دشمن در پلیس و حتی رده های بالای دستگاه وزارت اطلاعات، یک حرکت بسیار شجاعانه و تابوشکنانه است و به داستان فیلم کشش و جذابیت خاصی اضافه میکند.پرداخت شخصیت های اصلی در داستان قابل قبول به نظر میرسد اما در مورد شخصیت های فرعی اصلا اینگونه نیست. البته شخصیت امیر(با بازی علیرام نورایی) به خوبی در آمده اما به نظر میرسد با توجه به سطح مهارت هایش بیش از حد اشتباه میکند و انتظارات را از یک فوق حرفه ای برآورده نمیکند. به نظرم بدترین شخصیت های داستان خانواده دکتر رخ هستند که به شدت ضعیف از کار در آمده اند. حتی این تلقی از گفتارها و دیالوگ های آنها بر می آید که آنها نه تنها تنش گریز نیستند که از آن استقبال هم میکنند. این خانواده واقعا وصله نچسبی به داستان است و با حذف آن هیچ اتفاقی نمی افتد. حتی سقط جنین همسر دکتر کار را بدتر هم میکند و فقط یک سکته نامربوط در روند داستان ایجاد میکند که باعث اتفاق خاصی در داستان نمیشود و هیچ چیزی جز یک تلخی مصنوعی ندارد.در ابتدای فیلم اسم های تئوری پردازهای انقلاب مخملی و متفکران غربی مانند جین شارپ و لدین بیش از حد تکرار میشود و برای تماشاگر عادی فقط گیج کننده است. دیالوگ هایی که منتج به بیان اسم فیلم(یعنی قلاده های طلا) میشوند جدا فوق العاده هستند و احتمالا طالبی مدتها این دیالوگ ها را پرورش داده است. بزرگترین مشکل نویسندگان در فیلم های ایرانی معمولا پایان آن است اما اینبار داستان با یک پایان قابل قبول و گیرا به پایان میرسد، هر چند بهتر بود به محکومیت و آینده دکتر رخ(بازی حمیدرضا پگاه) نمی پرداخت. به هر حال داستان، اشتباهات و گره هایی را دارد(مانند نکشتن امین حیایی در صحنه ساختمان و تنها وارد کردن یک ضربه به سر او!) اما کارگردانی خوب مانع مشخص شدن آنها شده است.
شروع فیلم با خبر بمبگذاری در هواپیمای خاتمی شروع میشود، شروعی که میتواند میخکوب کننده باشد اما مطلقا چنین نیست(مثلا شروع ملک سلیمان به شدت میخکوب کننده است) و کارگردانی و داستان پردازی صحنه های ابتدایی اصلا متناسب با اتفاق بزرگی که رخ میدهد نیست.
[تصویر: 15653848349164178860.jpg]
محیط وزارت اطلاعات هر چند از نظر دکور در حد خوبی است اما از نظر فضاسازی اصلا روی آن کار نشده. شما با آدم هایی طرف هستید که مدام به همدیگر اخبار را میگویند، مثل چند آدم سیا30 عادی! یا چند خبرنگار معمولی! و در آنجا اصلا خبری از تحلیل ها و اتفاقات پشت پرده نیست. می گویند مهندس اعلام پیروزی کرده اما پشت سرش هیچ چیزی وجود ندارد. از طرف دیگر شما هیچ تحرکی (جز یک مجموعه ۴ نفری) در دکور بزرگ وزارت اطلاعات نمی بینید، خانم هایی که همیشه سرشان پایین است و تایپ میکنند و…! انتظار اینست که مثلا در صحنه خبر بمبگذاری، کل محیط به هم بریزد و همه بلند شوند و به مانیتور نگاه کنند و… اما شما هیچ تحرکی جز از بازیگران اصلی نمی بینید. همین اتفاق در همه صحنه های فیلم(جز وقتی آقا صحبت می کنند و همه میخکوب هستند که خیلی خوب در آمده) تکرار میشود.
بدترین اتفاق فیلم و داستان که از یک کارگردان باتجربه بعید است، رویارویی چند بارهbadman فیلم با قهرمان داستان است. اینکه در یک داستان (که نه پلیسی است و نه اکشن و نه مستند بلکه ترکیبی از هر ۳ آنها) ۵ بار قهرمان شما با شخصیت منفی رویارو شود تا جاییکه این اتفاق عادی شود(!) یک اشتباه غیر قابل قبول است. حتی شخصیت امیر (علیرام نورایی) برخلاف حرفه ای بودنش همیشه در دسترس است و یافتن او کار بسیار راحتی نشان داده میشود، در حالیکه در فیلم های مشابه چگونگی رسیدن به شخصیت حرفه ای و مرموز و خرابکار خودش به شدت هیجان انگیز و جذاب است… . بهتر بگویم آقای طالبی در فیلمش یکی از مهمترین بخش ها یعنی تعقیب و گریز را تقریبا بطور کامل حذف کرده است، چون خرابکار حرفه ای همیشه در دسترس است.
موسیقی فیلم برخلاف تبلیغات یک موسیقی ضعیف و در بهترین حالت متوسط است…
قلاده های طلا سیا30 ترین فیلم تاریخ سینمای ایران نیست و بیشتر از اینکه سیا30 باشد فیلمی امنیتی است. یعنی در مورد مسائل امنیتی که حول مسائل سیا30 است سخن می گوید. گرچه این جای تقدیر دارد که در شرایطی که خیلی ها از به یادآوردن آن روزها گریزانند، این فیلم در مورد تاریکترین مقطع سیا30 تاریخ ایران سخن می گوید اما واقعیت این است که در این فیلم به هیچ وجه به سیاست و سیا30ون ایرانی و نقششان در فتنه ۸۸ پرداخته نشده است. فقط اشاره هایی کوتاه به نامه هاشمی رفسنجانی، سخنان احمدی نژاد در مناظره، تکذیب جواب رهبری به نامه هاشمی، ادعای تقلب توسط خانواده هاشمی، و نظریه پسر آذربایجان و داماد لرستان توسط رهنورد آن هم فقط در قالب اخبار مورد توجه در اتاق مونیتورینگ وزارت اطلاعات (SOC) شده است.
این فیلم خط روایی ضعیفی دارد. یعنی فیلم داستان درستی ندارد و جاهایی از این فیلم احساس می شود که در سینما نشسته و شاهد فیلمی مستند هستیم. اگر روی فیلمنامه و خط داستان بیشتر کار می شد، این اثر تبدیل به یکی از بهترین فیلمهای تاریخ سینمای ایران می شد. به عنوان مثال نمایش خانواده دکتر در فیلم و اتفاق سقط خانمش به هیچ وجه ربطی به اصل داستان نداشته و به صورتی نچسب به فیلم ملحق شده بود.
بی انصافی است اگر نپذیریم بازسازی فضای اغتشاشات و تحرکات خیابانی و صحنه های اکشنی که در فیلم نشان داده شد، کاری بس دشوار ومناسب بوده است و مخاطبین را تحت تأثیر قرار می دهد.
از نگاه کلی، این فیلم میتوانست از چینش بازیگران مناسبتری بهره ببرد. همچنین کند شدن ریتم آن در اواسط فیلم هم یکی از نقاط ضعف آن است. برخی از سکانس های فیلم هم اصلا در نیامده است. سکانس تجمع در خیابان مطهری، سکانس حمله به پایگاه بسیج و همچنین سکانس شناسایی دکتر به عنوان جاسوس، نپخته است.مجله سینما و تلویزیون - NaHiD - ۱۳۹۱/۳/۲۷ ۰۴:۰۰ صبح


«آقای الف» ۲۵ خرداد جلوی دوربین رفت


فیلم سینمایی «آقای الف» به کارگردانی علی عطشانی پنجشنبه ۲۵ خرداد ماه جلوی دوربین رفت.

این فیلم در حال حاضر در مرحله تست نهایی بازیگران بوده و عوامل فیلم تلاش می کنند تا در تاریخ مقرر فیلم را کلید خورد.

«آقای الف» اولین فیلم سه بعدی است که در کشور ساخته خواهد شد و قرار است بعد از تولید توسط شبکه نمایش خانگی منتشر شود. در این فیلم بازیگرانی چون فرزاد حسنی و آنا نعمتی حضور دارند. همچنین کریم باقری یکی از فوتبالیست های برجسته کشور نیز در این فیلم حضور خواهد داشت.


البته حضور کریم باقری در این فیلم تنها در ۳ سکانس خواهد بود.

لازم به ذکر است، «آقای الف» داستان مردی است که ناگهان متوجه می شود تنها دو هفته به پایان زندگی وی باقی است. این فیلم قرار است عید فطر در اختیار علاقه مندان قرار گیرد.


از چهارشنبه 24 خرداد
اکران «پس کوچه‌های شمرون» بدون سینماهای حوزه هنری+گزارش تصویری

جدیدترین محصول پویا فیلم سرانجام امروز پس از حرف وحدیث های فراوان روی پرده رفت. «پس کوچه‌های شمرون» نام فیلم جدید کامران قدکچیان است که به نظر می‌رسید قربانی برخی اختلافات در حوزه اکران خواهد شد از
24 خرداد
با 20 سینما کار خود را آغاز کرد.

[تصویر: IMAGE634751832867953514.jpg]

شورای پروانه نمایش خانگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي
با توزیع سري دوم «شام ایرانی» با حضور بازیگران زن موافقت کردسينماي ما- سعید رجبی فروتن از موافقت شورای پروانه نمایش خانگی با صدور مجوز برای سری دوم برنامه «شام ایرانی» با حضور بازيگران زن خبر داد. مدیر کل دفتر همکاری‌های سمعی و بصری و نمایش خانگی وزارت ارشاد، افزود: «روال اداری نیز در چند روز آینده طی شود تا مجوز توزیع این مجموعه نمایش خانگی صادر شود.»

فروتن در پاسخ به این پرسش که آیا مجوز توزیع «شام ایرانی» صادر شده است یا نه؟ گفت: «مهم، موافقت شورای پروانه نمایش خانگی است و روال اداری نیز به زودی طی خواهد شد.»

سری دوم مجموعه «شام ایرانی» با حضور هنرپیشه‌هایی مانند شقایق دهقان، ‌ بهاره رهنما، ‌ لادن طباطبایی و سحر زکریا پیش از این تولید شده و در انتظار مجوز توزیع به سر می‌برد.

در سری اول «شام ایرانی» که با حضور بازیگران مرد همراه بود، رامبد جوان‌، اشکان خطبی‌، سروش صحت و مهدی پاکدل حضور داشتند و با یکدیگر به رقابت آشپزی پرداختند.

بیژن بیرنگ کارگردان این مجموعه نمایش خانگی است و موسسه فرهنگی هنری قرن بیست و یکم تهیه و توزیع آن را برعهده دارد.RE: مجله سینما و تلویزیون - NaHiD - ۱۳۹۱/۳/۲۷ ۰۴:۰۱ صبح

“در کام تاریکی” آخرین بازی داریوش فرهنگ
تله‌فیلم تازه برای شبکه چهار؛آخرین بازی داریوش فرهنگ “در کام تاریکی” مقابل دوربین رفت


سینماپرس- گروه تلویزیون: تهیه‌کننده تله‌فیلم «در کام تاریکی» با بازی داریوش فرهنگ، گفت: تصویربرداری امروز در کارخانه متروکه چیت‌سازی به پایان می‌رسد و با پایان مراحل صداگذاری و تدوین این فیلم به شبکه چهار سیما تحویل داده می‌شود.
به گزارش سینماپرس، علی پورکیانی تهیه‌کننده تله‌فیلم «در کام تاریکی» از پایان تصویربرداری این فیلم خبر داد و افزود: امروز آخرین سکانس‌های این تله‌فیلم در کارخانه متروکه چیت‌سازی تصویربرداری می‌شود و ادامه مراحل صداگذاری و تدوین در روزهای آینده به پایان می‌رسد، تا به شبکه تحویل داده شود.
پورکیانی با بیان این که بخشی از تدوین «در کام تاریکی» همزمان با تصویربرداری انجام شده، گفت: تدوین این فیلم توسط کارگردان، حسین غضنفری و صداگذاری نیز برعهده آرش احسانی در حال انجام است.
وی افزود: حسین غضنفری که نخستین تجربه ساخت فیلم را با تله‌فیلم «در کام تاریکی» تجربه می‌کند، تدوین‌گر آثاری بسیاری در قاب تلویزیون و سینما بوده است و در بیست و هشتمین جشنواره فیلم فجر، برای فیلم «شب واقعه» موفق به دریافت تندیس بلورین شد.
تهیه‌کننده «در کام تاریکی» که به سفارش گروه فیلم و نمایش شبکه چهار سیما تهیه شده است، در توضیح داستان این تله‌فیلم گفت: این داستان که به قلم علیرضا محمودی نویسنده مجموعه تلویزیونی «مرگ تدریجی یک رویا» و علی اناری نگاشته شده است؛ قصه یک پرونده قاپ‌زنی منجر به قتل است که در پیگری‌های سرگرد آگاهی به مسائل امنیتی منتهی می‌شود.
علی پورکیانی در پایان با بیان این‌که این تله‌فیلم دارای فضای معماگونه است، گفت: برخلاف سایر داستان‌های پلیسی، «در کام تاریکی» از فضایی معماگونه همراه با چند صحنه اکشن برخوردار است.
بازیگرانی که در «کام تاریکی» به ایفای نقش می‌پردازند: داریوش فرهنگ، حدیثه تهرانی، افشین نخعی، خسرو شهرزاد، سعید دولتی، علیرضا استادی، یاسر جعفری و …
سایر عوامل این تله‌فیلم عبارتند از تهیه‌کنندگان: حسین آقاهرندی و علی پورکیانی، کارگردان: حسین غضنفری، نویسندگان: علیرضا محمودی و علی اناری دستیار اول و برنامه‌ریز:ندا حائری‌مقامی، صداگذاری: آرش احسانی، مدیر تصویربرداری: سیدهادی حسینی‌پویا، صدابردار: ناصر انتظاری، طراح صحنه: ملودی اسمائیل، مدیر تولید: حسین پورکیانی، منشی صحنه: سپیده پورکیانی، عکاس: مریم تخت‌کشیان.RE: مجله سینما و تلویزیون - NaHiD - ۱۳۹۱/۳/۲۷ ۰۴:۰۲ صبح

اکران “یه عاشقانه ساده” در گروه آزادی
توافقات اولیه برای اکران «یه عاشقانه ساده» در گروه آزادی انجام شده و قرار است به زودی «یه عاشقانه ساده» در این گروه روی پرده برود.
فیلم سینمایی «یه عاشقانه ساده» ساخته سامان مقدم به زودی اکران می شود.
توافقات اولیه برای اکران این فیلم در گروه آزادی انجام شده و قرار است به زودی «یه عاشقانه ساده» در این گروه روی پرده برود.

با توجه به عدم اکران «پس کوچه های شمرون» در گروه آزادی، اگر نمایش «بی خود و بی جهت» نیز به تعویق بیفتد این فیلم سامان مقدم است که در این گروه روی پرده می رود.
«یه عاشقانه ساده» از آنجا که پروانه نمایش گرفته و مشکلی برای اکران عمومی ندارد به زودی روی پرده خواهد رفت. مقدم این فیلم را با عنوان اولیه «باگت» در روستای ابیانه فیلمبرداری کرد که بازیگرانی چون مهناز افشار، مصطفی زمانی، علی قربان زاده، احمد مهران فر، مهراوه شریفی نیا، آتیلا پسیانی، همایون ارشادی، فرهاد آئیش و امیرحسین رستمی در آن ایفای نقش کردند.
فیلم داستان دو دوست قدیمی است که از کودکی با هم قرار گذاشته اند تا فرزندان خود را در جوانی به عقد یکدیگر درآورند اما گندم دختر یکی از این دو نفر به این وصلت راضی نیست و همین موضوع باعث اتفاقاتی می شود. «یه عاشقانه ساده» که سامان مقدم خود تهیه کنندگی آن را بر عهده دارد سال قبل در بخش مسابقه جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمده است.
در حالی قرار است به زودی فیلم جدید این کارگردان روی پرده برود که هنوز سرنوشت اکران فیلم قبلی مقدم «صد سال به این سالها» مشخص نشده است.


RE: مجله سینما و تلویزیون - NaHiD - ۱۳۹۱/۳/۲۷ ۰۴:۰۴ صبح

تازه ترین هنرنمایی اکبر عبدی در نقش یک زن !تازه ترین تجربه اکبر عبدی در ایفای نقش یک زن که در فیلم سینمایی «خوابم می آد» رقم خورده

عبدی که پیش از این یک بار دیگر هم در فیلمی پرحاشیه از داوود میرباقری با عنوان «آدم برفی» تجربه زن پوشی را از سر گذرانده بود در «خوابم می آد» در نقش پیرزنی بازی کرده که با رفتارهای ساده لوحانه خود اسباب خنده تماشاگر را موجب می شود.

«خوابم می آد» که اولین تجربه کارگردانی رضا عطاران به شمار می رود داستان یک معلم ریاضی را بیان می کند که در ارتباط با خانمها دچار مشکل است و به همین علت هنوز نتوانسته ازدواج کند. اما آشنایی او با یک زن عجیب شرایط متفاوتی را برایش رقم می زند.

نقش این معلم را عطاران بازی می کند و مریلا زارعی هم نقش مقابل وی را برعهده دارد. اکبر عبدی در نقش مادر معلم که پیرزنی است، بی دندان(!)، پرحرف و بذله گو ظاهر شده.

به نظر می رسد به لطف بازی درخشان اکبر عبدی در این فیلم هم که شده «خوابم می آد» بتواند رونقی به اکران تابستانی سینماها بدهد به خصوص که عبدی برای بازی در این فیلم سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد جشنواره سی اُم را هم از آن خود کرد.

مروری بر فیلم «خوابم میاد»
جای پول، ایده را بردار و فرار کن!
دو سه سالی می‌شود که کمدی سیاه جای خود را به عنوان یک ژانر فرعی سینمایی در ذائقه مخاطب ایرانی باز کرده است. پیش از آن تماشاگر ایرانی از طریق رسانه ویدئو با آثار کارگردانان مشهور این نوع از کمدی نظیر وودی آلن یا برادران کوئن آشنا بود که این موضوع در جا افتادن گونه کمدی سیاه و قبول آن توسط مخاطب ایرانی تاثیر زیادی داشته است.
کمدی سیاه را به نام کمدی جدی نیز می شناسند و قرابت زیادی با هجویه دارد که ان نیز از زیرشاخه‌های گونه کمدی است و مل بروکس سلطان نسل قدیم و جری زوکر استاد نسل جدیدتر این گونه هستند که فیلم‌های «زین‌های شعله‌ور» و«هواپیما» دو اثر فوق العاده در این زمینه به حساب می‌آیند. در این زمینه وودی آلن نیز فیلم«عشق و مرگ» را دارد که در آن به طرز خیره کننده ای تاریخ جنگ‌های دنیا و کاراکترهای ادبی مشهور روسیه مورد هجو قرار می گیرند.
بازیگری به نام گارگردان
«خوابم میاد» فیلمی در ژانر کمدی سیاه به کارگردانی رضا عطاران است که ورود به سینما را با بازیگری به دست آورد و به دلیل شناخت خوبی که از سینمای کمدی پیدا کرد توانست در این زمینه استعدادش را در خدمت جذابیت فیلم قرار دهد و شاهد این مدعا فیلم «ورود آقایان ممنوع» است. یکی از دلایل جذابیت فیلم«خوابم میاد» از اتفاق حضور پررنگ عطاران است که به عنوان هسته مرکزی بازیگران عمل می کند و کاراکتر خوبی که به عنوان یک معلم سرخورده از اجتماع دارد این نقش مرکزی را قابل باور می کند. با این حال کارگردانی فیلم موفقیت بازی را پیدا نمی کند که البته بخش عمده آن به ضعف فیلمنامه و دوپاره‌گی آن باز می گردد.به نظر می رسد عطاران با شروع و پایانی مشابه که در هر دوی انها از خوابی عمیق و بی دغدغه صحبت می شود خواسته است تا در یک سیکل داستانی وحدت موضوعی ایجاد کند تا با تداعی معانی ذوایی و عطف به ابتدای فیلم بیننده را متوجه این دور دایره‌گون تکراری کند غافل از این که با پایان در نظر گرفته شده گردش قصه ای باقی نمی ماند تا دور باطل زندگی کاراکتر اصلی را به تماشا بگذارد.
حضور اکبر عبدی در نقشی متفاوت که با چیرگی وی به بازی بسیار باورپذیر است فیلم را بسیار جذاب می کند و از قضا فقدان ناگهانی وی به عنوان مادر قصه در همان دو سوم مذکور جدایی بین دو بخش را مضاعف نشان می دهد.
وودی آلن یا عطاران؟ مسئله این است
داستان فیلم درباره معلمی است محجوب که به دلیل آزار شاگردان و دفاع از حقش از مدرسه اخراج می شود و برای امرار معاش به تدریس یک شاگرد خصوصی که دارد بسنده می کند. آشنایی وی با یک زن پاستیل فروش و پیدا شدن علاقه بین این دو که هر دو رانده شدگان اجتماعند از سویی و نیاز به پول زیاد برای خرج عمل خواهر این زن این دو را به بیراهه ای می کشاند که رفته رفته از موقعیت های کمیک خنده دار به سمت وقایع ناگوار تنزل روایی پیدا می کند و به پایانی نامناسب ختم می شود.فیلمنامه «خوابم میاد» دو بخش به طور کامل جداگانه دارد که بزرگترین ضربه را به فیلم زده است. بخش اول که دوسوم فیلم را تشکیل می دهد به شدت رئال و در عین حال مفرح و خنده دار است و به معنای کامل کلمه طنز ناب است. بخش دوم اما که از نقشه برای تحویل زن ربوده شده آغاز می شود به شدت تصنعی، فانتزی و غیرقابل باور است و با پایانی نامناسب بیننده را از انتظاری که به شدت در نیمه اول فیلم در او ایجاد شده سرخورده می کند.
دلیل این موضوع اقتباس آزاد عطاران از فیلم «پول را بردار و فرار کن» ساخته وودی آلن است که تا بخش اول مذکور پا به پای آن جلو می آید و اگر چه با هنرمندی تمام فیلمنامه را ایرانیزه کرده است به دلیل تغییر ساختار فیلمنامه با فیلم آلن مشکلی که ذکر آن رفت به وجود می آید. این در حالی است که علت تغییر خط سیر فیلمنامه اصلا مشخص نیست و باقی فیلم را نیز می شد به خوبی ایرانی کرد و از قضا برای مخاطب ایرانی باورپذیرتر و ملموس تر بود.
این پایان بد برای یک کمدی سیاه هم زیادی به نظر می رسد. از آنجا که داستان برای خوانندگانی که فیلم را ندیده اند لو می رود در بررسی این فرجام نافرجام نمی شود بیش از این اطاله نوشتار کرد جز ذکر این نکته که هر داستانی وحدت روایی خاص خود را دارد که این انسجام خواه از تکثر اطلاعات باشد یا کسرت آن باشد که رفته رفته به تجمیع برسد و شکل پازلی را پیدا کند که قطعات نامفهومش یکی یکی به خلق تصویری روشن می انجامند، باید دست نخورده باقی بماند و اگر اقتباسی آزاد از ان می شود تغییر در جزییات لحاظ شود. جزییاتی که از چارچوب کاراکترهای اصلی، آغاز و اوج و فرود و نقاط عطف کلیدی به دور باشد.
عباس کریمی- سینما پرس
RE: مجله سینما و تلویزیون - NaHiD - ۱۳۹۱/۳/۲۷ ۰۴:۰۹ صبح

مروری بر فیلم «آزمایشگاه»
سوپرمن تقلبی با نان محلی علیه کاراکترهای شلخته
[تصویر: 73004564892762652536.jpg]

«آزمایشگاه» اولین فیلم سینمایی حمید امجد؛ کارگردان تئاتر است که به تازگی به اکران سینماها راه یافته و بازیگران مطرحی چون رضا کیانیان، رامبد جوان،باران کوثری و افشین هاشمی در آن ایفای نقش کرده اند.اما برخلاف سایر آثاری که مطابق سلیقه ی تئاتری ساخته شده اند ,آزمایشگاه” کاملا سردستی و شلخته وار ساخته شده و به جز دیالوگ های گل درشت و بازی های مبالغه آمیز نمی توان ردی از تئاتر در آن جستجو کرد.
امجد که در حوزه هنرهای نمایشی اسم و رسمی دارد و سالیان دراز به سر ویراستاری نشر «نیلا» نگارش فیلم نامه و قلم زدن در نشریات تخصصی سینما اشتغال داشته برای اولین تجربه سینمایی اش مطرح ترین بازیگران را که البته همگی در تئاتر نیز برای خود وزنه ای هستند را دور هم جمع کرده و داستانی با درونمایه ی طنز آنهم از نوع موقعیت سر و شکل داده است. کاملا مشخص است که این بازیگران و البته یکی دو تن از بازیگران جدیدتر که برای مخاطب از تئاتر بی خبر چهره ای غریبه دارند، به حساب اعتبار امجد در چنین فیلمی بازی کرده اند چرا که آزمایشگاه قطعا نقطه درخشانی در کارنامه هیچ یک نخواهد بود.
امجد دو نیمه فیلم در مقابل ما قرار می دهد که شروعی طنز آمیز و ضرباهنگ تندی دارد، در وسط پاره می شود و درام اشک انگیز و تهوع آوری را شکل می دهد.داستان کلیشه و هندی وار عشق پسر فقیر و تحصیلکرده ی شهرستانی به دختر زیبای پولدار در عرض ۴۸ ساعت که غرض ورزی حاسدان و دنائت فرومایگان بین آنها فاصله می اندازد. فیلم نامه ای در حد تئاتر گلریز (اگر فیلم نامه ای در کار بوده باشد) که مثلا قرار است زندگی دردناک یک شاگرد اول رشته ی علوم آزمایشگاهی به نام “قهرمان غمخوار قلاویز”(افشین هاشمی) را نشان دهد اما امجد که خودش هم نویسنده ی اثر بوده قهرمانش را با دستان خود تکه پاره می کند.نه برای ارزش وجودی قهرمان و نه برای فهم و شعور مخاطب ارزش قائل نمی شود. چطور یک دانشجوی ممتاز, خودساخته و با تجربه متوجه توطئه های آشکاری که بر علیه اش شکل می گیرند نمی شود؟ یعنی تا این حد کند ذهن است؟ قهرمان قصه ی ما با عالم ماورا ارتباط دارد و تا آرزو می کند خبری از مادرش به او برسد و از دلتنگی درش آورد پدرش مثل سوپرمن از راه می رسد و نان های محلی دستپخت مادر را به او می دهد. قهرمان به آسانی بی آنکه هیچ نشانه ای از بیماری سرطان در خود دیده باشد ,در حالی که خودش متخصص است فورا می پذیرد که سرطان دارد و افسرده می شود و در عین فداکاری نمی خواهد غمش را با کسی قسمت کند و…یک ترجیع بند آشنا…حتی نام او با آن واج آرایی خاص هجو نام های آهنگینی است که بهرام بیضایی برای کاراکترهایش بر می گزیند. قهرمان حتی نامش بدلی است واین نام بیشتر در خدمت تمسخر او قرار گرفته و نه بزرگ کردنش.
نویسنده-کارگردان بی هیچ دلیل و مفهوم خاصی او را نیم ساعت از داستان حذف می کند و فضا را در اختیار سپهر فرسایی (رامبد جوان)، رقیب عشقی و دشمن قهرمان، قرار می دهدتا او با دو دوست جلنبرش(امیر میر آقا و فرزین محدث) که بیشتر شبیه آدم های علاف و بزهکارند و نه متخصص علوم آزمایشگاهی ,محض خنده ی تماشاچیان به مانند سه کله پوک حرکات جلف در آورند.کارمندان این آزمایشگاه چنان نسبت به جان مردم بی اعتنا هستند که کمترین دقتی در آزمایش ها به کار نمی برند و از سر حسادت,لوده بازی و بدذاتی سلامت سایرین را ملعبه ی دست خود قرار می دهند.از آنجایی که در ایران با ساخت هر فیلم و مجموعه ای ,شاغلان آن صنف مورد نظر دست به شکایت می زنند، باید به زودی شاهد یک اعتراض جدی نسبت به ترسیم چهره ای مخدوش از متخصصان علوم آزمایشگاهی در این فیلم باشیم.
دختر داستان,نیلوفر پاکزاد (باران کوثری) نیز اصلا قابل پیش بینی نیست و حتی از قهرمان نیز کودن تر به نظر می رسد. او حرکات احمقانه ی قهرمان روی سن را برنامه ی نمایشی از پیش تعیین شده می نامد! با آنکه سو نیت سپهر به او ثابت شده باز هم به گونه ای این مرد را تحویل می گیرد که مخاطب مات و متحیر می ماند.یعنی یک زن عاقل و تحصیلکرده طی دو روزافکارش تا این حد تغییر می کند؟هر دم به یک نفر دل می بندد؟رفتار وی با قهرمان و کمک کردن به او بیشتر ترحم است و سرکوفت به استناد دیالوگ هایی که در تریای بیمارستان بین آن دو رد و بدل می شود.نیلوفر از قهرمان می خواهد که به هیچ وجه از شغلش در رستوران گیاهی حرفی به میان نیاورد.آیا کار و تلاش برای یک جوان عار است؟گارسونی و کارگری دون شان یک انسان است؟آدم های تحصیلکرده نباید کارگری کنند چون کارگری شغل پستی است؟با فلش بکی به اول داستان و دیالوگ هایی مابین قهرمان و همکارش در رستوران در می یابیم که او حداقل از داشتن یک شغل و کسب درآمد راضی است, پس این ضد و نقیض گویی کارگردان چه معنی دارد؟
امجد اصلا تدبیری برای ورود و خروج کاراکترهای فرعی نداشته و هر وقت دلش می خواهد مادر و پدر سرخوش اشکان ریسباف را به داستان دعوت می کند تا شلنگ و تخته ای بیندازند و فضا را مفرح کنند و بازیگر توانا و کاربلدی مثل “هدایت هاشمی” را چنان در داستان منفعل می سازد که با خودت فکر کنی اصلا چرا امجد او را به این فیلم دعوت کرده؟به خاطر حضور برادرش افشین هاشمی؟ چرا هر دو را بی جهت حذف می کند؟ «عاطفه»؛ خواهر بیمار قهرمان در این میان چه اتفاقی برایش افتاد؟مگر این پسر نمی خواست به خانواده اش کمک کند؟پس چه شد؟
در واقع «آزمایشگاه» چنان در فرم و محتوا ایرادات بزرگ و اساسی دارد که صحبت از میزانسن و فیلم برداری کاملا بی معناست. پیام اخلاقی اثر خود یک فاجعه ی تمام عیار است: «در این دنیا تنها آدم های احمق و پول دار موفق می شوند,نه آدم های پرتلاش و تحصیلکرده» تنها زمینه ای که کارگردان با هوشمندی و درایت در آن موفق عمل کرده تبلیغات بوده که با نشاندن قلبی به جای نقطه ی عنوان فیلم و عکس ها ی خوش آب ورنگ از بازیگران اصلی مردم را به سینما می کشاند.چه بسا بینندگان تصور کنند این فیلم علیرغم داعیه ی تئاتری عواملش, اثری به سبک کمدی های شانه تخم مرغی باشند ولی هیهات که به گرد آنها هم نمی رسد.
تنها مایه تحسر نگارنده رضا کیانیان نازنین است که با آنهمه استعداد و انرژی درونی باید در چنین آثار سخیفی بازی کند و رامبد «جوان» که این روزها بعد از حضور موفق در سینما(ورود آقایان ممنوع)، شبکه ماهواره ای(گپ) و ویدئو رسانه (شام ایرانی) در حال حاضر کاریکاتور خود را برای بینندگان رونمایی کرده و با بازی در نقش یک آدم شیزوفرنیک، به جان حیثیت هنری خود می افتد.ترسم از آن است که او با این حجم از طنازی «احمد پور مخبر» بعدی باشد!
در پایان، برای آنکه تجربه عینی خود را از برخورد مخاطبان با آزمایشگاه نقل کنم دوست دارم یکی از دیالوگ های «رامبد جوان» را در اینجا بیاورم.او خطاب به نیلوفر که با بیقرای به ساعتش نگاه می کند می گوید» اگر با ساعتت قرار داشتی شاید یک نگاهی هم به من می کردی!»
با نگاهی اجمالی به سالن نه چندان تاریک سینما می شد دید که ۹۰ درصد تماشاچیان با ساعتشان قرار دارند و گاهی هم به فیلم نگاه می کنند!
و…این اصلا نشانه خوبی نیست…RE: مجله سینما و تلویزیون - NaHiD - ۱۳۹۱/۳/۲۷ ۰۴:۱۳ صبح

فریبرز عرب‌نیا ایفاگر نقش شهید چمران در جدیدترین فیلم ابراهیم حاتمی‌کیا
مریلا زارعی و اسماعیل سلطانیان دیگر بازیگران «چ» خواهند بود
فریبرز عرب‌نیا ایفاگر نقش شهید چمران در جدیدترین فیلم ابراهیم حاتمی‌کیا خواهد بود +فیلم

به گزارش سینمانگار، فریبرز عرب‌نیا در فیلم سینمای «چ» به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا نقش شهید چمران را بازی خواهد کرد.
مریلا زارعی و اسماعیل سلطانیان دیگر بازیگرانی هستند که به پروژه سینمایی شهید «چمران» پیوسته اند.

فریبرز عرب‌نیا پیش از این در فیلم سینمایی «وصل نیکان» نیز با ابراهیم حاتمی‌کیا همکاری داشته است. مریلا زارعی هم در دو فیلم «دعوت» و «گزارش یک جشن» سابقه همکاری با این کارگردان مطرح سینمای ایران را داشته است.
به گزارش سینمانگار، ابراهیم حاتمی‌کیا تا ۲۳ روز دیگر فیلم سینمایی «چ» را کلید خواهد زد.
فیلمنامه فیلم «چ» توسط ابراهیم حاتمی کیا نوشته شده است. این فیلم داستان ۴۸ ساعت از زندگی شهید چمران در نبرد پاوه است.

پروانه ساخت پروژه‌ شهید چمران بیستم دی ماه سال ۱۳۸۹ به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا و تهیه‌ کنندگی محمد پیرهادی صادر شد. اما چندی بعد پیرهادی از تهیه کنندگی این فیلم انصراف داد و مهدی کریمی تهیه کننده فیلم «آژانس شیشه ای» جایگزین وی شد.
در یادداشتی که درباره پروژه «چمران» به قلم ابرهیم حاتمی کیا نوشته شده، آمده است:
«یا لطیف
چمرانی که ما دوست داریم؛ چمرانی است مسلمان. ایرانی. مدافع اسلام و از عاشقان امام (ره).
چمرانی که مرد اضداد است. مردی چند بُعدی. مرد چهارفصل. عارفِ عملگرا. انقلابی ِ درونگرا. چریکِ رئوف و روشنفکر ِ مردمی.
چمرانی که ژنرال نیست. رئیس نیست. مقامش جز با شهادت نشان نمی گیرد.
شهیدی که صاحب سلوک است و این شهیدان می میرند قبل از آنکه میرانده شوند.
چمرانی که متعلق به همه نسل‌ها و سلیقه هاست و همه فارغ از سن و جنس و مقام می توانند از اتوبانش بگذرند.
چمرانی که یک گزاره است. یک نشانه و یک آدرس.»

در ادامه می توانید فیلمی از جلسه روخوانی فیلمنامه فیلم سینمایی «ج» با حضور فریبرز عرب‌نیا، مریلا زارعی و اسماعیل سلطانیان را مشاهده می کنید.


RE: مجله سینما و تلویزیون - NaHiD - ۱۳۹۱/۴/۱۶ ۱۲:۳۶ عصرحضور رامبد جوان و ویشکا آسایش در «نیکان و بچه غول» قطعی شد.تعدادی از بازیگران فیلم سینمایی «نیکان و بچه غول» به کارگردانی عبدالرحمان رضایی انتخاب شدند
.
به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، در این فیلم بازیگرانی چون رامبد جوان، ویشکا آسایش، انوشیروان ارجمند و آرشام طالبی نقش آفرینی خواهند کرد.رامبد جوان و ویشکا آسایش در آخرین همکاری خود فیلم پرفروش «ورود آقایان ممنوع» داشتند که ویشکا آسایش به خاطر بازی در این فیلم سیمرغ بلورین بهترین بازیگر زن جشنواره فیلم فجر را به خود اختصاص داد
.

«
نیکان و بچه غول» داستان پسر بچه ای به نام نیکان را به تصویر می کشد که به همراه خانواده خود برای تفریح به دامنه کوه دماوند می روند اما نیکان به درون چاهی می افتد و با دنیایی اسرار آمیز مواجه می شود همسفر وی در این دنیا بچه غولی به نام خوخو است
.


سایر عواملی که تاکنون حضور آن ها در «نیکان و بچه غول» قطعی شده است عبارتند از: مجری طرح حبیب الله الهیاری، مدیر فیلمبرداری کامیار فاروقی، صدابردار اسحاق خانزادی و مدیر برنامه ریزی مجید کرباسیان
.


فیلم «نیکان و بچه غول» که به صورت رئال و انیمیشن فیلمبرداری می شود از جلوه های ویژه رایانه ای نیز بهره خواهد برد

.RE: مجله سینما و تلویزیون - NaHiD - ۱۳۹۱/۴/۱۶ ۱۲:۳۸ عصرپگاه آهنگرانی : هر کس می خواد هر جایی ابراز وجود کنه دو تا هم تو سر سینما می زنهمصاحبه جنجالی پگاه آهنگرانی در جمعه 2 تیرواکنش پگاه آهنگرانی به عملکرد نیروی انتظامی: اگر خواستیم در جشنی یا جشنواره‌ یی ظاهر شویم، مدل لباس‌هایمان را با ایشان چک می‌کنیم تا مستهجن نباشد...
در یک مراسم سینمایی که فکر کنم جشنواره پلیس بود، معاونت اجتماعی ناجا که من هنوز ربطش را به سینما نفهمیده ام، رفت اون بالاپشت میکروفن و هر چه دلش خواست به اهالی سینما گفت: اهالی ای که این روزها هر کس از هر چی ناراحت می شه دو تا فحشهم به اونا می ده بلکه راهکاری برای مسائلش پیدا کنه و هر کس می خواد هر جایی ابراز وجود کنه دو تا هم تو سر سینما می زنه تا از مسابقه «اصلاح سینمای منحرف» عقب نیفته
جالب اینکه این حرف ها در حضور مسوولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مدیران و مسوولان و هنرمندان سینمایی بیان می شد و انگار که آقایان را دعوت کرده بودند تا قدری در زمینه های فرهنگی ارشادشان کنن.... ما تا حالافکر می کردیم که اگر بنا به ارشاد باشد اینها باید بروند پشت میکروفن که خودشان از تبار فرهنگ و ارشادند، ولی احتمالافکر کردند که اگر اینجوری باشه که هر کسی کار خودشو بکنه خیلی کسل کننده می شه و ممکنه میهمان ها حوصلشون سر بره. به همین خاطر آقای معاونت اجتماعی ناجا، برای تنوع هم که شده تا توانستند دوستان را آنچنان نواختند که کم از چوب و فلک نداشت ولی فکر می کنید عکس العمل جنابان در مقابل این توهین ها، تحقیر ها و تعیین تکلیف ها چه بود؟ لبخند. بله لبخند.البته لبخندهای متفاوت. لبخند هوشمندانه آقای نظارت و ارزشیابی، مشارالیه که تخصص شان هم ارزشیابی است از نکات مثبت حرف های معاونت اجتماعی ناجا تشکر کردند و نکات احتمالامنفی اش را هم به سبیل مبارک کشیدند و دم برنیاوردند و این دیگر آخر تدبیر و درایت شان بود.آدم فکر می کند این چه کاریست که یک دستگاه عریض و طویل ارشاد با کلی کارمند و حقوق بگیر و ناظر و ارزشیاب و ارباب رجوع نمک نشناس راه انداخته ایم. خوب اسراف است دیگر. اگر مساله بستن و تعطیل کردن و پلمب کردن است که نیروی انتظامی برای این کار بسیار مجرب تر و کارآمدتر استکتاب ها را بفرستیم معاونت اجتماعی ناجا تایید کنند، فیلمنامه ها را هم بدهیم همان ها بخوانند و مجوز نمایش هم از همان جا بگیریم. برای کارهای جزیی تر هم به نظر می رسد به اندازه کافی وقت و نیرو داشته باشندما هم اگر خواستیم در جشنی یا جشنواره یی ظاهر شویم، مدل لباس هایمان را با ایشان چک می کنیم تا مستهجن نباشد. البته اگر تا آن موقع جز جشنواره پلیس جشنواره یی دایر باقی مانده باشد.”
به نقل از :
AcToR AnD DiReCToRRE: مجله سینما و تلویزیون - NaHiD - ۱۳۹۱/۴/۱۶ ۱۲:۴۶ عصردلم می خواهد همچون گذشته بر صحنه تئاتر بدرخشم

[تصویر: 13406708174.jpg]


عزت الله انتظامی بازیگر برجسته و صاحب نام سینما و تئاتر ایران در هشتاد و هشتمین بهار زندگی خود تأکید کرد: دلم می خواهد همچون گذشته بر صحنه تئاتر بدرخشم
.


به گزارش مهر، عزت الله انتظامی که وارد هشتاد و هشتمین بهار زندگی خود می شود درباره حضور خود بر صحنه تئاتر در سال جاری گفت: این روزها باید فرصت را برای جوانان تئاتر مهیا کرد که در شرایطی که امکانات و بودجه تئاتر کافی نیست جوانان پرشور تئاتری بتوانند در این عرصه فعالیت کنند
.


آقای بازیگری سینما و تئاتر ایران تأکید کرد: خیلی دلم می خواهد همچون گذشته حرکت مستمری در تئاتر داشته باشم و بر صحنه تئاتر بدرخشم. ما دیگر به جایی رسیده ایم که نیاز به گریم نداریم و می توانیم به همین شکل برای مردم کار کنیم
.


وی برای جوانان مستعد و علاقه مند تئاتر آرزو کرد که به پختگی لازم در عرصه تئاتر برسند و فعالیت های تأثیرگذاری در عرصه تئاتر داشته باشند
.


عزت الله انتظامی طی چند سال متمادی به عنوان رئیس هیأت مدیره خانه تئاتر و همچنین رئیس هیأت مدیره موزه سینما فعالیت می کند
.


وی متولد 30 خردادماه سال 1303 در تهران است. وی فعالیت خود را در عرصه هنر از سال 1328 آغاز کرد. انتظامی از حدود 14سالگی تئاتر را با پیش پرده خوانی در تماشاخانه‌های لاله‌زار آغاز کرد. پس از یک سال به تماشاخانه‌های هنر و تهران رفت. همزمان در سال 1320 نخستین نمایش حرفه‌ای خود را با عنوان


"
التیماتوم" با کارگردانی اصغر تفکری در تئاتر پارس لاله‌زار اجرا کرد و تا سال 1326 توانست در بیش از 10 نمایش نقش‌پردازی کند
.


عزت الله انتظامی در سال 48 وارد دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران شد و زیر نظر اساتید برجسته ای همچون حمید سمندریان به تحصیل تئاتر پرداخت و در نمایش های این کارگردان برجسته تئاتر از جمله "کرگدن" به ایفای نقش پرداخت
.

«
ولپن»، «تارتوف»، «امیرارسلان» و «بنگاه تئاترال» از جمله آثار نمایشی بودند که با بازی انتظامی در تئاتر سعدی و تماشاخانه سنگلج به صحنه رفتند
.


وی به عنوان بازیگر تئاتر به همراه علی نصیریان، جمشید مشایخی و محمدعلی کشاورز فعالیت های مستمری را در اداره برنامه های تئاتر و تماشاخانه سنگلج در کارنامه کاری خود دارد و یکی از تأثیرگذارترین بازیگران تئاتر ایران است
.


انتظامی با فیلم «گاو» داریوش مهرجویی در سال 47 وارد بازیگری سینما شد و درخشش چشمگیر او در نقش آفرینی هایش در عرصه سینما باعث شد تا لقب "آقای بازیگری" را به خود اختصاص دهد. انتظامی در آثاری از داریوش مهرجویی، علی حاتمی، ابوالحسن داوودی، امیرشهاب رضویان، علی رئیسیان، محمد بزرگ نیا و رسول صدرعاملی به ایفای نقش پرداخت
.


طی سال های گذشته بارها و بارها هنرمندان و مخاطبان تئاتر انتظار این را داشتند که باز هم شاهد نقش آفرینی آقای بازیگر بر صحنه تئاتر باشند اما طی سال های گذشته این امر میسر نشد. سال گذشته اخباری مبنی بر حضور انتظامی به عنوان بازیگر در نمایش «آمدیم نبودید رفتیم» رضا حداد منتشر شد اما باز هم انتظار علاقه مندان به تئاتر به پایان نرسید و بازیگر برجسته سینما و تئاتر ایران بر صحنه تئاتر حضور پیدا نکرد
.


RE: مجله سینما و تلویزیون - NaHiD - ۱۳۹۱/۴/۱۶ ۱۲:۴۷ عصربن کینگزلی در نقش ابن سینا
فیلمبرداری فیلم سینمایی «طبیب» با بازی "بن کینگزلی" در نقش حکیم و طبیب سرشناس ایرانی آغاز شد
.


به گزارش خبرآنلاین، این فیلم انگلیسی‌زبان را "فیلیپ اشتولتسل" کارگردان متولد مونیخ برای شرکت آلمانی «یواف‌ای سینما» می‌سازد
.


فیلمنامه را "یان برگر" بر اساس رمان «طبیب» اثر "نوا گوردون" نویسنده آمریکایی نوشته که سال 1986 منتشر شد و بیش از 21 میلیون نسخه از آن در دنیا به فروش رسید
.


داستان «طبیب» در قرن یازدهم میلادی روی می‌دهد و درباره "راب کول"، یک بچه یتیم و فقیر انگلیسی است که تصمیم می‌گیرد برای تحصیل طب به ایران سفر کند
.

"
تام پین" بازیگر بریتانیایی نقش "راب کول" را بازی می‌کند
.


او روبروی "بن کینگزلی" بازیگر بریتانیایی ظاهر می‌شود که در فیلم «طبیب
»


نقش ابوعلی سینا حکیم و طبیب سرشناس ایرانی را بازی می‌کند. "استلان اسکارسگار"د بازیگر سوئدی، "اولیویه مارتینز" بازیگر فرانسوی و "اما ریگبی
"


بازیگر انگلیسی دیگر بازیگران این فیلم هستند
.

"
هاگن بوگدانسکی" فیلمبردار فیلم برنده اسکار «زندگی دیگران»، مدیر فیلمبرداری «طبیب» است و شرکت پیکسوموندو که در زمینه تولید جلوه‌های تصویری شهرت زیاد دارد، جلوه‌های ویژه فیلم را می‌سازد
.


فیلمبرداری «طبیب» آغاز شده و تا ماه سپتامبر در آلمان و مراکش ادامه خواهد داشت
.

"
فیلیپ اشتولتسل" کارگردان فیلم تحسین‌شده

«North Face»


است که سال 2010 ساخته شد. او با موزیک ویدیوهای خود بخصوص برای «رامستین»، «گاربیج» و مدونا به شهرت رسید
.

"
بن کینگزلی" سال 1983 برای فیلم «گاندی» برنده اسکار شد و برای فیلم‌های


«
باگزی»، «جانور جذاب» و «خانه‌ای از شن و مه» نیز نامزد اسکار بوده است
.


او در «خانه‌ای از شن و مه» نقش یک سرهنگ ایرانی را بازی کرد
.
RE: مجله سینما و تلویزیون - NaHiD - ۱۳۹۱/۴/۱۶ ۱۲:۴۸ عصراین بار در قالب یک نامه؛ جدیدترین و تندترین اظهارات فرج‌الله سلحشور بر علیه سینماگرانبه گزارش سینمانگار،فرج الله سلحشور، کارگردان جنجال ساز تلویزیونی که چند وقت یک بار با بیان سخنان و جملاتی تند به سینمای ایران و اهالی اش حمله کرده و سبب رنجش آنان می گردد، این بار در یادداشتی که برای خبرگزاری مهر فرستاده، تندتر از همیشه به انتقاد از مجموعه سینما و تلویزیون کشور پرداخته و عملا اهالی سینما را تهدید به برخورد نیروی انتظامی و مردم با آنان کرده است
.

متن کامل یادداشت فرج الله سلحشور به شرح زیر است
:


در زمان شاه بدترین اقشار جامعه سینماگران و فیلم و سریال سازان تلویزیون بودند، چون فقط آنها بودند که بی پروا مجاز بودند با حمایت شاه و آمریکا و ساواک بر روی پرده عریض سینما عریانی و فحشا به نمایش بگذارند؛ فقط آنها بودند که دین و ایمان و اخلاق جامعه را به بازی گرفته بودند، به همین دلیل هم مردم بخشی از سینماها را در پیروزی انقلاب به آتش کشیدند و بسیاری از سینماگران به بیرون مرزها گریختند و هنوز هم تعداد زیادی از آنها در ینگه دنیا هستند و اگر نبود دست نوازش و رافت اسلامی انقلاب، انقلابیون، نه سینمایی می گذاشتند و نه سینماگری
.


امام فرمودند: ما با فحشا مخالف هستیم با سینما مخالف نیستیم. مقام معظم رهبری فرمودند: با هنرمندان با رافت و گذشت برخورد کنید و 33 سال تلاش برای جذب، 33 سال گذشت و نادیده گرفتن فحشا و منکرات پشت و روی پرده سینما و تلویزیون، 33 سال نصیحت و خواهش، 33 سال سرمایه گذاری و ارفاق، 33 سال نادیده گرفتن خطاها، حاصلی جز تجری و دریدگی نداشت. حاصلی جز خندیدن به ارزشها و اعتقادات مردم، خندیدن و به تمسخر گرفتن خون شهدا نداشت. حاصلی جز سیاه نمایی و کریه نشان دادن چهره انقلاب نداشت و حاصلی جز وابستگی به آن سوی مرزها و خیانت نداشت. کار به جایی رسید که مومنین و نیروهای هنرمندان انقلاب یا با جریان فاسد سینما و تلویزیون همراه شدند یا مظلوم و گوشه گیر تحقیر شدند. کار به جایی رسید که عوامل سینما و تلویزیون خود را تافته جدا بافته و برتر از همه اقشار جامعه تصور کردند، برتر از دانشمندان، علما و بزرگان، برتر از شهدا و رزمندگان، برتر از مومنین و پاکان، گویی هنرمندان چون خوب ارزشها را به تمسخر می گیرند و خوب ادای دیگران را در می آورند
.


خوب با اربابان جشنواره ها نرد عشق می بازند و خوب تخم دو زرده می گذارند
.


پس باید هم از همه برتر، عزیزتر و والاتر باشند!! مردم می دیدند که انقلاب کرده اند تا ارزشها حاکم باشد، انقلاب کرده اند تا مومنین و پاکان و صالحان و شهدا و عرفان و علما و اساتید و دانشمندان و خدمتگزاران، الگوهای جامعه باشند. به عکس کسانی الگو شده اند که به هیچ یک از این ارزشها پایبند نیستند. مشتی خودخواه، شهرت طلب، دنیا دوست و وابسته به آن سوی مرزها شده اند بت جوانان و الگوی جامعه اسلامی، البته انگشت شمار نیروهای هنرمند متعهد و سالم سینما و تلویزیون را باید از این قاعده مستثنی کرد. اما این جزء محدود را هم نباید به کل تعمیم داد
.


چند نیروی سالم مبین کل سینما نیستند. باید سینما و تلویزیون و دستهای پشت پرده ای که هدایت فیلم و سریال سازی را به عهده دارند می فهمیدند صبر انقلاب و مسئولین و مومنین روزی به پایان خواهد رسید. باید می فهمیدند این افسار گسیختگی یکجا به بن بست می رسد و اینک آن روز است
.


خانم پگاه آهنگرانی و امثال ایشان باید می فهمیدند که روزی خواهد رسید که حتی مسئولین ارشاد و تلویزیون هم روی دفاع از آنان را نخواهند داشت. چرا که اهالی سینما و تلویزیون جایی برای حمایت و دفاع نگذاشته اند. از مسئولین ارشاد و تلویزیون خطای حمایت از این جریان غلط و آلوده را یک جا به اجبار متوقف خواهند کرد. آنجاست که مردم در برابر سینما و تلویزیون خواهند ایستاد. آنجاست که نیروی انتظامی که تاکنون امنیت گروه های فیلم و سریال ساز را تامین می کرده، از آنان روی گردانده، خود در برابر آنان خواهد ایستاد. چرا که نیروی انتظامی همانگونه که مسئول مبارزه با ناامنی و شرارت و بی قانونی است. مسئول مبارزه با بی حیایی و پرده دری و شکستن خط قرمزها و مسئول حفاظت از ارزش هاست
.


اگر خانم آهنگرانی و دیگر عوامل سینما و تلویزیون گمان کرده اند که نیروی انتظامی فقط یک بازوی بازدارنده و نظامی در دست دولت مردان و سیاستمداران است سخت اشتباه کرده اند. نیروی انتظامی در جمهوری اسلامی یک نیروی عقیدتی
-


فرهنگی و سپس نظامی است و خود دارای فکر و فرهنگ و اراده و ایمان است و نسبت به ناهنجاری ها به موقع تصمیم می گیرد. در حقیقت نیروی انتظامی مسئول برخورد با قانون شکنی ها و مدافع اعتقادات و ایمان جامعه اسلامی است
.


آیا وقت آن نرسیده که بت فیلمسازان و سریال سازان شکسته شود و این الگوی غلط اصلاح شود؟ آیا زمان آن نرسیده است که مسئولین به جای حمایت و دفاع از فیلم و سریال سازی غیراسلامی، ضد انقلاب و ضد ایران و ایرانی، به اصلاح و هدایت آن بپردازند. آیا زمان آن نرسیده که قانون همانگونه که در مورد اقشار مختلف جامعه اجرا می شود در مورد فیلم و سریال سازان نیز اجرا گردد؟ آیا زمان آن نرسیده است که

...


خدایا غیرت و حمیت اسلامی را از مردم ما و از دولت مردان ما نگیر و به غیرتمداران و آنانکه به تکلیف الهی خود در برخورد با بی حجابی و بی مبالاتی و پرده دری، عمل می کنند اجر جزیل و پاداش بی پایان عنایت فرما. خدایا به نیروی انتظامی ما توفیق خدمتگزاری به خدا و بندگانش را عنایت فرما
.


التماس دعا

فرج اله سلحشور
RE: مجله سینما و تلویزیون - NaHiD - ۱۳۹۱/۴/۱۶ ۱۲:۵۰ عصر


به مناسبت روز جهانی پناهندگان , آنجلینا جولی ۱۰۰ هزار دلار به پناهندگان سوریه کمک کرد

Rosesmile

[تصویر: 13406708197.jpg]RE: مجله سینما و تلویزیون - NaHiD - ۱۳۹۱/۴/۲۶ ۱۱:۱۱ صبح

[highlight=#800000] کـــافه ســـینما شماره (06) [/highlight]

حامد بهداد در مصاحبه با علی معلم:
[تصویر: 13424112901.jpg]

من قویا عرض میکنم که در هر جامعه ای همچون ایران که هنرمند بی احترامی میبیند به خاطر آن است که انسان در آن جامعه بی قیمت است. هر جایی که هنرمندی مورد توهین واقع میشود به خاطر آن است که انسان جایگاه درستی در آن جامعه ندارد و با وجود تمام کمالاتی که انسان میتواند داشته باشد تنها معطوف شده به سیرمانی. این روزها در جامعه ما انسان بی ارزش شده است که مدام به هنرمندها انگ فساد میزنند.

[تصویر: 7.gif]لیلا حاتمی گوی بلورین بهترین بازیگر زن جشنوارۀ کارلووی واری را دریافت کرد


در حالی چهل و هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کارلووی واری به کار خود پایان داد، که فیلم سینمایی «پله آخر» به کارگردانی علی مصفا که به نمایندگی از کشورمان در این رویداد سینمایی شرکت کرده بود، دو جایزه مهم را دریافت کرد
.

در مراسم اختتامیه چهل و هفتمین دوره جشنواره فیلم کارلووی واری که شنبه شب در جمهوری چک برگزار شد، در بخش مسابقه رسمی، لیلا حاتمی به خاطر بازی در فیلم «پله آخر» به عنوان بهترین بازیگر زن جشنواره شناخته شد
.
همچنین «پله آخر» در بخش غیر رسمی جشنواره، جایزه منتقدان فیلم بین‌المللی(فیپرشی) را دریافت کرد. این فیلم برای دریافت جایزه گوی بلورین بهترین فیلم جشنواره کارلووی‌واری با یازده فیلم دیگر رقابت می کرد
.
علی مصفا به همراه لیلا حاتمی(بازیگر فیلم و همرش
)
، علیرضا آقاخانی بازیگر مرد فیلم و همچنین فردین صاحب زمانی تدوینگر آن، به کشور جمهوری چک سفر کرده و در جشنواره فیلم کارلووی واری حضور داشتند
.
«
پله آخر» دومین ساخته سینمایی علی مصفا پس از فیلم «سیمای زنی در دوردست» است. مصفا پیش از این نیز با اولین ساخته خود، در بخش مسابقه جشنواره فیلم کارلووی واری در سال 1384 شرکت کرده بود
.به نقل از : سينما نگار

[تصویر: 7.gif]
بهرام رادان اولین جایزه بازیگری خود در عرصه بين‌الملل را بدست آورد
[تصویر: 13424112913.jpg]


بهرام رادان جایزه بهترین بازیگر مرد را برای ایفای نقش در فیلم سینمایی «آدمکش» در نخستین دوره جشنواره بین‌المللی «لاداخ» هند از آن خود کرد
.
جشنواره بین المللی فیلم «لاداخ هند» از تاریخ ۲۶ لغایت ۲۸ خرداد ماه در چهار بخش «سینمای جهان»، «مسابقه»، «سینمای هند» و «سینمای لاداخ» برپا شد
.

در این جشنواره موسسه رسانه‌های تصویری با یک عنوان شاخص فیلم سینمایی


«
آدمکش» ساخته رضا کریمی همراه با ۹ عنوان فیلم دیگر از سایر کشور‌ها در بخش مسابقه این فستیوال به رقابت پرداخت و نیز فیلم سینمایی «اینجا بدون من» ساخته بهرام توکلی در بخش «سینمای جهان» به اکران در آمد
.
بهرام رادان بازیگر نقش اول مرد فیلم «آدمکش» توانست جایزه بهترین بازیگر مرد نقش اول ر ادر این دوره از جشنواره از آن خود کند
.

در این جشنواره، فیلمهای متعددی از کشورهای مختلف جهان از جمله فرانسه، کانادا، بلژیک، لبنان، کوبا، هند، ایتالیا و ایران به نمایش در آمدند
.

عرضه بین المللی دو فیلم سینمایی «اینجا بدون من» و «آدمکش» برعهده موسسه رسانه‌های تصویری است.
[تصویر: 7.gif]
فیلمبرداری «هابیت»‌ به کارگردانی پیتر جکسون پایان یافت.


[تصویر: 13424112924.jpg]


به نقل از امپایر، پس از مدتها، سرانجام پروژه «هابیت
»


به کارگردانی "پیتر جکسون" مراحل ساخت و فیلمبرداری را گذراند تا در 14 دسامبر 2012 راهی سینماها شود
.
بعد از 266 روز فیلمبرداری و با پایان یافتن آن، "پیتر جکسون" در صفحه ارتباطات خود نوشت: "از تمام بازیگران و دست اندرکاران فوق العاده این پروژه که تا به امروز کنار هم ایستادند تشکر می کنم و قدردان طرفدارانمان هستم. حالا نوبت تدوین این فیلم است
".

بله، حالا دو فیلم «هابیت: ماجراجویی غیرمنتظره» و «هابیت: بازگشت دوباره
»


راه خود را به سمت اتاق تدوین پیش گرفته اند و مراحل پس از تولید را می گذرانند
.

فیلم «هابیت» پیش‌ درآمدی‌ست بر سه‌ گانه مشهور و عظیم


«
ارباب حلقه‌ها». فیلمنامه «هابیت» را "فیلیپ بوینز"، "گیلرمو دل تورو
"
،


"
فران والش" و "پیتر جکسون" بر اساس رمان «هابیت» نوشته "جی آر. آر
.


تالکین" نوشته‌ اند
.
داستان فیلم «هابیت» قبل از قصه کتاب سه جلدی «ارباب حلقه‌ها» اتفاق می‌ افتد و پیش‌ درآمدی بر آن مجموعه است. داستان حدود ۶۰ سال بین «هابیت» و


«
یاران حلقه»، اولین قسمت سه‌ گانه «ارباب حلقه‌ها» را دربر می‌ گیرد
. "
بیلبو باگینز" شخصیت اصلی داستان که در سرزمین میانه زندگی می‌ کند، برای پیدا کردن گنجینه‌ای که یک اژدها به نام "اسموگ" از آن محافظت می‌ کند در سفری پرماجرا با "گندالف" همراه می‌ شود و در نهایت حلقه را پیدا می‌ کند
.

به گزارش سینمانگار، "مارتین فریمن" در فیلم «هابیت» ایفاگر نقش "بیلبو باگینز" کارکتر محوری داستان است. "اورلاندو بلوم"، "اندی سرکیس"، "الیجا وود"، "هوگو ویوینگ"، "یان مک کلن
"
،
"
کریستوفر لی
"


و "کیت بلانشت" دیگر بازیگران «هابیت» هستند که نقش‌های خود در سه‌ گانه «ارباب حلقه‌ها» را تکرار خواهند کرد
.
ابتدا قرار بود "گیلرمو دل تورو" «هابیت» را کارگردانی کند. اما با انصراف وی، "پیتر جکسون" سازنده سه‌ گانه «ارباب حلقه‌ها»؛ ساخت فیلم را در دست گرفت. "پیتر جکسون" تهیه کنندگی فیلم را نیز خود بر عهده داشته و ساخت


«
هابیت» را از اواسط ماه مارس در نیوزیلند آغاز کرد
«
هابیت: یک سفر غیرمنتظره» که محصول مشترک برادران وارنر، نیولاین و متروگلدوین مه‌یر است، از


14


دسامبر 2012 به روی پرده خواهد رفت. قسمت بعدی که «هابیت: آنجا و بازگشت دوباره» نام دارد نیز، یک سال بعد در تاریخ 13 دسامبر 2013 به نمایش درخواهد آمد
.به نقل از

: سينما نگار[تصویر: 7.gif]
نائومی واتس در نقش پرنسس دایانا: اولین عکسها از پروژه «سرگردان در پرواز»[تصویر: 13424112935.jpg]


به نقل از دیجیتال اسپای، اولین عکسها از "نائومی واتس
"


در نقش "پرنسس دایانا"(پرنسس سابق انگلستان) در فیلم «سرگردان در پرواز
»


بصورت آنلاین منتشر شد
.
این بازیگر استرالیایی تبار نامزد اسکار، در کرواسی مقابل دوربین عکاسی این پروژه قرار گرفت
.

این فیلم درام را "الیور هرشبیگل" کارگردانی خواهد کرد که قرار است دو سال آخر زندگی "پرنسس دایانا" را به تصویر بکشد
."
نائومی واتس" در ماه فوریه درباره این فیلم گفت: "افتخاری است که می توانم در نقش پرنسس دایانا ایفای نقش کنم، زنی که در جهان مشهور و محبوب بوده است
".

به گزارش سینمانگار، قبلا قرار بود "جسیکا چاستین" در نقش "دایانا" در این پروژه حضور داشته باشد، همچنین شایعه شده بود که بازیگرانی چون "چارلیز ترون"، "کری مولیگان" نیز کاندید بازی در این نقش می باشند
.
[تصویر: 7.gif]نمایش "خرس"به کارگردانی اسماعیل شفیعی پس از سه ماه تمرین در مجموعه تئاتر شهر به صحنه می رود.
[تصویر: 7.gif]اولین پوستر فیلم جدید "سم ریمی" با عنوان «اوز: عظیم و قدرتمند» منتشر شد[تصویر: 13424112947.jpg]
[تصویر: 7.gif]
تام کروز پردرآمد ترین بازیگر هالیوودی در سال 2012
[تصویر: 13424112958.jpg]


[تصویر: 7.gif]

نمایشگاه عکس «110 چهره‌ سینمای ایران» در پردیس گالری ملت 15 تا 25 تير ماه


[تصویر: 13424112969.jpg]RE: مجله سینما و تلویزیون - NaHiD - ۱۳۹۱/۵/۷ ۱۱:۲۶ صبح

اخبار داغ سینمایی


یادداشتی از منتقد سینمانگار در مواجهه با هجمه این روزها بر علیه حامد بهداد

[تصویر: 13434231081.jpg]سینمانگار
:حسین ارومیه چی ها
:


گاهی سیاستمان سکوت است، گاهی با تمام وجود جنجال می کنیم، گاهی انصاف را به صلیب می کشیم. شاعری می گفت چشم ها را باید شست. افسوس ما با چشم های بسته در شب از روز روایت می کنیم.

استاد سمندریان در سالگرد مرحوم خسرو شکیبایی می گفت "اگر شما به ذات هنر علاقه پیدا کرده اید بالطبع بر طبیعت چیره شده اید، فراموشی دیگر نمی تواند کاری را از پیش ببرد." کسی که این روزها همه در فراقش محزون و گریانند. چه شاگردانش و چه هر کسی که سر و کارش با نمایش، هنر و حتی سینما باشد به نحوی خود را به ایشان مدیون خواهد دانست. در موقعیتی که افرادی با هر دیدگاه و تفکری بخشی از هنر را مورد هدف قرار می دهند، که می دانیم چقدر برایمان ارزش دارد. اصلا بعضی از ما در جایگاهی هستیم که بتوانیم در مورد چگونگی رفتار دیگران قضاوت کنیم؟ یا این هم نمایش تازه ای است برای اینکه نشان دهیم چقدر در واکنش ها ساده انگار و چقدر در قضاوت هایمان از انصاف بدوریم. حکایتِ به غایت غریبی است. کاش برای یک بار هم که شده بی نقاب نمایان می شدیم و سوار این موج های بی اثر نبودیم.
استاد سمندریان علاقه فراوانی داشت که پس از مدتها روزی بتواند نمایش گالیله را روی صحنه ببرد. بارها همه مثلا تلاش می کردند تا این اتفاق بیفتد و مثل همیشه قول می دادند و وعده می کردند که طبق معمول به جایی هم نرسید و حالا فقط حسرتش مانده. حسرت نمایشی که استاد آرزو داشت بتواند اجرایش کند ولی هرگز نتوانست و دیر هم شد انگار حالا به قول کیانیان انگار حالا دستش هنوز برای آخرین اجرا از گور بیرون مانده.
کسانی که سر و کارشان با تئاتر و نمایش است خوب می دانند که چقدر سخت است که کسی چون او در حسرت یک اجرا این دنیا را ترک کند و فقط خاطره اش بماند و تخیلش. تخیل نمایشی که استاد اجرا می کرد و چون همیشه تمام قد می ایستادیم و فقط تشویق می کردیم. کاری که دقیقا دوستداران و شاگردان استاد هم در روز درگذشتش در تئاتر شهر انجام دادند. آن روز همه دلگیر بودند، همه غم داشتند، شوکه بودند. بگذارید بگویم اصلا انتظارش را نداشتند همه در صحنه؛ همان خانه همیشگی استاد گرد هم آمدند تا شاید کمی با قسمت کردن این درد عظیم بارشان را سبک کنند. قرار نبود مجلس ختم باشد یا سوگواری. یک جور هم نشینیِ ملال انگیز، که در فراق ارباب جاودانه صحنه قرار بود در یک حرکت خودجوش به سرانجام برسد. تا در حرکتی نمادین موقعیتی را تصور کنند که انگار استادشان گالیله را به صحنه برده، نمایش تمام شده و او روی صحنه در حال بدرقه تماشاگران است. یک موقعیت پارادوکسیکال غم انگیز که اهل تئاتر خوب می دانند چه معنا و مفهومی دارد. تصوری دردناک که از پسِ یک حسرت و اندوه جانکاه می آمد. حامد بهداد هم که از شاگردان قدیمی استاد بود و همیشه ارادت خود را نسبت به ایشان در هر موقعیتی ابراز می کرد برای اینکه بتواند تا حدی از این داغ بکاهد همچون بقیه شروع به تشویق کرد. که صرفا یک برون گرایی نمایشی بود برای نشان دادن عمق فاجعه. چه بسا که همه با چهره هایی مغموم و چشمانی اشک بار در حال تشویق بودند. ولی وقتی قرار باشد برای چیزی ارزش قائل نباشیم و فقط ساز ناکوک خودمان را در هر شرایطی بزنیم چنین می شود. در روزهایی که همه در غم اندوه از دست دادن استاد به سر می برند، به هر بهانه من درآوردی به واکنشهای نمادین عده ای ایراد می گیریم که هیچ ربطی به حرمت شکنی و نمایش های خلاف عرف ندارد. چون با خودمان عهد کرده ایم که دمی از این پیش داوری های نا بهنگام و اسفناک دست برنداریم. اصلا اگر کسی می خواست جلب توجه کند و خودش را بنمایاند واقعا شیوه ای بهتر و موقعیتی مناسب تر از چنین مراسمی نبود؟ نتیجه ای که به بار می آید همین وضعیت تاسف باری است که علیه یک بازیگر ایجاد شده که چرا در مراسم تشییع جنازه آن مرحوم رفتارهای نامتعارفی بروز داده؟ و بعد در یک اقدام مضحک و مقایسه او با دیگران به تحلیل شخصیتی او می پردازند. تا جایی که برای جلب توجه و دور نماندن از مساله به هرکاری دست می زنند تا به همه بفهمانند با کسی مشکل دارند.

روز تشییع جنازه استاد سمندریان خود من آنجا حضور داشتم. طبق معمول البته همه چیز داشت غیر قابل کنترل پیش می رفت و فقط حرکت های خودجوش دوستداران استاد بود که وضعیت را متعادل می کرد. بهداد هم، همه تلاشش این بود که چنین وضعیت نا بسامانی را کنترل کند. البته به شیوه خودش و با وضعیت روحی که بالطبع در آن به سر می برد. کاری به شبکه های اجتماعی که نه معیار منطقی و محکمی هستند برای تحلیل و نه ریشه و اساس درستی دارند، ندارم. ماجرا آنجا به فاجعه نزدیک می شود که عده ای ظاهرا صاحب اندیشه و که دغدغه هم دارند در یک اقدام کم نظیر و نا بخردانه به قضاوت درباره رفتارهای خاص هنرمندان در چنین مراسم هایی می پردازند. بدون آنکه در بطن قضیه باشند و از جزئیات آن مطلع. کار به جایی می رسد که سایت های خبری مختلف بساط نظرسنجی راه می اندازند به اظهار نظر و مقایسه رفتار چند بازیگر در مراسم تشیع جنازه استاد می پردازند و از هر فرصتی برای اثبات لجبازی های بی هدفشان استفاده می کنند. حال آنکه باکشان نیست که دارند عنوان یک سایت تخصصی حوزه سینما را یدک می کشند یا یک سایت خبری تحلیلی! و عده ای هم بی دلیل به تبع همان مطالب شروع می کنند با اظهارنظرهای بی پایه که تنها نتیجه اش یک حقیقت تلخ است؛ ظاهرنگری و ماندن در سطح. در این بین حالا چیزی که فراموش می شود اصل قضیه است و آن قدر حاشیه ها شده اند که فراموش می کنند روزی همین استاد فقید چه سفارش هایی می کرد و ورد زبانش چه حرفهایی بود. اصلا انگار نه انگار که قضیه از دست دادن پدر تئاتر این سرزمین است. کسی که همیشه به گفته همسر هنرمندش تاکید داشت که همدیگر را دوست بداریم حتی اگر طرف دشمنمان باشد. و حالا همه مان بند کرده ایم به اینکه چرا کسی جایی کف و سوت زده و به تعبیری شلوغ کاری کرده و کسانی جایی دیگر چقدر آرام و ساکت ایستاده اند. انگار ناظمی که صف صبحگاه را قضاوت می کند!
وضعیت به غایت ابزوردی است که فقط می توانم به حال خودمان و اندیشه مان تاسف بخورم و یک بار دیگر درگذشت استاد سمندریان را با صدای بلند این بار به امثال حامد بهداد تسلیت بگویم. چرا که او و همه شاگردانش نشان دادند به راستی بر طبیعت هم پیروزند.

[تصویر: 7.gif]


پرویز پرستویی در پاسخ به شايعات: بازيگری را هيچ‌وقت نمی‌توانم كنار بگذارم


[تصویر: 13434231092.jpg]


به نقل از ایسنا، پرويز پرستويي با گله از مطالب مطرح شده درباره كناره‌گيري‌اش از بازيگري گفت: روي بازيگري تعصب دارم و هيچ وقت نمي‌توانم آن را كنار بگذارم اما با هر شرايطي هم مقابل دوربين نمي‌روم
.

اين بازيگر سينما، تئاتر و تلويزيون، اظهار كرد: آن عزيزاني كه از سر خيرخواهي يا كنجكاوي مي‌خواهند درباره من بدانند، اگر حال سينما خوب است، حال من هم خوب است
!

وي ادامه داد: من با شرايط بيگانه نيستم و نسبت به اتفاقاتي كه مي‌افتد نمي‌توانم بي‌تفاوت باشم اما حالم آنقدر هم بد نيست كه آن‌طور كه برخي مدعي شده‌اند، به كشاورزي رو آورده باشم
.

پرستويي با اشاره به صحبت‌هاي عزت‌الله انتظامي گفت: تمام دغدغه من آن بوده كه پير ديرم بيان كرد: «از تماشاگر خجالت مي‌كشم در اين فيلم‌ها كار كنم» و وقتي ايشان خجالت مي‌كشند، من بايد بميرم
!

وي افزود: به مخاطبي كه در اين شرايط پول تو جيبي‌اش را مي‌خواهد صرف سينما كند احترام مي‌گذارم و علي رغم پيشنهادات زيادي كه داشته‌ام اما هر كاري را قبول نخواهم كرد
.

پرستويي با بيان اينكه سينما را به عنوان شغل انتخاب نكرده است، خاطرنشان كرد: من روي بازيگري تعصب دارم و تا زماني كه نفس داشته باشم نه به خاطر درآمد بلكه به عشق مخاطب كار خواهم كرد و هيچ وقت نمي‌توانم بازيگري را كنار بگذارم و اگر احساس كنم مقابل تماشاگر خجالت نكشم قطعا اولين كاري كه پيشنهاد شود قبول خواهم كرد
.

اين بازيگر با انتقاد از شرايط موجود سينما گفت: چرا ما به اينجا رسيده‌ايم كه براي جذب تماشاگر آش رشته بدهيم و بازيگر در گيشه سينما بليت فروشي كند؟ چه زماني سينماي ما اينگونه بوده است؟

بازيگر فيلم «آژانس شيشه‌اي» افزود: در اين وضعيت سينما كارهايي هم مي‌شود و يكسري به خاطر خرج دفتر و زندگي‌شان كار مي‌كنند و وقتي خود سينمايمان سامان درستي ندارد، من چگونه مي‌توانم كار كنم؟

پرستويي با بيان اينكه اهالي سينما بايد با آرامش كار كنند، اظهار كرد
:


بايد فضا به گونه‌اي باشد كه اعضاي سينما احساس آرامش و امنيت كنند و كاري كه مي‌شود بدانيم به ثمر مي‌رسد اما در حال حاضر هيچ چيزي به خاطر اين آشفتگي ثبات نخواهد داشت
.

وي ادامه داد: من هم جزوي از همين سينما هستم و طوري تربيت شده‌ام كه به مخاطب خودم در هر شرايطي احترام بگذارم و باز اعلام مي‌كنم اگر فيلمي باشد كه بتواند من را به مخاطب نزديك كند، قطعا در اولين فرصت اين كار را خواهم كرد. تا زماني هم كه پيش نيايد به احترام مخاطبم اين كار را نخواهم كرد
.


اين بازيگر همچنين درباره پيشنهاد بازي در فيلم «چ» ابراهيم حاتمي‌كيا اظهار كرد: از طرف حاتمي‌كيا پيشنهاد شد اما به دليل نامساعد بودن شرايط، از ايشان عذرخواهي كردم كه اين به وضعيت كلي سينما مربوط مي‌شود. اينكه گفته مي‌شود براي اين فيلم 600 ميليون تومان پيشنهاد شد، تاكنون در عمر بازيگري‌ام چنين مبلغي به من پيشنهاد نشده و براي فيلم «چمران» هم اصلا كار به پيشنهاد مبلغ و خواندن سناريو نرسيد
.به نقل از :

سينما نگارRE: مجله سینما و تلویزیون - NaHiD - ۱۳۹۱/۵/۷ ۱۱:۲۹ صبحفرانک پیرسون فیلمنامه‌نویس «بعد از ظهر سگی» و «لوک خوش‌دست» درگذشت
به نقل از هالیوود ریپورتر، "فرانک پیرسون" فیلمنامه نویس مشهور آمریکایی و برنده جایزه اسکار درگذشت
.

"
فرانک پیرسون" فیلمنامه نویس برنده جایزه اسکار برای فیلمنامه اصلی


«
بعدازظهر سگی سگی» و نامزد دو جایزه آکادمی اسکار در بخش فیلمنامه اقتباسی برای فیلمهای «کت بلو» و «لوک خوش دست» روز دوشنبه در سن 87 سالگی در لس آنجلس و به مرگ طبیعی درگذشت
.

"
پیرسون" از سال 2001 تا 2005 عنوان ریاست آکادمی علوم و هنر اسکار را برعهده داشت. او اخیرا در کار نویسندگی و مشاور تولید سریال «مردان دیوانه
»


و همچنین در سریال «همسر خوب» مشغول بود
.

"
پیرسون" جایزه اِمی را برای کارگردانی سریالهایی چون «ترومن» (1995) و «توطئه» (2001) دریافت کرد

.

[تصویر: 7.gif]


رابرت دنیرو، میشل فایفر و تامی‌لی جونز در «عالم اموات» لوک بسون ایفای نقش می‌کننده نقل از دیجیتل اسپای، فیلم جدید "لوک بسون" با نام «عالم اموات» لیست بازیگرانش را شناخت
.

"
رابرت دنیرو"، "میشل فایفر" و "تامی‌لی جونز" نقشهای اصلی را در کنار "دیانا آگرون" و "جان دلیو" در این پروژه برعهده دارند
.


فیلمنامه فیلم «عالم اموات» براساس کتاب

"Badfellas"


نوشته "تونینو بناکوئیستا" نوشته شده، که داستان خانواده بدنام ایتالیایی با نام "مانزونی" را بازگو می کند. این خانواده گروهی گانگستر می باشند که تحت حفاظت اف بی آی به فرانسه منتقل می شوند. آنها تمام سعی خود را می کنند که مشکلی در تحقیقات بوجود نیاورند، تا مجبور شوند به شرایط قبلی خود بازگردند
...

"
رابرت دنیرو" و "میشل فایفر" قرار است نقش سرپرستان خانواده "مانزونی" را برعهده داشته باشند و "تامی‌لی جونز" نقش مامور سخت گیر اف بی آی را بازی خواهد کرد که وظیفه دارد به این خانواده در مقابل شرایط جدید زندگیشان کمک کند
.


به گزارش سینمانگار، این فیلم قرار است در ماه آگوست درفرانسه و در مکان جدید استدیو پاریس که «شهر سینما» نام دارد کلید بخورد، همچنین قسمتهایی از فیلم نیز در نیویورک فیلمبرداری می شود
.

«Malavita:


عالم اموات» قرار است در سال 2013 اکران شود
.

[تصویر: 7.gif]


علیرضا خمسه نیز به «از تهران تا بهشت» پیوست
علیرضا خمسه جدیدترین بازیگری است که به فیلم سینمایی «از تهران تا بهشت» به کارگردانی ابوالفضل صفاری پیوسته است
.

خمسه به زودی جلوی دوربین این پروژه می رود و در این فیلم نقشی متفاوت را ایفا خواهد کرد
.
تاکنون بازی فرزین صابونی، مهران احمدی و شبنم فرشادجو در این فیلم به پایان رسیده و فیلمبرداری این فیلم همچنان در تهران ادامه دارد
.
مهناز افشار، جعفر والی، مهران احمدی، فرزین صابونی، شبنم فرشادجو، مسعود مهرگان، مهدی عباسی، سروش طاهری، اشکان صفاری، علی باقری، نازنین پورحدادی از جمله بازیگران «از تهران تا بهشت» هستند
.
در خلاصه داستان این فیلم آمده است: زندگی غزال، زن جوانی که با همسرش دچار چالش شده است، رو به فروپاشی است. مرد زن را ترک می‌کند و زن در جستجویی به دنبال شوهر، مسیری نماد گون را طی می‌کند و در این سیر و سلوک به حقیقت ماجرا پی می‌برد
.

عوامل سازنده پروژه «از تهران تا بهشت» عبارتند از
:


تهیه کننده و کارگردان: ابوالفضل صفاری/ نویسندگان: ابوالفضل صفاری، حسین مرتضاییان آبکنار/ برنامه ریز و دستیار اول کارگردن: روزبه سجادی حسینی
/


دستیار دوم کارگردان: امین خنکال/ دستیار سوم کارگردان: اشکان صفاری
/


جانشین مدیر تولید: هومن رضوانی/ منشی صحنه: فهیمه تقی پور/ مدیر فیلمبردار: بایرام فضلی/ دستیار اول فیلمبردار: فرهاد خمسه/ گروه فیلمبرداری: حمید رضا رضایی، محمد حسینی، وحید باقری/ صدابردار: نظام الدین کیایی/ دستیار صدا: محمد توریوریان/ طراح چهره‌پردازی: مهرنوش طبیبی/ مجری گریم: آلاله دشتبان، محمد اردستانی/ طراح صحنه: ابوالفضل سلیمی/ دستیاران صحنه: محمد رضا بهرامی، حامد آقا علیخانی/ طراح لباس: سوسن نوروزی/ دستیار طراح لباس: شیرین مسلمی/ مدیر تدارکات: امیر هوشنگ حسینی/ گروه تدارکات
:


عباس بغدادی، مهدی کریمی، رضا حسین زاده/ تدوین: مجید عاشقی/ دستیار تدوین
:


محمد استاد/ عکاس: حمید جانی پور/ تصویر بردار پشت صحنه: کامبیز ندائی
/
روابط عمومی: علی ظهوری راد

سرمایه گذاران: رضا مصطفوی طباطبایی، سید علیرضا سعادت، ابوالفضل صفاری

.

[تصویر: 7.gif]


کشته شدن 12 نفر در اکران اولیه «شوالیه تاریکی برمی‌خیزد» در شهر دِنور آمریکا
به نقل از دیجیتال اسپای، در اکران اولیه آخرین قسمت «بتمن»- «شوالیه تاریکی برمی خیزد» حداقل 12 نفر کشته و 38 نفر زخمی شده اند
.
این اتفاق زمانی افتاد که مردی 24 ساله به نام "جیمز هولمز" که توسط پلیس دِنور دستگیر شده است، با برسر گذاشتن ماسک ضد گاز و مسلح وارد سینمایی که


«
بتمن: شوالیه تاریکی برمی خیزد» را نمایش می داد، در شهر آئورا در دِنور شد و دوازده نفر را به قتل رساند. "هولمز" در سی امین دقیقه فیلم وارد سالن شده و به تیراندازی پرداخته است
".

براساس گفته های پلیس، در بین کشته شدگان بچه ایی شش ساله نیز بوده است. نوزادی سه ماهه هم مجروح شده است.پلیس "هولمز" را در پارکینگ سینما در حالی دستگیر کرد که در دستش اسلحه، چاقوو دو هفت تیر دستی بوده است. او همچنین به پلس گفته که در خانه اش مواد منفجره نگه داری می کند، که باعث شد تمام محوطه خانه این قاتل تخلیه شود
.

شاهدان نیز گفته اند که مردی را با ماسک گاز و زره بند در محیط سینما دیده اند. "دَن اُتیس" رئیس پلیس دِنور گفت: "شاهدان به ما گفته اند که قاتل یک جور قوطی از لباس خود در آورده و پرتاب کرده است و آنها صدای خش خشی را شنیده اند و بعد از انتشار کمی گاز، مرد شروع به شلیک کرده است
".
گفته شده که یک دستگاه انفجاری نیز در محل بوده که در هنگام بروز حادثه به چند نفر در ساختمان آسیب وارد کرده است
.

پلیس محلی به اسکای نیوزگفت: "به یکباره، ما شاهد چند شلیک بودیم و همه آدمها با جیغ و داد از سینما بیرون می دویدند، شاهدان فکر نمی کرده اند که این شلیکها واقعی باشد و برای چند ثانیه حس کرده اند که صدا برای فیلم می باشد
".

به گزارش سینمانگار، شاهدی دیگر به خبرنگار سی ان ان گفت: "قاتل به آرامی از پله های سالن سینما پایین می آمد و مقتولین خود را به طور رندوم به قتل می رساند
".

از فرانسه نیز گزارش می رسد که در پی این حادثه، سینماهای فرانسه از اکران این فیلم جلوگیری کرده و اکران را کنسل کرده اند و هرگونه مصاحبه با عوامل و کارگردان را لغو کرده اند
.

زنی که خود را مادر "هولمز" معرفی کرده به شبکه

ABC


آمریکا گفت: "شما فرد درستی را دستگیر کرده اید
".

در پی این اتفاق، کمپانی برادران وارنر، کمپانی سازنده «شوالیه تاریکی برمی خیزد» اعلام کرد: "ما و تمام عوامل این فیلم عمیقا از این حادثه تکان دهده متاثر شده و صمیمانه با خانواده ها و کسانی که عزیزانشان را در این حمله از دست داده اند همدردی می کنیم

"

[تصویر: 7.gif]


ناديا دلدار گلچين در بيمارستان از بی‌مهری‌ها گلایه می‌کند
اديا دلدار گلچين گفت: متاسفانه هيچ كس سراغي از من نمي‌گيرد و بعد از رفتنم ممكن است دلشان بسوزد و بگويند با اين آدم روزگاري داشتيم و الان بين ما نيست
.
به گزارش ایسنا، اين بازيگر كه به دليل مشكلات ريوي در بخش آي سي يو بيمارستان مهراد بستري است، با ابراز گله از همكاران هنرمندش اظهار كرد
:


هيچ‌كس سراغي از من نگرفته و حتي زنگي به من نزدند. البته خودم هم مانند آنها هستم و وقتي كسي گرفتار است سراغي نمي‌گيريم. اما وضعيت من خيلي حاد است
.

وي افزود: از سال 80 بيماري‌ام آغاز شد و به نارسايي كليه مبتلا شدم و وقتي ديدم نمي‌توانم تحمل كنم، در سال 82 اقدام به پيوند كليه كردم. اما بعد از آن ظاهرا اين پيوند به من نساخت و يك روز،‌ روز خوش نديدم و طي اين مدت مدام درگير بيمارستان هستم و اتفاقات عجيبي برايم افتاده است و هرچند وقت يك بار بستري شده‌ام
.


اين بازيگر ادامه داد: بعد از دوبار جراحي سخت در ستون فقرات، گرفتاري بيماري‌هاي ديگري شده‌ام كه من را در بيمارستان انداخته و حتي تكان نمي‌توانم بخورم و سه چهار روز است كه در بخش آي سي يو بيمارستان تحت نظر هستم
.

دلدار گلچين با بيان اينكه در 10 سال اخير فعاليت‌هاي بازيگري‌اش را رها نكرده است، گفت: سعي كردم دور از عرصه بازيگري نباشم، چون اگر دور باشم احساس افسردگي شديد مي‌كنم و فقط دلم مي‌خواهد جلوي دوربين باشم. ضمن اينكه اگر كار نكنم خرج زندگي‌ام لنگ مي‌ماند. من سرپرست ندارم و حتما بايد دستم را روي زانويم بگذارم،‌ بلند شوم و كار كنم
.

وي درباره حمايت‌هايي كه از او شده است اظهار كرد: خوشبختانه از طرف خانه تئاتر طلبي داشتم كه مقداري از آن را پرداخت كردند و از طرف بنياد سينمايي فارابي هم به عيادتم آمدند و وعده دادند در مخارج بيمارستان كمك كنند
.

اين بازيگر با بيان اينكه تنها نبايد در موقع نبودن به دنبال هم باشيم خاطر نشان كرد: در موقعي هم كه هستيم قدر هم را بدانيم و اميدوارم براي همه هنرمندان فقط خوبي و خوشي باشد وهيچ كس نگراني و گرفتاري نداشته باشد
.

دلدار گلچين كه با گريه سخن مي‌گفت ادامه داد: عزيزان من هواي خودتان را داشته باشيد و سلامتي‌تان را حفظ كنيد و نگذاريد به بيماري بيافتيد كه اگر افتاديد هيچ كس نيست دستتان را بگيرد. من الان احساس تنهايي مي‌كنم اماچه كنم كه مريضي سريع آمده و خيلي كند پيش مي‌رود و با خدا است كه چه زماني تمام شود
.


ناديا دلدار گلچين متولد 1339 در تهران و داراي مدرك تحصيلي ديپلم موسيقي از هنرستان عالي موسيقي است كه فعاليت بازيگري‌اش را از سال 1369 با فيلم


«
ابلیس» آغاز كرده و در فيلم‌هايي چون «ديدار در استانبول»، «دوروي سكه
»
،


«
پادزهر»، «همه دختران من»، «مرد نامريي»، «خط آتش»، «روسري آبي»، «كمكم كن»، «مهرمادري»، «غريبانه»، «شيدا»، «دختري با كفش‌هاي كتاني»، مجموعه هاي تلويزيوني «خاله سارا»، «كهنه سوار»، «دزدان مادربزرگ»، «همه فرزندان من
»
،


«
پزشكان»، «شن‌هاي كف رودخانه»، «سه در چهار» و نمايش هاي «زير گذر لوطي صالح»، «سوگ»، «مضحكه آدم»، «معركه در معركه» و.. به ايفاي نقش پرداخته است
.


وي فرزند نادر گلچين- خواننده- و دختر عموي مرجانه گلچين -بازيگر- است
.
RE: مجله سینما و تلویزیون - NaHiD - ۱۳۹۱/۵/۷ ۱۱:۳۱ صبحپیام بانو هما روستا به حامد بهداددرپی درگذشت استاد حمید سمنریان پدر تئاتر ایران و حضور حامد بهداد در مراسم تشییع و خاکسپاری ایشان که با شیطنت و جنجال سازی برخی رسانه بر علیه حامد بهداد همراه بود، هما روستا همسر حمید سمندریان پیامی خطاب به این بازیگر مطرح سینمای ایران نوشت
.

متن پیام هما روستا به حامد بهداد به شرح زیر است
:

حامد عزیزم من می دونم که چقدر استاد تو رو دوست می داشت، مچکرم از همه زحماتت[highlight=#800000] ::: اخبـــار تصــویری ::: [/highlight]


جدیدترین پوستر کاراکترهای «گرگ و میش: سپیده دم 2»

پوستر فیلم جدید «سوپرمن: مردی از فولاد


پوستر فيلم زيباي سنگ صبور
RE: مجله سینما و تلویزیون - NaHiD - ۱۳۹۱/۵/۱۵ ۱۰:۵۳ صبح


پروانه نمایش «برف روی کاج‌ها» صادر شد/ اولین فیلم پیمان معادی در اکران دوم عید فطر به نمایش در می‌آید

[تصویر: 13441371422.jpg]


پروانه نمایش فیلم سینمایی «برف روی کاج‌ها» به کارگردانی پیمان معادی و تهیه‌کنندگی سید‌جمال ساداتیان صادر شده است و اکران دوم عید فطر به نمایش درخواهد آمد.

به گزارش فارس، سید‌جمال ساداتیان تهیه‌کننده سینما درباره نمایش فیلم «برف روی کاج‌ها» گفت: پروانه نمایش فیلم صادر شده است. فیلم «برف روی کاج‌ها» فیلم منتخب مردم در جشنواره سی‌ام فیلم فجر بود و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز به احترام نظر مردم که فیلم را انتخاب کردند و با اشتیاقی که مخاطب برای دیدن فیلم دارد مجوز نمایش فیلم را صادر کردند و امیدواریم با مساعدت حوزه هنری فیلم را به صورت سراسری و در تمام سینماها اکران نماییم. این فیلم‌ها به رونق گیشه سینما کمک می‌کند و به عقیده من سینماهای حوزه نیز باید در رونق گیشه سهم داشته باشند.

تهیه‌کننده «انتهای خیابان هشتم» در ادامه گفت: به عقیده من باید این اختلافات که خیلی به سینما هم ربطی ندارد را کنار بگذاریم و صنفی فکر کنیم. سازمان سینمایی و حوزه هنری اگر سعی کنند صنفی فکر کنند، این مشکلات مرتفع خواهد شد. سینما و به خصوص سینمادارها از این اختلافات لطمه می‌بیند. وقت مفید اکران فیلم‌ها در سینماها در حال اتمام است و رفته رفته به پایان شش ماه اول سال نزدیک می‌شویم. در این شرایط توجه کنید و ببیند چقدر فیلم‌هایی که می‌توانستند به رونق گیشه کمک کنند در چرخه اکران قرار گرفتند. همه صاحبان آثار از ترس دعواها فیلم‌ها را نگه داشتند.وی در ادامه گفت: در اکران فیلم‌های ماه رمضان که همه ساله برگزار می‌شود، مردم بخشی از شب را بیدار هستند و علاقمندند از آثار خوب دیدن کنند اما تنوعی در آثار دیده نمی‌شود و این طرح نیز مورد توجه قرار نگرفته است. در سال‌های گذشته فیلم‌های خوبی اکران می‌شد و می‌توانست با مخاطب ارتباط برقرار کند و برخی از آثار تا پاسی از شب به نمایش درمی‌آمد و سانس‌های فوق‌العاده بیشتری برای فیلم‌ها در نظر گرفته شود اما اختلافات باعث شده هم مصرف کننده که مخاطب است از اکران ‌راضی نباشد و هم سینمادار که باید چرخه اقتصادی سینمای‌اش بچرخد دچار مشکل شده است؛ صاحبان فیلم هم جرأت اکران فیلم‌ها را ندارند، با این کار عملا بخش خصوصی را از گردونه سینما خارج می‌کنیم و بخش دولتی را وارد می کنیم و عملا این چرخه دچار مشکل و معیوب شده است.


[تصویر: 7.gif]

اعطای نشان هنری فرانسه به لیلا حاتمی

سفارت فرانسه در تهران اعلام کرده که "نشان هنر و ادب" درجه شوالیه توسط سفیر فرانسه از طرف وزیر فرهنگ و ارتباطات این کشور به "بانوی هنرمند لیلا حاتمی" اعطا شده است.
این نشان روز پنجشنبه، ۲۹ تیر، به خانم حاتمی اعطا شد.
سفارت فرانسه نوشته که این نشان به خاطر خلاقیت هنری یا ادبی و یا به خاطر مشارکت در تلالوی هنر و ادب، در فرانسه و در جهان به هنرمندان اعطا می شود.
RE: مجله سینما و تلویزیون - NaHiD - ۱۳۹۱/۵/۱۵ ۱۰:۵۴ صبح

[highlight=#800000] ::: اخبـــار تصــویری ::: [/highlight]
نسخه قدیمی از کتاب بر باد رفته، اثر ماندگار مارگارت میچل، در یک حراجی به قیمت 135 هزار دلار فروخته شد

در نظر سنجی منتقدان سایت اند ساوند: فیلم سرگیجه بهترین فیلم تاریخ سینما

[تصویر: 13441371457.jpg]
RE: مجله سینما و تلویزیون - NaHiD - ۱۳۹۱/۶/۷ ۱۲:۰۸ عصر


[b]
در دومین همکاری با رامبد جوان پس از تجربه موفق «ورود آقایان ممنوع»/ رضا عطاران «مرد یک چشم» شد

[تصویر: 13460206381.jpg]
[/b]


به نقل از بانی فیلم، فيلم سينمايي «مرد يک ‌چشم» به كارگرداني رامبد جوان وارد مرحله پيش‌توليد شد.

اين چهارمين فيلم بلند جوان بعد از «اسپاگتي در هشت دقيقه»، «پسر آدم، دختر حوا» و «ورود آقايان ممنوع» محسوب مي‌شود كه در انتظار پروانه ساخت است.
جواد فرحاني تهيه‌كننده اين پروژه چندي قبل درخواست پروانه ساخت «مرد يک ‌چشم» را به اداره نظارت و ارزشيابي وزارت ارشاد ارسال كرده و در انتظار مجوز است.
نكته قابل توجه درخصوص اين فيلم اجتماعي حضور قطعي رضا عطاران است. اين بازيگر كه از چهره‌هاي پولساز سينماست براي دومين بار است كه در فيلمي از رامبد جوان بازي مي‌كند.
در «مرد يک ‌چشم» به‌غير از عطاران يک چهره شناخته و جنجالي هم حضور خواهد داشت كه براي اهالي سينما و علاقه‌مندان جالب توجه خواهد بود. فردي كه قرار است طي روزهاي آينده با دست‌اندركاران اين پروژه قرارداد امضا كند.
تمام تلاش رامبد جوان و گروهش اين است كه فيلم را براي نمايش در جشنواره سي و يكم آماده كنند، به همين دليل منتظر صدور مجوز ساخت هستند.

جواد فرحاني تهيه‌كننده اين فيلم پيش از اين «خوابم مي‌آد» رضا عطاران را تهيه كرده است. عطاران و رامبد جوان پيش از اين در «ورود آقايان ممنوع» تجربه موفقي در كنار هم داشتند.


[تصویر: 7.gif]
تونی اسکات کارگردان فیلمهایی چون «تاپ گان» و «جاسوس بازی» خودکشی کرد

[تصویر: 13460206392.jpg]
"تونی اسکات" کارگردان مطرح هالیوودی، روز یکشنبه با پریدن از روی یک پُل در سن 68 سالگی به زنگی خود پایان داد.

گروه پزشکی قانونی لس آنجلس اعلام کرد که جسد "اسکات" در کنار پُل وینسنت توماس در سَن پدرو پیدا شده است.
پلیس الس آنجلس علام کرده است که اطلاعات تماسی را در داخل ماشین "اسکات" که کنار پُل پارک شده بود، پیدا کرده است و این اطلاعات آنها را به یادداشتی که او در دفترش گذاشته است می کشاند. پلیس گفته است که این پرونده را به عنوان یک پرونده خودکشی دردست دارد.
تلاش برای پیدا کردن جسد "اسکات" بعد از اعلام مفقود شدن او توسط پلیس لس آنجلس و گشت بزرگراه کالیفرنیا، گارد ساحلی و آتش نشانی شهر آغاز می شود. گفته می شود که مقامات مجبور به استفاده از تجهیزات سونار به علت تیره بودن آب اطراف پل شده اند. سر انجام در ساعت 4:30 بعدازظهر گارد ساحلی جسد او را پیدا می کنند و مقامات پیکر او را به پزشکی قانونی انتقال می دهند.
"تونی اسکات" برادر "ریدلی اسکات" که با یکدیگر کمپانی تولید اسکات را می چرخاندند، سه بار نامزد دریافت جایزه اسکار شده بود.
کمپانی این برادران تولید فیلم «پرامتئوس» را امسال در دست داشتند که توسط "ریدلی اسکات" کارگردانی شده بود و توانست در سطح جهان 327 میلیون دلار بدست آورد.
معروفترین فیلمی که "تونی اسکات" کارگردانی کرده بود، فیلم «تاپ گان» به سال 1985 است که در آن زمان 176 میلیون دلار فروش کرد و ستاره آن فیلم نیز کسی نبود جز "تام کروز".
در سال 1987 او به همراه "دان سیمپسون" و "جری بروک هیمر" هم تیم شد تا فیلم «پلیس بورلی هیلز2» را با بازی "ادی مورفی" کارگردانی کند و در سال 1990 فیلم «روزهای تندر» را با "تام کروز" جلوی دوربین برد.
"تونی اسکات" بعد از فیلمهای نام برده، پنج فیلم از جمله «جزرو مد سرخ» (1995)، «مردی در آتش» (2004)، «آشناپنداری»(2006)، «گروگانگیری در پلهام 1،2،3»(2009) و «توقف ناپذیرها» (2010) را جلوی دوربین برد.

دیگر فیلمهای او عبارتست از «گرسنگی»(1982)، «انتقام»(1990)، «آخرین پیش آهنگ»(1991)، «رمانس واقعی»(1993)، «طرفدار»(1996)، «دشمن حکومت»(1998) و «جاسوس بازی» (2001(
در پی اعلام خبر مرگ "اسکات" جامعه فیلم اروپا، بسیاری ازکارگردانان، نویسندگان، بازیگران و تهیه کنندگان اظهار تاسف خود را اعلام کردند

[تصویر: 7.gif]

[b] پیش فروش بلیت فیلم های سه بعدی در ایوان شمس آغاز شد

[تصویر: 13460206393.jpg][/b]پیش فروش بلیت فیلم های سه بعدی «هوگو»، «هیولایی در پاریس»، «شنل قرمزی علیه پلیدی» و «حریم» از امروز در ایوان شمس آغاز شد.
نخستین دوره اکران فیلم های سه بعدی در ایوان شمس که از فروردین سال جاری با سه فیلم «هوگو»، «هیولایی در پاریس» و «شنل قرمزی علیه پلیدی» آغاز و با استقبال چشمگیر مخاطبان مواجه شده بود، دومین دوره نمایش آن با اضافه شدن فیلم «حریم» از روز شنبه چهارم شهریورماه در همین مجموعه از سر گرفته می شود.

بنابراین گزارش تعداد سئانس هایی که برای این دوره از نمایش فیلم های سه بعدی در نظر گرفته شده دو سئانس از ساعت 8 الی 10 و 10 الی 12 شب و بهای بلیت تعیین شده 7 هزار و پانصد تومان می باشد، که پیش فروش بلیت فیلم های مذکور از امروز در ایوان شمس آغاز شده است.

علاقمندان می توانند جهت رزرو و تهیه بلیت با شماره تلفن های 9-88015227 تماس حاصل نمایند و یا به آدرس بزرگراه شهید گمنام (جلال آل احمد)، ابتدای بزرگراه کردستان، تالار ایوان شمس مراجعه کنند.

لازم به ذکر است که شهرداری تهران در نظر دارد تا پایان سال جاری تعداد سالن های نمایش دهنده فیلم های سه بعدی را در پردیس های خود به 5 سالن افزایش دهد.

[تصویر: 7.gif]


پس از مدت‌ها؛ اخبار تازه از فیلم جدید اصغر فرهادی: بازیگر «آرتیست» جایگزین «ماریون کوتیارد» شد

اوایل امسال خبر همکاری «طاهر رحیم» (بازیگر فیلم یک پیام آور) و «ماریون کوتیارد» در فیلم جدید اصغر فرهادی منتشر شده بود. بعد از چند ماه بی خبری از فیلم جدید فرهادی Allocine خبر از جدایی ماریون کوتیارد از گروه بازیگران این فیلم و جایگزینی آن با «برنیس بژو» (بازیگر فیلم آرتیست)داده است:
به گزارش کافه سینما به نقل از ایندی وایر بعد از چند ماه، جایگزینی بژه با کوتیارد تنها خبری است که از پروژه منتشر شده است و فرآیند تولید فیلم در سکوت خبری انجام می شود. قرار است اولین نمایش فیلم جدید اصغر فرهادی که یک «تریلر اجتماعی» توصیف شده است جشنواره کن سال بعد باشد. هنوز علت جدایی کوتیارد از فیلم مشخص نشده است اما با توجه به اینکه فیلمبرداری از ماه اکتبر آغاز می شود و اکران فیلم جدید کوتیارد، «زنگار و استخوان» نیز در آن زمان است، حدس ایندی وایر از علت این جدایی عدم امکان حضور کوتبارد برای فیلمبرداری به علت تعهد حضور در مراسم نمایش های فیلم جدیدش است.
به نقل از : کافه سینما
[تصویر: 7.gif]

عروسک‌های محبوب مردم در همان هفته اول، نيم میلياردي شدند
فيلم كلاه قرمزي و بچه ننه شب گذشته در سينماهاي تهران 70 ميليون تومان فروخت تا مجموع فروشش در هفته اول اكران از نيم ميليارد تومان بگذرد. به گزارش كافه سينما به اين ترتيب هفته اول اكران اين فيلم با مجموع فروش 520 ميليون تومان به پايان رسيد. بي خداحافظي هم شب گذشته 7 ميليون تومان فروخت و مجموع فروشش به 62 ميليون تومان رسيد. ضد گلوله هم با فروش 6 ميليون تومان تا اين لحظه 51 ميليون تومان فروش كرده. پيش بيني مي شود با اضافه شدن سينماهاي حوزه و شهرداري و همچنين تعطيلي هفته آينده تهران اين آمار رشد مضاعفي داشته باشد.
آمار به روز فروش سينماي تهران را در جدول فروش كافه سينما در ستون چپ راست صفحه اول، پيگيري كنيد.


به نقل از : کافه سینما


RE: مجله سینما و تلویزیون - NaHiD - ۱۳۹۱/۶/۷ ۱۲:۰۸ عصر


[b]

"
بی مصرفهای2" با کهکشانی از ستارگان ژانر اکشن به صدر باکس آفیس این هفته رسید[تصویر: 13460206416.jpg]
[/b]
صدرنشینی این هفته جدول باکس آفیس به قسمت دوم فیلم «The Expendables 2: بی مصرفها2» با فروش 28.8 میلیون دلار تعلق داشت.
این فیلم که ساخت مشترک لاینزگیت و میلِنیوم فیلمز می باشد به راحتی در صدر جدول این هفته جا گرفت اما نسبت به قسمت اول خود 6 میلیون دلار کمتر فروش کرد. قسمت اول این فیلم که در سال 2010 به اکران درآمده بود 34.8 میلیون دلار فروش داشت، اگر چه که قسمت دوم از بازیگرهای قدرتمندی نظیر "چاک نوریس"، "ژان کلود وَن دام" و "لیام همسورث" نیز بهره مند بود.
از دیگر بازیگران مطرح این قسمت می توان به "سیلوستر استالونه"، "جیسون استاتوم"، "بروس ویلیس"، "جت لی"، "دالف لاندگرین"، "رندی کوتور" و "تِری کروز" به همراه "آرنولد شوارتزنیگر" اشاره کرد.
قسمت دوم «بی مصرفها» را "سایمون وست" کارگردانی کرده است و در این قسمت آقای چرچ را می بینیم که با گروه بی مصرفها متحد می شود تا به حسابرسیشان برسند اما زمانی که یکی از افرادشان در این کار به قتل می رسد، آنها دست به انتقام گیری می زنند و در این راه تا داخلی ترین منطقه دشمن پیش می روند و با تهدیدهای غیرمنتظره ایی مواجه می شوند...
قسمت اول «بی مصرف ها» توسط "سیلوستر استالونه" کارگردانی شده بود، اما وی در قسمت دوم تنها نویسندگی فیلمنامه را برعهده داشته است.
«The Bourne Legacy: میراث بورن» که هفته گذشته اکران شد و صدرنشین بود، این هفته با فروش 17 میلیونی خود توانست مجموع فروشش را به 69.6 میلیون دلار برساند و در مکان دوم جا گیرد.

در این فیلم به جای "مت دیمون" که در سری های قبلی فیلم حضور داشت، "جرمی رنر" جایگزین شده است و در کنار او "ریچل ویز"، "ادوارد نورتون" و "اسکات گلین" نیز به ایفای نقش پرداخته اند.
انیمیشن «پارانورمان» عنوان فیلمی ماجراجویانه و کمدی است که از 17 آگوست به سینماها آمد و توانست 14 میلیون دلار فروش کند.
این انیمیشن داستان پسری را بیان می کند که می تواند با مرده ها صحبت کند، با زامبی ها و با ارواح ارتباط داشته باشد، و این قدرت به او کمک می کند تا شهرش را از یک نفرینی که چند قرن گریبانگیرشان است نجات دهد.
"کریس باتلر" و "سم فیل" مشترکا کارگردانان این انیمیشن بوده اند. از صداپیشگان این انیمیشن می توان "کودی اسمیت- مکفی"، "آنا کندریک"، "کریستوفر مینتز- پلاس" و "کیسی افلک" را نام برد.
فیلم «The Campaign: ستاد انتخابات» در هفته دوم اکران با فروش 13.4 میلیون دلار در رتبه چهارم ایستاد. مجموع فروش این فیلم 51.7 میلیون دلار گزارش شده است.

«Sparkle: درخشش» عنوان دیگر فیلم اکران شده این هفته است که در ژانر درام، توسط "سلیم آکیل" ساخته شده است و توانستپس از چهار روز اکران 12 میلیون دلار فروش کند.
این فیلم که به سال 1960 برمی گردد، سه خواهر را از یک گروه دختران به تصویر کشیده است که خیلی زود مشهور می شوند، ولی این شهرت تبدیل به چالشی می شود؛ چرا که خانواده آنها یواش یواش از هم می پاشد...
این فیلم آخرین فیلمی است که "ویتنی هیوستن" در آن به ایفای نقش پرداخت. در کنار"هیوستن" بازیگرانی چون "جوردین اسپارکس"، "دیرک لوک"، "مایک ایپس"، "تیکا سومپتیر"، "سی لو گرین"، "بریلی ایوانز" و "لیندا بوستون" نقش آفرینی کرده اند.
«The Dark Knight Rises: شوالیه تاریکی برمی خیزد» در هفته پنجم اکران با فروش 11.1 میلیون دلار در مکان ششم جدول قرار گرفت. مجموع فروش این فیلم 410 میلیون دلار اعلام شده است.

دیگر فیلم تازه اکران این هفته، «The Odd Life of Timothy Green: زندگی عجیب تیموتی گرین» است که از 15 آگوست بر پرده نقره ایی سینماها نقش بسته و توانسته 15.2 میلیون دلار فروش کند.
فیلم تِمی کمدی- درام و فانتزی دارد و "پیتر هدجز" نویسندگی و کارگردانی آن را برعهده داشته است.
زوجی که بچه دار نمی شدند، جعبه ایی را از آرزوهایی که برای داشتن یک نوزاد داشته اند، پُر می کنند و در حیاط خانه شان خاک می کنند، بعد از مدتی آنها بچه دار می شوند در حالی که تیموتی گرین تمام آن چیزی که نشان می دهد نیست و...

"جنیفر گارنر"، "جوئل ادگارتون"، "سی جی آدامز"، "شهره آغداشلو" و "اودیا راش" هنرپیشه گان این فیلم می باشند.

«Hope Spring: جای امیدواری» که هفته گذشته اکران خود را آغاز کرد، این هفته علی رغم بازیگران مطرح خود تنها 9.1 میلیون دلار بدست آورد و مجموع فروش خود را به 35.1 میلیون دلار رساند.

از بازیگران مطرح این فیلم میتوان به "مریل استریپ"، "تامی لی جونز"، "استیو کارِل"، "الیزابت شو" و "جین اسمارت" اشاره داشت.
«Diary of a Wimpy Kid: Dog Days:خاطرات یک بچه ریقو: روزهای نحس» در سومین هفته اکران با فروش 3.85 میلیون دلار در
مکان نهم جای گرفت. مجموع فروش این فیلم 38.8 میلیون دلار میباشد.

مکان دهم جدول این هفته متعلق به فیلم بازسازی شده «Total Recall: یادآوری مجدد» با بازی "کالین فرل" و "کیت بکینسل" می باشد که این هفته 3.5 میلیون دلار فروش کرد. این فیلم کل فروش خود را بعد از سه هفته به 51.8 میلیون دلار رساند.

به گزارش سینمانگار، اما فیلم اختصاصی این هفته به اکران فیلم تازه ساخته شده "دیوید کرونینبرگ" با عنوان «Cosmopolis:شهر بین المللی» با بازی "رابرت پتینسون"، "جولیت بینوش"، "سارا گادون" و "پُل جیاماتی" تعلق دارد.

فیلم پسری 28 ساله (پتینسون) را که یک بیلیونر است نشان می دهد که در لموزین خود به قصد کوتاه کردن موهایش نشسته است که در مسیر با افرادی برخورد می کند که دنیای او را از هم می پاشونند.

قرار بود "ماریون کوتیار" در فیلم به جای "جولیت بینوش" به ایفای نقش بپردازد که به دلیل بارداری از پروژه کنار زده شد.

«شهر بین المللی» در سه سینما در نیویورک به اکران درآمد و 96.437 دلارفروش کرد، همچنین فروش این فیلم در لس آنجلس 19.117 دلار گزارش شده است.[highlight=#800000] ::: اخبـــار تصــویری ::: [/highlight]

پوستر "لینکلن" فیلمی از استیون اسپیلبرگ
پوستر جدید فیلم «لوپر» با بازی بروس ویلیس منتشر شد

RE: مجله سینما و تلویزیون - NaHiD - ۱۳۹۱/۶/۱۵ ۰۳:۴۱ صبح

در حالی که طبق گفته رئیس شورای صنفی نمایش مدیران حوزه هنری هنوز لیست فیلم هایی که اکران آنها را در سینماهای زیرمجموعه خود مجاز نمی شمرند اعلان نکرده اند اما بنا بر گفته مدیران ارشد این نهاد که فیلم های با محوریت خیانت های زناشویی را غیراخلاقی دانسته و بر این مبنا به چنین آثاری اجازه اکران در سینماهای خود نمی دهند می توان درباره فهرست سیاه حوزه هنری پیش بینی هایی کرد.

سایت شبکه ایران مروری بر آثاری داشته که به دلایل مختلف (که اصلی ترین آنها بحث خیانت های زن و شوهران است) احتمالا امکان اکران در سینماهای حوزه را نمی یابند. باهم این فهرست احتمالی را بخوانیم.


برف روی کاج ها: پیمان معادی


[تصویر: 104722_225.jpg]

در مورد این فیلم صراحتا اعلام شده در لیست سیاه حوزه قرار دارد و تهیه کننده اش هم در هفته های اخیر بارها نقد صریح خود درباره عملکرد حوزه را ابراز کرده است. داستان فیلم درباره زنی (با بازی مهناز افشار) است که بعد از اینکه شوهرش (با بازی حسین پاکدل) او را رها می کند از او جدا شده و با پسری جوان (با بازی صابر ابر) زندگی جدیدی را پی می گیرد. فضای تلخ و تیره فیلم و به خصوص فیلمبرداری سیاه و سفید آن از جمله ویژگی های اثری است که بسیاری آن را در امتداد آثار اصغر فرهادی می دانند.پل چوبی


[تصویر: 104723_141.jpg]

داستان «پل چوبی» هم دقیقا شبیه است به داستان «برف روی کاج ها»؛ در این فیلم هم مردی (با بازی بهرام رادان) بعد از آنکه همسرش (با بازی مهناز افشار) به بهانه گرفتن ویزای کانادا به دبی می رود شایعاتی درباره ارتباط همسرش با استاد سابق دانشگاهشان (با بازی مهران مدیری) شنیده و همین عاملی می شود تا مرد جوان هم با یکی از همکلاسی های سابق خود (با بازی هدیه تهرانی) رابطه ای دوباره آغاز کند.

«پل چوبی» به لحاظ ساختاری اثر خوش ساختی است ضمن اینکه بازی های خوبی از بازیگرانی همچون مهران مدیری در آن می بینیم. فرهاد اصلانی که یکی از نقش های مکمل فیلم را بازی می کند هم یکی از بهترین بازیگران فیلم است.
میگرن: مانلی شجاعی فر


[تصویر: 104724_274.jpg]

فیلم روایتی متقاطع از زندگی آدم های مختلف ارائه می دهد؛ آدم هایی که هر یک دردسرهای خاص خود را برای زندگی دارند. در همان نسخه ای از «میگرن» که در جشنواره به نمایش درآمده بود هم آنقدر حذف و تعدیل صورت گرفته بود که ارتباط منطقی لازم مابین اتفاقات مختلف فیلم وجود نداشت و اگر هم فیلم، قابل تحمل بود صرفا به واسطه بازی بازیگرانی نظیر گوهر خیراندیش بود یا افشین و هدایت هاشمی وگرنه فیلم آنقدر گنگ و الکن است که به نظر نمی رسد حتی اکران گسترده آن در سراسر کشور هم توجه مخاطبان را به خود جلب کند.زندگی خصوصی آقا و خانم میم: روح الله حجازیداستان فیلم درباره یک زن و مرد شهرستانی (با بازی مهتاب کرامتی و حمید فرخ نژاد) است که در پی ارتقای شغلی مرد به تهران می آیند. حضور این دو در تهران و دیدار آنها با مدیر شرکتی که شوهر در آن کار می کند موجب توجهات بی دلیل مدیر (با بازی ابراهیم حاتمی کیا) به زن داستان و سوء تفاهمات مابقی می شود.

این فیلم حتی پیش تر از نمایش در جشنواره هم حاشیه ساز شده بود و از همان زمان پیش بینی می شد که اکران بدون دردسری نداشته باشد. به لحاظ فیلمبرداری و استفاده درست از دوربین دیجیتال یکی از مدرن ترین آثار سینمای نوین ایران را شاهد هستیم به خصوص که فیلمبرداری با دوربین red محصول کمپانی EPIC انجام شده یعنی همان دوربینی که فیلمبرداری تازه ترین قسمت «مرد عنکبوتی» هم به آن انجام شده بود.
پذیرایی ساده: مانی حقیقی


[تصویر: 104726_480.jpg]

در محوریت فیلم خود مانی حقیقی قرار دارد که به عنوان بازیگر شخصیتی مرفه با فراهم کردن کیسه هایی انباشته از پول به سراغ آدم هایی فقیر و درمانده رفته و سعی می کند واکنش آنها در قبال دریافت پول را محک بزند.

در این سیر و سفر، دختری (با بازی ترانه علیدوستی) که مشخص نیست چه نسبتی با شخصیت اصلی دارد هم در کنار اوست. فیلمی که اثر تجربی است که احتمالا از همان ابتدای کار هم نه برای مخاطب عام بلکه برای آن دسته از مخاطبانی تولید شده که سال پیش در برابر اثر ضد قصه «طبیعت بی جان» هم زبان به تحسین گشوده بودند.


البته «پذیرایی ساده» به اندازه کافی داستان دارد و شخصیت پردازی کافی هم در فیلم انجام گرفته اما فیلم را می توان سیر منطقی سینمای انتلکتوئل مآبانه ای دانست که شاید عباس کیارستمی یکی از سردمداران آن باشد.
من و زیبا: فریدون حسن پور


[تصویر: 104727_996.jpg]

در بطن این فیلم یک مرد (با بازی پرویز پرستویی) قرار دارد که گذشته ای نابسامان دارد. ماجرا از این قرار بوده که وی در دوران طاغوت از اسبش «زیبا» برای سواری دادن به زنان برهنه استفاده می کرده و همین امر موجب شده بعد از پیروزی انقلاب زندگی نابسامانی داشته باشد تا اینکه بروز یک اتفاق سبب ساز آن می شود که از اسب وی به عنوان اسب مراسم تعزیه خوانی استفاده شود.

«من و زیبا» فیلم چندان با کیفیتی نیست و شاید اگر حضور پرویز پرستویی در رأس فیلم نبود محال بود همان مخاطبان حداقلی که در جشنواره برای تماشای آن رفتند را هم داشته باشد. بسیاری از آنها که فیلم را دیدند هم «من و زیبا» را یک عقبگرد در کارنامه بازیگری پرستویی دانستند.
آمین خواهیم گفت: سامان سالور

[تصویر: 104728_750.jpg]

داستان فیلم درباره مشکلاتی است که به علت عدم وجود پلی که دو روستا را به هم متصل می کند عارض مردمان این دو روستا می شود. یک فیلم تجربی دیگر از سامان سالور که با «سیزده 59» نشان داده بود داستان گویی را هم بلد است.

مشکل اصلی «آمین خواهیم گفت» سیاه نمایی آن درباره نحوه زندگی مردمان نقطه ای از ایران قلمداد شده و البته شرابخواری مداوم یکی از شخصیت های فیلم که توسط فرزاد حسنی ایفا شده است!
من همسرش هستم: مرتضی شایسته


[تصویر: 104729_799.jpg]

داستان فیلم درباره زنی (با بازی نیکی کریمی) است که بعد از مشکوک شدن به شوهرش (با بازی مصطفی زمانی) بازی خطرناکی را با وی آغاز می کند یعنی تظاهر به خیانت تا به این ترتیب شوهر را به زندگی بازگرداند. از نام کارگردان فیلم و سوابقش در عرضه تهیه و تولید فیلم پیداست که با اثر درجه یکی روبرو نیستیم.

اگر «برف روی کاج ها» را کپی دست اول آثار فرهادی و مثلا فیلمی مثل «چهارشنبه سوری» بدانیم، «من همسرش هستم» کپی درجه سومی است که نه تعلیق های داستانی لازم را دارد، نه به لحاظ اخلاقی مخاطب را تحت تاثیر قرار می دهد و نه حتی بازی های خوبی دارد.
یکی می خواد باهات حرف بزنه: منوچهر هادی

[تصویر: 104730_556.jpg]

در مرکزیت داستان زن مطلقه ای (با بازی آنا نعمتی) قرار دارد که به همراه دختر نوجوانش زندگی می کند. این زن در آستانه ازدواج با یک پزشک است که به ناگاه دخترکش به کما رفته و تلاش او برای اهدای اعضای فرزندش، پای او را به زندگی شوهر سابقش (با بازی شهاب حسینی) و همسر جدید وی (با بازی یکتا ناصر) باز می کند.

موضوع فیلم بیشتر از آنکه راجع به خیانت باشددرباره اهمیت اهدای اعضاست اما از آنجا که در فیلم، زن مطلقه ای را می بینیم که زودتر از رسمی شدن رابطه اش با همسر آینده با وی ارتباط نزدیک دارد احتمالا این فیلم هم باید در زمره آثار ممنوعه حوزه هنری جای گیرد. به لحاظ کیفی «یکی می خواد ...» یکی از بهترین آثار کارگردانش است و بازی های یکتا ناصر و شهاب حسینی در این فیلم نیز فوق العاده است.
خرس: خسرو معصومی


[تصویر: 104731_299.jpg]

یک رزمنده سال های دور (با بازی پرویز پرستویی) که پیش از این گفته می شد به شهادت رسیده بعد از بازگشت به روستای محل زندگی اش متوجه این واقعیت می شود که همسرش (با بازی مریلا زارعی) با یک قاچاقچی چوب (با بازی فرهاد اصلانی) ازدواج کرده است. این امر اتفاقات عجیب و به شدت متاثرکننده ای را به دنبال دارد. فیلمی داستان گونه که حداقل این مزیت را دارد که اتفاقی واقعی را دستمایه خلق درام کرده است.

بازی فرهاد اصلانی در این فیلم عالی است اما بازی پرویز پرستویی زیر حد انتظار و کاملا کلیشه ای است! فیلفم به واسطه تصاویری که از فضای بکر طبیعت شمال کشور ارائه می دهد فیلم متفاوتی است. تلخی فیلم آنقدر بوده که حتی اداره نظارت را هم در اعطای پروانه نمایش به آن به تردید انداخته!بیخود وبی جهت: عبدالرضا کاهانی

[تصویر: 104732_106.jpg]

داستان زوج جوانی (با بازی احمد مهرانفر و نگار جواهریان) که به دلیل بارداری زن مجبور شده اند زودتر از موعد ازدواج کرده و به خانه خویش بروند. در این بین تعارضات ما بین زن و مادرش که آدمی است سنت گجرا مشکلاتی جدی را رقم می زند. مشکلاتی که با حضور یک زوج دیگر (با بازی پانته آ بهرام و رضا عطاران) رگه هایی کمیک به خود می گیرد.

فیلم آنقدر مشکل دار نیست که بتوان اکران آن را – حتی در سینماهای حوزه – زیر پا گذاشتن خط قرمزها دانست اما به هر حال کاهانی کارگردانی است که هیچ گاه از انتقادات صریح نسبت به عملکرد مدیران سینمایی ابایی نداشته و همین مسئله اصلی ترین عامل ایجاد حرف و حدیث در اکران این فیلم است. همین مسئله هم باعث شده مدیران حوزه به طور تلویحی این فیلم را هم در فهرست آثار مشکل دار خود قرار دهند.RE: مجله سینما و تلویزیون - NaHiD - ۱۳۹۱/۶/۳۰ ۰۹:۰۲ عصر

زوج مشهور هنری ماه عسل به شیراز رفتند + عکس


[تصویر: maheasal.jpg]
[تصویر: 08fc2new2lrmhrw2nzo.jpg]

امین زندگانی که به تازگی نامزدی اش با الیکا عبدالرزاقی را به طور رسمی اعلام کرده است چندی قبل به همراه همسرش به شیراز سفر کرده و این دو نفر در برنامه ای تلویزیونی به نام «خوشا شیراز» حاضر شدند. متن کامل صحبتهای زندگانی و عبدالرزاقی در این برنامه در «خانواده سبز» منتشر شده است. بخشهایی از گفته های این زوج هنرمند را در ادامه می خوانید:
الیکا عبدالرزاقی: همسر خوب باید همراه خوبی باشد
--همسر خوب باید همراه خوبی باشد، همپای خوبی هم باشد. الان که این جملات را گفتم خیلی خجالت کشیدم.
-هیچ وقت درس خوان نبوده ام و با شنیدن اسمش استرس می گیرم.
--حواشی یک جاهایی به این سینمایی که دارد نفسهای آخرش را می کشد کمک می کند، به زنده ماندن آن. اگر اسمی را فراموش کرده اید حواشی باعث میشود آن را به یاد بیاورید و این بازی، بازی قشنگی نیست که تحمیل میشود.
-در نوجوانی عاشق شعر خواندن بودم و برای صدایم همیشه اعتماد به نفس داشتم. در مدرسه سر صف سرود می ایستادم و با صدای بلند اشعار فریدون مشیری را می خواندم اما کلاس بازیگری پیشنهاد مادرم بود و وقتی آگهی کلاسهای حمید سمندریان را در روزنامه دید، گفت من از این آدم نمایشهای خوبی دیده ام، حتما در کلاسهایش شرکت کن؛ روز اول تفننی رفتم و آنجا به من گفتند تا زمانی که کلاس شروع شود باید چند عنوان نمایشنامه بخوانی من هم آن نمایشنامه ها را خیلی خوب خواندم و وقتی به استاد گفتم اینها را خوانده ام باورش نمی شد و گفت باید تا فردا خلاصه آنها را برایم بنویسی. خوشبختانه توانستم از این امتحان سربلند بیرون بیایم.

[تصویر: p4e02fie0dqgu7vccjg.jpg]

امین زندگانی: شوهر خوب باید حرف آخر را بزند
--شوهر خوب باید حرف آخر را بزند و بعد هم چشم بگوید.
-خانم رزاقی حافظه بسیار خوبی دارد و وقتی دیالوگی را بگویم تمام مشخصات مربوط به آن را می گوید.
--آدمها هرچقدر بتوانند از خودشان خاطرات خوب به جا بگذارند، خوشبختی را تولید و خوشبخت تر زندگی کرده اند. معیار من برای خوشبختی خاطره خوب است که از ثانیه ها و دقایق و ساعتها شروع میشود. امیدوارم آدمها در هر شکلی که کنار هم قرار میگیرند بتوانند خاطرات خوبی ایجاد کنند.

شبکه ایران


RE: مجله سینما و تلویزیون - NaHiD - ۱۳۹۱/۷/۶ ۰۹:۱۲ صبح

قله​هایی که فتح نکردم

به عنوان یك ستاره در چه جایگاهی خودت را می‌بینی؟


من همیشه فكر می‌كنم در آغاز راهم و همیشه این احساس در درونم وجود دارد. چون نه به فیلم​هایی كه تا امروز بازی كرده‌‌ام فكر می‌كنم و نه به جوایزی كه گرفته‌ام. همیشه به آن چیزهایی كه به آن دست پیدا نكرده‌‌ام و آن قله‌هایی كه به آنها نرسیده‌ام فكر می‌‌كنم. در واقع نیم‌نگاهی به جلو و خیره به افق می‌روم به سمت اهدافی كه نتوانستم به آنها دست پیدا كنم.

[تصویر: 104473_874.jpg]

این قله‌ای كه می‌گویی با توجه به شرایطی كه در آن زندگی می‌كنیم كجاست؟


شرایطی كه ما در آن زندگی می‌كنیم هر ثانیه در حال تغییر كردن است. به همین دلیل هیچ كس به قطعیت نمی‌تواند به این سؤال پاسخ دهد. فقط این را می‌گویم كه قله‌های موفقیت همه آن ایده‌آل‌هایی هستند كه در ذهن شما از بچگی وجود داشته یا در شرایط زمانی و مكانی متفاوت به وجود آمده و شما از آنها به عنوان اهداف خودتان یاد می‌كنید. حالا این اهداف برای هنرمند یك چیز است، برای مهندس یك چیز است و برای یك پزشك چیزی دیگری، بنابراین این اهداف به آدم‌ها بستگی دارد. برای من هم یكسری هدف‌ها وجود داشته كه از بچگی دنبال آن بوده‌ام. به یكسری از آنها رسیده‌ام و به یكسری نه و در تلاشم كه به آنها هم دست پیدا كنم.می​خواهم ازدواج موفقی داشته باشم

خانواده جزو اولویت‌های تو نیست؟


فكر می‌‌كنم تشكیل خانواده می‌تواند یك زمینه فراهم كند برای رسیدن به هدف. البته این زمینه می‌تواند در زندگی مجردی تو هم فراهم بوده باشد، یعنی از ابتدا این بستر را فراهم كرده باشی و با تشكیل زندگی خانوادگی نابودش كنی یا برعكس. شرایطی را كه نتوانسته‌ای در زندگی مجردی فراهم كنی می‌توانی در زندگی خانوادگی‌ات فراهم كنی؟

البته این مشكلات عمومی خیلی گریبانگیر شما كه نیست.

چرا شما فكر می‌كنید مشكلات برای ما نیست؟بستگی دارد هر آدمی كلاهش را كجا گذاشته باشد. من كلاهم را بالاتر گذاشته‌ام و نمی‌توانم بروم با یك حداقلی تشكیل خانواده دهم. همیشه تصور من از زندگی متاهلی با یك حداكثر بوده است.

یعنی اگر به یك حداكثر برسی تشكیل خانواده می دهی؟

تشكیل خانواده یك نیاز است. یك نیاز عاطفی كه در درون یك فرد به وجود می‌آید برای اینكه از فردای روزی كه تشكیل خانواده می‌دهی، تمام امیالت را تقسیم می‌كنی. اگر مرد این ماجرا نباشی به خطر می‌افتی. حالا من یك مثال برای شما می‌زنم. این مسئله فقط مختص به سینمای ما نیست در سینمای دنیا اینطور است وقتی یك هنرپیشه معروف می‌شود ممكن است در 20 سالگی‌اش ازدواج كند اما بعدا تا 60 سالگی‌اش 5-4بار ازدواج می‌كند. ترجیح من این نیست كه كارنامه‌ای پر از ازدواج‌های ناموفق داشته باشم. ترجیح می‌دهم این بستر را طوری بچینم كه بر اساس عقل من باشد نه احساسم. طوری برنامه‌ریزی كنم كه ضریب خطایم به حداقل برسد.10 سال دیگر یك مرد 43 ساله ام!

10 سال دیگر خودت را كجا می‌بینی؟


در 10 سال دیگر یك مرد 43 ساله هستم و امیدوارم همان‌طور كه سعی كرده‌ام به جاهای جدید دست پیدا كنم و موقعیت​های جدید را کشف کنم هنوز این شور و اشتیاق در من وجود داشته باشد. سعی می‌كنم از تجربیاتم استفاده كنم و امكان اشتباه را به حداقل برسانم. اما نمی‌توانم بگویم كه در سال 1400 دو تا بچه دارم، مرد موفقی هستم و...این مشکل مخصوص هنرمندان نیست

چرا ازدواج‌های این صنف پایدار نیست؟


شما اینطور فكر می‌كنید. به دلیل اینكه شما علاقه‌مند هستید به درون زندگی خصوصی هنرمندان و علاقه‌مند نیستید درباره زندگی دیگران بدانید. اگر به زندگی سایر مشاغل هم دقیق شوید، متوجه می‌شوید در خیلی از مواقع آنها خیلی مشكلات حادتری در زندگی مشترك‌شان دارند مسئله طلاق یا ناموفق بودن یك زندگی مربوط به یك شغل خاص نیست.این بدعت غلطی است در ذهن مردم كه فكر می‌كنند چون زندگی هنرمندان برایشان مهم بوده است و می‌دانند فلان هنرمند 2بار ازدواج كرده و فلان هنرمند 3بار طلاق گرفته این حكم كلی را صادر می‌كنند كه حتما زندگی هنرمندان زندگی خوبی نیست. در حالی كه اگر دیش ماهواره را به سمت بقیه مشاغل هم بچرخانند متوجه می‌شوند هیچ فرقی بین زندگی هنرمندان و مردم عادی وجود ندارد.[تصویر: 104474_474.jpg]

من دنبال یک زندگی خانوادگی سالم هستم

درست است كه نمونه‌های موفق هم در بین زندگی هنرمندان وجود دارد. ولی به نظر می‌آید یك ازدواج گریزی در بین اهالی هنر وجود دارد.


من از طرف خودم این صحبت را می‌كنم. اسم ازدواج‌گریزی به نظر من اشتباه است.تشكیل خانواده دادن یكی از مهم‌ترین كارهاست. مثل این است كه شما می‌خواهید بروید یك ساختمان بسازید، این ساختمان احتیاج به دانش و تجربه دارد، نیاز به پول و مهارت، زمین مناسب و فصل خاص دارد. این ساختمان اینجا اسم خانواده می‌گیرد. آجرهای آن از موجودات زنده تشكیل شده‌اند بنابراین خیلی مسئولیت‌پذیری بالاتری لازم دارد. من در مورد خودم می‌گویم، روزی كه چنین مسئولیتی را بپذیرم، باید به جایگاهی رسیده باشم كه بتوانم یک زندگی سالم تشکیل دهم.

پس این مثل كه می‌گویند ازدواج پیش می‌آید و قابل پیش‌بینی نیست را قبول نداری.


نه به هیچ وجه. به نظرم خیلی مثل ساده‌انگارانه‌ای است. من فكر می‌كنم كسانی كه با این مثل ازدواج می‌‌كنند كار درستی انجام نمی‌دهند.

بهترین مرد خانواده‌ای كه دیده‌ای كیست؟


خودم (باخنده) نمی‌توانم مثال بزنم چون اگر كسی را بگویم ممكن است بقیه دلگیر شوند. اما مرد خانواده به نظر من مردی است كه در زمان ازدواجش به حد كافی از زندگی مجردی خودش لذت برده باشد و سعی ‌كند كه زندگی خانواده را به سالم‌ترین و بهترین نحو جلو ببرد.

برایت پیش نیامده كه وسوسه ازدواج شوی؟


هرگز برایم پیش نیامده كه گوشه‌ای از ذهنم را به ازدواج اختصاص دهم. منظورم این است كه قطعا به عنوان یك مرد 33ساله به ازدواج فكر می‌كنم اما هنوز موضوع آنقدر جدی نشده که بروم زیرساخت‌های زندگی‌ام را آماده كنم كه بتوانم ازدواج كنم. اما در نهایت همیشه طرفدار یك زندگی سالم خانوادگی بودم و هستم.

فكر می‌كنم بااین علاقه​ای كه به تفاوت داری باید ازدواجت هم متفاوت و پرسروصدا باشد.


امیدوارم.


RE: مجله سینما و تلویزیون - NaHiD - ۱۳۹۱/۷/۱۳ ۰۹:۱۱ صبح

عکس / باران کوثری در نشست خبری بغض


نشست نقد و بررسی فیلم سینمایی بغض بعد از ظهر امروز یکشنبه با حضور عوامل فیلم در فرهنگسرای


رسانه برگزار شد

.
[تصویر: 866704_orig.jpg]
[تصویر: 866702_orig.jpg]
[تصویر: 866697_orig.jpg]
[تصویر: 866699_orig.jpg]
[تصویر: 866714_orig.jpg]
[تصویر: 866712_orig.jpg]
[تصویر: 866713_orig.jpg]
[تصویر: 866696_orig.jpg]
[تصویر: 866690_orig.jpg]
گردآوری : گروه اینترنتی نیک صالحی


RE: مجله سینما و تلویزیون - NaHiD - ۱۳۹۱/۷/۱۴ ۰۲:۱۶ صبح


جیمز باند 23 و ترانه خواني آدل در اين فيلم

[تصویر: 13484664301.jpg]

به نقل از امپایر، جدیدترین پوسترهای «سقوط آسمانی» بیست و سومین فیلم از مجموعه «جیمزباند» به صورت آنلاین رونمایی شد.
"سقوط آسمانی" قرار است در 26 اکتبر در سینماهای انگلستان و در 9 نوامبر در سراسر آمریکا به نمایش درآید. "سقوط آسمانی" با تِمی اکشن- ماجراجویانه و هیجانی به کارگردانی "سم مندس" ساخته شده است. در کنار "دنیل کریگ" که نقش اصلی فیلم، مامور 007 را بازی می کند، بازیگرانی چون "هلن مک کروری"، "خاویر باردم"، "رالف فاینس"، "جودی دنچ"، "نائومی هریس"، "برینیس مارلو"، و "روری کینار" ایفای نقش کرده اند."آدل" بانوی خواننده انگلیسی و برنده جوایز گرمی، آهنگ پایانی فیلم «سقوط آسمانی» را خواهد خواند.


[تصویر: 7.gif]
از دفاع مجدد سعید سهیلی از (گشت ارشاد) تا تحلیل مسعود فراستی از (کلاه قرمزی 3)
به گزارش سینمانگار، نقد فیلم «کلاه قرمزی و بچه ننه»، گفت‌وگو با سعید سهیلی کارگردان فیلم «گشت ارشاد» درباره مشکلات پیش آمده برای نسخه خانگی فیلم، گفت‌وگو با علیرضا زرین‌دست، امیر اسفندیاری و منصور واعظی درباره اسکار و حذف روز سینما و برگزای میزگرد رونق سینمای ایران از جمله بخش‌های این هفته «هفت» به شمار می‌رود.

بعد از خواندن سرمقاله توسط محمود گبرلو، بخش اول برنامه این هفته اختصاص به بیانیه نهادهای مختلف سینمایی داشت که در محکوم ساختن فیلمی توهین‌آمیز نسبت به پیامبر اکرم صادر کرده بودند.


گفت‌وگو با سعید سهیلی


همچنین گفت‌وگوی ویژه این هفته نیز با سعید سهیلی کارگردان فیلم «گشت ارشاد» اختصاص داشت. سعید سهیلی در این برنامه درباره توهین فیلم به زعم برخی از منتقدان، بیان داشت: «گشت ارشاد» فیلمی است که به مقدسات، خدا، پیامبر و ائمه توهین نکرده و این‌ها مقدسات هستند.

وی تصریح کرد: اما اگر بگوییم توهین به لباس بسیج و پلیس شده، نکته‌ای است اما لباس بسیجی مقدس نیست. لباس بسیجی قابل احترام است. من در این فیلم به فرهنگ بسیجی توهین نکردم و برداشت‌های سوئی از این فیلم شده است. یک فیلم را همه می‌بینند برخی خوششان می‌آید و برخی نیز نه. نمی‌توان گفت در این میان کدام دلسوزتر است. این موافقت‌ها و مخالفت‌ها باید بدون حب‌و بغض باشد.
سهیلی بیان داشت: این حاشیه‌ها نیز برای کسب درآمد نبود، این صحبت که برای کسب درآمد این فیلم مسائلی داشته یا فیلم تجاری است، منصفانه نیست. این فیلم 20 روز روی پرده سینما بود. من در میان فیلم‌های دو فیلم «چهارچنگولی» و « ازدواج در وقت اضافه» را برای گیشه ساختم آن هم به خاطر بدهی‌هایم بود. همیشه پای سینمای ارزشی ایستادم و اگر نه ساخت فیلم چهار چنگولی بسیار آسان است.
این کارگردان در خصوص تخلف صورت گرفته در پخش فیلم در شبکه خانگی نیز اظهار داشت: بنده اطلاعات فیلم را در اختیار موسسه قرار دادم یا دوستان در وزارت ارشاد فیلم را کامل ندیده‌اند یا مشکل از سوی پخش کننده بوده اما این فیلم به صورت کامل به ارشاد داده شده و مجوز صادر شده است. باید نفر سومی در این میان قضاوت کند اما با این حال معتقدم که تخلف خاصی صورت نگرفته است.
وی ادامه داد: متاسفم که صدا و تصویر بیگانه از حاشیه‌های موجود و اختلافات استفاده می‌کنند، این استفاده‌ها از سر دلسوزی نیست بلکه می‌خواهند نشان دهند که در ایران بلبشویی هست و ما را هموار می‌کنیم. در این گفت‌وگوی ویژه سعید رجبی‌فروتن مدیر کل حوزه ریاست و روابط بین‌الملل سازمان سینمایی کشور و حمید رسایی نماینده مجلس نیز با ارتباط تلفنی شرکت کردند و هر یک نظرات خود را درباره تخلف یا عدم تخلف در انتشار و توزیع فیلم بیان داشتند.
رجبی‌فروتن بیان داشت: موسسه به لحاظ حقوقی مسئول است و حال این تخلف یا سهوی است یا عامدانه که باید بررسی شود اما ارشاد نسبت به مجوزی که داده عقب‌نشینی نکرده است.
نقد و بررسی «کلاه قرمزی و بچه ننه»

بر اساس این گزارش، در بخش نقد فیلم نیز، مسعود فراستی و حسین‌ معززی‌نیا درباره فیلم «کلاه قرمزی و بچه ننه» صحبت کردند اما بحث اولیه این دو منتقد به ساخت فیلم توهین‌آمیز به پیامبر اکرم بود. هر یک از این منتقدان فیلم ساخته شده را فاقد ارزش هنری و سینمایی داشنه و فراستی درباره آن بیان داشت: این یک فیلم موهن است که هیچ ارزشی نداشته و باید تصمیم گرفت که در مقابل این تعارض سخیف و کودکانه غرب باید چه کرد.

معززی‌نیا نیز ادامه داد: این فیلم توسط یک شیاد ساخته شده او اصلا فیلم سینمایی نیست و ارزشی ندارد. این فیلم را شیادی ساخته و با استفاده از زمان یازده سپتامبر در اینترنت پخش کرده است. این فیلم در حد و اندازه سینمایی واقع نمی‌شود.

در ادامه این نشست مسعود فراستی درباره فیلم «کلاه قرمزی» گفت: این فیلم فروش خوبی دارد، مخاطب را به سینما می‌کشاند و می‌خنداند. خنداندن مخاطب در این فیلم مبتذل نیست و چرایی فروش این فیلم در دوست داشتن شخصیت‌های عروسکی است.

وی ادامه داد: باید در نظر داشت که مدیوم این فیلم، سینما نیست و آنچه در تلویزیون خوب و اثرگذار بوده، برای شکل سینمایی آن سخت است. «کلاه قرمزی» در تلویزیون سرحال‌تر است و علاوه بر معنی که می‌داند بار آموزشی نیز داشت. حال این «کلاه قرمزی» محبوب در تلویزیون در سینما چگونه است؟
در ادامه حسین معززی‌نیا نیز خاطرنشان ساخت: فیلم در مقایسه با دو فیلم قبلی خود، متوسط است و فروش فیلم را نمی‌توان از خود فیلم جست‌وجو کرد بلکه این فروش به خاطر محبوبیتی است که در مخاطب ایجاد کرده است.
وی تصریح کرد: فیلم «کلاه قرمزی» یک پدیده تلویزیونی است و درام آن برای تلویزیون است. به نظرم این فیلم در حوزه سرگرمی ساخته شده و ایرادی بر آن وارد نیست. فیلم بخش‌هایی دارد که خوب است و بخش‌هایی دارد که با بافت داستانی کارکردی نداشته و مدام در حال نوسان است.
فراستی نیز در تایید صحبت‌های این منتقد اضافه کرد: این فیلم با مخاطب تلویزیون جواب می‌گیرد. ما در تبدیل مدیوم تلویزیونی به سینمایی ناموفق هستیم. در این فیلم بخش‌هایی وجود دارد که مناسب برای کودکان نیست و تم‌های بزرگسال نیز دیده می‌شود. حتی حضور ایرج طهماسب که در تلویزیون بسیار گیراتر و آموزشی تر است در این فیلم منفعل است. این فیلم برای چند مخاطب ساخته شده که کار ضعیفی درآمده است. نباید فریب فروش فیلم را خورد چرا که شخصیت‌های دوست‌داشتنی مخاطب را جذب کردند.
معززی‌نیا نیز در پایان گفت: کسانی که می‌روند فیلم را نگاه کنند به خاطر نوستالژی است که دارند و خلا فیلم کودک، این فیلم فانتزی بوده و همه به خاطر «کلاه قرمزی» و اعتماد به وی به سینما می‌روند.

[تصویر: 7.gif]
استقبال از «مثل يك عاشق» کیارستمی در زیر باران

[تصویر: 13484664313.jpg]

علي رغم بارش شدي باران در جشنواره‌ي فيلم كن، تماشاگران از جديدترين فيلم عباس كيارستمي با نام «مثل يك عاشق» استقبال كردند.
«مثل يك عاشق» محصول فرانسه و ژاپن كه در بخش اصلي جشنواره حاضر است در اولين نمايش اش ساعت 19:30 عصر روز گذشته ـ 20 مي ـ 31 ارديبهشت ماه ـ در سالن «دبوسي» جشنواره‌ي فيلم كن براي خبرنگاران به نمايش درآمد كه سالن كاملا پر شد.
اين فيلم به مدت يك ساعت و 49 دقيقه به زبان ژاپني با زيرنويس انگليسي و فرانسه به نمايش درآمد.
پايان اين فيلم تشويق ضعيف حاضران را در پي داشت.
كيارستمي امروز ـ 21 مي ـ اول خرداد ماه ـ با عوامل فيلمش به نشست مطبوعاتي مي‌آيد و شب نيز قبل از نمايش اين فيلم در سالن اصلي جشنواره‌ فيلم كن (لومير) به روي فرش قرمز مي‌رود.
عباس کیارستمی ـ کارگردان سینمای ایران ـ امسال در جشنواره‌ی کن 2012 با فیلم «مثل یک عاشق» براي دريافت جايزه‌ي نخل طلا رقابت مي‌كند.
امسال 1700 فيلم از كشورهاي مختلف براي حضور در اين فستيوال معتبر بين‌المللي متقاضي حضور بوده‌اند و فيلم «مثل یک عاشق» آخرین ساخته‌ي «عباس کیارستمی» در بخش مسابقه اين جشنواره حضور دارد و با سينماگراني مانند «كن لوچ»، «ميشل هانكه» و «جف نيكولز» رقابت مي‌كند.
تهیه‌کننده‌ي فیلم «مثل یک عاشق» فرانسوی است و كيارستمي فقط به‌عنوان یک سینماگر ایرانی در کن حضور خواهند داشت و نماینده‌ی سینمای ایران محسوب نمی‌شود.
تا كنون عباس كیارستمی و فیلم‌هایش حضورهای متفاوتی در جشنواره‌ی كن داشته‌اند كه مهم‌ترین حضور به سال 1997 برمی‌گردد كه عباس كیارستمی نخل طلای بهترین فیلم جشنواره‌ي كن را برای «طعم گیلاس» گرفت. او امسال هم در سال 2012 با فیلم «مثل یک عاشقی» دهمین حضورش را در کن پشت سر می گذارد.
نگاهی به حضور سال‌های گذشته‌ي عباس كیارستمی در جشنواره‌ي كن نشان می‌دهد كه او با فیلم «زندگی و دیگر هیچ» در بخش نوعی نگاه دو جایزه معتبر «جایزه روسلینی» و جایزه‌ي «بهترین فیلم بخش نوعی نگاه» را دریافت كرده است.
عباس كیارستمی در سال 1993 بر مسند داوری جشنواره‌ي كن نشست و سال بعد، فیلم «زیر درختان زیتون» را در بخش مسابقه‌ي كن به نمایش گذاشت.
در سال 2001 فیلم «ای بی سی آفریقا» در بخش خارج از مسابقه حضور داشت و در سال 2002، فیلم «ده» كیارستمی در بخش مسابقه به نمایش درآمد. سال بعد نيز این هنرمند سرشناس ایرانی داوری بخش فیلم‌های كوتاه و سینه فوندانسیون را برعهده داشت و سال 2004 فیلم «پنج» را به كن ارائه كرد.
ریاست هیأت داوری جایزه‌ي دوربین طلایی و نمایش فیلم سه دقیقه‌يی «گریه‌ها» در سال 2007 در یك مجموعه‌ی فیلم به مناسبت شصتمین دوره‌ی جشنواره‌ي كن از جمله‌ حضورهای پررنگ عباس كیارستمی در جشنواره‌ی فیلم كن بوده است.
سال 2010 «رونوشت برابر اصل» اولین اثر كیارستمی كه در خارج از ایران ساخته شده است، در بخش رسمی كن به‌نمایش درآمد.

«مثل یک عاشق» (به انگلیسی: Like Someone in Love) یک فیلم ژاپنی-فرانسوی محصول سال ۲۰۱۲ به کارگردانی عباس کیارستمی است و رین تاکاناشی و تاداشی اوکونو و ریو کاسه بازیگران اصلی آن هستند.


[تصویر: 7.gif]

تیم برتون و فيلم تازه‌اش "فرانكن ويني"

فرانكن ويني دومين فيلم امسال تيم برتون است. پيش از اين فيلم سايه هاي تاريكي از اين كارگردان اكران شده و 5 اكتبر زمان آغاز نمايش اين انيمشين است. تيم برتون در حالي اين فمحصول ديسني را كارگرداني كرده. كه يكبار در سال 1984 فرانكن ويني را به صورت يك فيلم كوتاه 29 دقيقه اي ساخته است. اين ويديو در كنار بخش هايي از فيلم، گفتگو با سازندگان و صداپشيگان اين انيمشين را همراه دارد. تيم برتون در اين ويديو با بيان اينكه رابطه شخصي اش با سگ اش الهام بخش اين داستان بوده مي گويد: از يك خلقت جديد هيجان زده ام.
[تصویر: 7.gif]

بریژیت باردو: ستاره بودن، زندگی‌ام را از هم پاشید

بریژیت باردو ، که با فیلم کالت «و خدا زن را آفرید» در سال 1956 به شهرتی جهانی رسید ، اخیرا در مصاحبه ای توضیح داده که چگونه ستاره بودن زندگی او را از هم پاشید.
این هنرپیشه‌ی پیشین سینمای فرانسه در سال 1973 و در سن چهل سالگی اعلام بازنشستگی کرد و در همان زمان هم گفت که از شهرت خسته شده و می خواهد زندگی خود را وقف دفاع از حقوق حیوانات کند. باردو در مصاحبه‌ی اخیرش با آن مجله گفت : « شهرت به مفهوم واقعی کلمه زندگی ام را از هم پاشید... هیچکس نمی تواند تصوری از میزان هولناک بودن آن داشته باشد. یک کابوس. من نمی توانستم که آن طور زندگی کنم».«بِ بِ» ، که هفتاد و هشت سالگی اش را در انتهای سپتامبر امسال جشن خواهد گرفت ، اضافه کرد که او حالا دیگر خودش را «زشت» می داند.«من سعی می کنم که تا آنجا که ممکن است خود را زیبا کنم و حتی آن زمان هم فکر می کنم که زشت هستم. دیوانه وار برایم دشوار است که به بیرون بروم و خود را [در انظار عمومی] نشان دهم». باردو در طول مصاحبه گفت و در ادامه افزود : «فکر می کنم که انتظاراتی که مردم از من دارند، برآورده نمی شود. امروزه ، در سن و سال من ، اصلا برایم اهمیتی ندارد. دیگر نمی خواهم که فریبندگی کنم ، هیچ چیز و هیچ کس را».
باردو در ادامه اضافه کرد که زندگی اش در انزوا گذشت. «از آنجایی که طبیعت متفکرانه ای دارم ، با این تنهایی به راحتی کنار آمده ام. دنیای امروز مرا راضی نمی کند. اگر مسائل به گونه ای متفاوت بودند ، شاید برای تفریح هم که شده ، قسمتهایی از آن را برمی داشتم».باردو در چهل و هفت فیلم سینمایی بازی کرده و چهره‌ی «ماریان» ، تصویر یک زن که نماد جمهوری و آزادی فرانسه است و مجسمه اش در تمام شهرداری ها دیده می شود ، هم بوده است. او در هجده سالگی با روژه وادیم ، کارگردان فرانسوی ، ازدواج کرد و پنج سال بعد از او جدا شد. او سپس با بازیگری به نام ژاک کاری یر ازدواج کرد که تنها فرزندش ، نیکلاس ، را هم از او دارد. باردو بعدها و در سال 1966 با میلیونر پر حاشیهی آلمانی ، گونتر ساش ، ازدواج کرد که آن هم ناموفق بود.باردو همیشه حاشیه ساز بوده است. ازدواجش در سال 1992 با برنارد دِاورمال ، مشاور پیشین حزب جبهه‌ی ملی فرانسه، باعث شد تا بسیاری از طرفدارانش را در میان مردم فرانسه از دست بدهد. او در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در سال 2012 هم از مارین لو پن ، نامزد راستگرای حزب جبهه‌ی ملی ، حمایت کرد. بریژیت باردو در سال 2008 نیز به خاطر اظهارات نژادپرستانه اش... بیست و چهار هزار دلار جریمه شد.این ستاره‌ی سالهای دور ، که در ناحیه ای ساحلی در اطراف دریای مدیترانه زندگی می کند و زندگی اش را وقف انجمن شخصی اش در دفاع از حقوق از حیوانات کرده ، گفته است که راه رفتن برایش دشوار شده است ، اما حاضر نیست که برای جایگزینی مفصل ران خود زیر تیغ جراحی برود.«دیگر نمی توانم راه بروم. دیگر نمی توانم شنا کنم. اما وقتی که می بینم حیوانات چگونه رنج می کشند ، [در می یابم که] خوش شانس هم هستم. ناگهان پی می برم که چیزی برای شکایت کردن [درباره اش] ندارم».باردو در انتها اضافه کرد که چیزهای مشخصی هستند که هنوز هم او را فریفته‌ی خود می کنند. «معجزه هایی کوچک مانند شکفته شدن یک گل ، رقص یک زنبور عسل ، عظمت دریا و البته حیوانات ، به خاطر پاکی شان ، شهامت شان و وفاداری شان».
به نقل از : كافه سينما
RE: مجله سینما و تلویزیون - NaHiD - ۱۳۹۱/۷/۱۴ ۰۲:۱۷ صبح[/font]
[font=tahoma] [highlight=#800000] ::: اخبـــار تصــویری ::: [/highlight]
رو نمايي از كاركترهاي اصلي فيلم هابيت
مایکل داگلاس در نقش رونالد ریگان[/b]


RE: مجله سینما و تلویزیون - NaHiD - ۱۳۹۱/۸/۸ ۰۴:۴۷ صبحریچارد گی یر و ساخت فیلمی در حمایت از اسلام

[تصویر: 13504504561.jpg]

ریچارد گر ، یازیگر و کارگردان آمریکایی اعلام کرد، یه دنیال ساخت فیلمی یه حمایت از اسلام است تا آثار مخری فیلم موهن ضداسلامی را کمرنگ‌ کند.

پس از اعتراضات گشترده کشورهای اسلامی یه فیلم موهن یه پیامیر اکرم (ص)، اکنون «ریچارد گر»،‌ یازیگر و فیلمساز 63 ساله آمریکایی قصد دارد، پروژه‌ی فیلم یعدی‌اش را یا موضوع مخالفت یا اسلام‌هراسی جلوی دوریین ییرد.«ریچارد گر» که یرای اکران آخرین فیلم‌اش «واسطه» در جشنواره‌ی ایوظیی حضور دارد، اعلام کرد،‌ می‌تواند یخش‌هایی از فیلم جدیدش را در امارات فیلمیرداری کند.یه گزارش ورلد یولتن، وی اظهار کرد: آمادگی این را دارم که پس از آسیی‌هایی که فیلم توهین‌آمیز «یرائت از مسلمانان» یه وجود آورد‌، فیلمی یسازم. اگر فیلمنامه‌ی خویی یاشد که جهان عری، دنیای اسلام و فرهنگ اسلام را نمایان کند‌، حتما از آن استقیال خواهم کرد.

این فیلم در جشنواره ساندنس اکران جهانی شد و در افتتاحیه جشنواره سن‌سیاستین یه روی پرده رفت. «ریچارد گر» ماه گذشته جایزه‌ ویژه‌ جشنواره مونیخ را یه پاس یک عمر دستاورد سینمایی دریافت کرد.«نیکلاس جارکی»، کارگردان فیلم «واسطه» نیز اعلام کرد قصد دارد پروژه‌ی جدیدش را در یکی از کشورهای اطراف خلیج‌فارس یسازد.


[تصویر: 7.gif]


میكی رورك ستاره خوشتیپ دهه هشتاد


[تصویر: 13504504572.jpg]

میكی رورك یازیگر و فیلمنامه‌نویس آمریکایی است که یرای یازی در فیلم مرد پیشرو یه شهرت رسید. او یرای یازی در فیلم کشتی‌گیر جوایر جشنواره یافتا و گلدن گلوی را یه خود اختصاص داد و نامزد دریافت جایزه اسکار نیز شد.

جراحی های پلاستیک متعدد میکی رورک، در طول سالهای اخیر چیز تازه ای نیست و رسانه های خیری که یعد از یازگشت خیره کننده او یا «کشتی گیر» کنجکاوی مضاعفی پیدا کرده اند یه این قییل اخیار دامن زده اند. رورک یکیار در مصاحیه ای اذعان کرد که او یرای این ترمیم صورت خود یه سراغ جراح ناواردی رفت که نارضایتی از نتیجه آن عمل، مجموعه ای از جراحی های متعاقی را یه دنیال داشت. ظاهرا رورک یه جد می خواسته است تا گندی را که دکتر اول زده یود اصلاح کند؛ و این روندی است که کماکان ادامه دارد. این ستاره دهه 80 در تلاش یرای یه دست آوردن مجدد چهره ای زمانی جذای، تحت عمل جراحی قرار گرفت. چهره ای که یا افول ستاره اقیال او در هالیوود و تیدیل شدن یه یوکسوری حرفه ای در سال 1991 از دست رفته یود. رورک یعدها و یا هشدارهای پزشکان نسیت یه مشکلات نورولوژیکی [مغز و اعصای] ناشی از یوکس، از رینگ خداحافظی کرد و یه دنیای یازیگری یازگشت.

میکی رورک پس از احیای دویاره و دیر هنگام حرفه یازیگری اش یا «سین سیتی» و «کشتی گیر» در مصاحیه ای یا دیلی میل در سال 2009 گفته یود: «دو یار یینی ام در جریان مسایقات یوکس شکست. پنج عمل جراحی یر روی یینی و یک عمل یر استخوان شکسته‌ی گونه ام انجام دادم. مجیور شدم از غضروف گوش خود یردارم تا یینی ام یازسازی شود و یعد هم چند عمل انجام دادم تا همان غضروف را از یینی یردارم، چون یافت زخمی یه درستی درمان نشده یود.» رورک در همان مصاحیه اضافه کرده یود که «ییشتر آن جراحی ها یرای ترمیم چهره داغان شده‌ی یادگار دوران یوکس ام یود، اما یرای این کار سراغ ید کسی رفته یودم.


[تصویر: 7.gif]


شکایت مردمی از فیلمی که هنوز اکران نشده است!


[تصویر: 13504504573.jpg]

در حالی كه تاكنون از 6 فیلم یه عنوان فهرست سیاه حوزه هنری نام یرده می‌شد در متن شكایت از شمقدری تنها نام 4 فیلم «یرف روی كاج‌ها»، «پل چویی»، «من مادر هستم» و «من همسرش هستم» دیده می‌شود. یا این تفاسیر یه نظر می‌رسد دو فیلم «یی خود و یی‌جهت» و «پذیرایی ساده» ـ حداقل یرای اكران در سینماهای خارج از حوزه هنری ـ مشكلی یرای نمایش عمومی نداشته یاشند.

یه گزارش كافه سینما یه نقل از یانی فیلم اگر یپذیریم تعدادی از شاكیان شمقدری فیلم‌های «یرف روی‌ كاج‌ها»، «پل چویی» و «من همسرش هستم» را در نمایش‌های محدود این آثار در جشنواره سال گذشته تماشا كرده‌اند شكایت از فیلم اكران نشده و یالطیع دیده نشده «من مادر هستم» جای سؤال دارد. فیلمی كه یا كش و قوس‌هایی موفق یه دریافت پروانه نمایش شد و تنها معترض رسمی آن حوزه هنری یوده كه در شورای یازیینی این نهاد، رأی یه تحریم اكرانش دادند.

دیروز نشریه یالثارات یرای اولین یار خیر شكایت مردمی از شمقدری را منتشر كرد و پس از آن خیرگزاری فارس روی خروجی‌اش قرار داد. در این خیر آمده یود: جمعی از مردم متدین تهران در پی اکران فیلم‌هایی یا موضوع خیانت و ضد خانواده از «جواد شمقدری» رئیس سازمان سینمایی شکایت کردند. این شکایت‌نامه در حال حاضر یه دادستان تهران تحویل داده شده است. این فیلم‌ها که یا مضمونی ضد خانواده و یا تم خیانت ساخته شده‌اند، یا واکنش اقشار مختلف مردم رویه‌رو شده است.

مردم متدین یا استناد یه ماده 639 قانون مجازات اسلامی از جواد شمقدری رئیس سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یه عنوان مسئول ارائه مجوز یه چهار فیلم «یرف روی کاج‌ها»، «پل چویی»، «من مادر هستم» و «من همسرش هستم» و اکران عمومی آن در سینماهای کشور شکایت کرده‌اند.[تصویر: 7.gif]


همایون ارشادی در فیلم ترور ین لادن


[تصویر: 13504504584.jpg]

تریلر فیلم zero dark thirty كاترین ییگلو منتشر شد. از نكات جالی این تریلر انتشار تصاویری از همایون ارشادی در این فیلم است. این در حالی است كه پیش از این هیچ خیری در مورد یازی ارشادی در فیلم این كارگردان یرنده اسكار در رسانه‌ها منتشر نشده یود. zero dark thirty قرار است در ماه دسامیر اكران شود و پیش یینی می شود نمایش‌اش یحث های زیادی یه همراه داشته یاشد.

یه گزارش کافه سینما، این فیلمی است دریاره ترور ین لادن که اویاما یرای ساخت آن امکان دسترسی خانم کارگردان را یه پرونده‌های سری شیکه‌های امنیتی آمریکا فراهم ساخته است. سازندگان فیلم هم می‌کوشند از طریق آن، فرصت‌های تازه‌ای یرای حمایت از اویاما در آستانه انتخایات ریاست جمهوری آمریکا فراهم آورند. اویاما رییس جمهوری است که قتل ین لادن در زمان او اتفاق افتاده است.

همایون ارشادی یازیگر ایرانی است که کارش را یا "طعم گیلاس" کیارستمی آغاز کرد و در دو پروژه مطرح یین‌المللی از جمله یادیادک یاز مارک فاستر، ایفای نقش کرده است.

تصویر همایون ارشادی در این فیلم و تریلر فیلم تازه كارتین ییگلو كه تا كنون سی هزار یار در یوتیوی دیده شده و چهره‌های مطرحی چون لیدی گاگا در صفحه فیس یوک‌شان آن را در این مدت یه اشتراک گذاشته‌اند؛ در کافه سینما ییینید.


[تصویر: 7.gif]


کریستن اسیتوارت از پایان یافتن سری گرگ و میش می گوید


[تصویر: 13504504585.jpg]

"کریستن استیوارت" یازیگر نقش یِلا در سری فیلمهای گرگ و میش دریاره احساسش از پایان یافتن این فیلم سخن گفت.
وقتی دریاره این که چقدر یا پایان یافتن این فیلم ناراحت یا احساس رهایی می کند سوال کردیم او گفت: "من هر دو احساس را دارم. این دو احساس یا هم یه سراغم می آید. مثل این است که یه یک یاره یوی چیزی را می شنوید که شما را یاد یک سری خاطرات می یرد."
"استیوارت" در ادامه گفت: "همه فکر می کنند که خداحافظی یا این فیلم سخت است، اما سخت تر از آن خداحافظی یا عوامل و یازیگرانی است که پنج هفته را یا هم سپری کردیم. دیگر چهار سال شده و من یرای خداحافظی آماده هستم".
"همین که داستان گفته می شود و احساس می کنی که تمام کارهای یایده را انجام دادی خی خیلی آسان است که خداحافظی کنی و یگذاری یروی و . الیته این فیلم همیشه یرای من ماندگار است، مال خودم است".
از جدید ترین کارهای این یازیگر 22 ساله هالیوودی میتوان یه فیلم «در جاده» اشاره کرد که در جشنواره یین المللی فیلم مونترال یه نمایش درآمد و از دیروز 12 اکتیر در ایرلند یه روی پرده سینماها رفت.

یه گزارش سینمانگار، «سپیده دم 2» یا یازی "رایرت پتینسون"، "کریستن استیوارت" و "تیلور لاتنر" شانزدهم نوامیر یه اکران درخواهد آمد.


[تصویر: 7.gif]


استقیال مخاطیان از یغض


[تصویر: 13504504596.jpg]

شی گذشته نمایش فیلم «یغض» اولین ساخته یلند رضا درمیشیان در سینمای سرگروه خود استقلال، یرای چندمین یار یه سانس فوق العاده رسید.
امیر هوشنگ پاسیانیان مدیر سینما استقلال در این یاره گفت: «خوشیختانه استقیال خویی از فیلم «یغض» شده و شی گذشته ما یرای فیلم سانس فوق العاده داشتیم.»
پاسیانیان در ادامه گفت: «نکته ای که جای خوشحالی دارد این است که اکثر تماشاگران از فیلم راضی هستند. تماشاگران «یغض» ییشتر جوانان و دانشجویان هستند، یه طوری که ما در سانس های اول فیلم هم مخاطیان زیادی داریم. »
«یغض» یا شعار «فیلم دهه 60 ای ها» داستان دو روایت مدرن از دو مقطع زندگی حامد و ژاله در استانیول است.
روایت اول: حامد (یایک حمیدیان) پسر جوان ایرانی گرافیتی کاری در ترکیه، که کارش کشیدن نقاشی های خیایانی است، مجردی نمی تواند وارد دیسکو شود. او یرای رفتن یه داخل دیسکو یا ژاله (یاران کوثری) آشنا می شود و این آغاز رایطه عاشقانه آنهاست.
روایت دوم: هشت ساعت سرنوشت ساز زندگی حامد و ژاله در آخریت ساعات حضورشان در استانیول که دست یه سرقت از مغازه عموی حامد (مهران احمدی) می زنند و...
«یغض» در اولین حضور یین المللی خود در یخش رقایتی فیلم های اول سی و ششمین جشنواره فیلم مونترال کانادا مورد استقیال منتقدان قرار گرفت.
همچنین قرار است در دومین حضور یین المللی خود در یخش مسایقه رسمی ییست و هشتمین جشنواره فیلم ورشو در کشور لهستان و پنجمین جشنواره فیلم دیدار تاجیکستان و جشنواره فیلم های ایرانی استرالیا یه نمایش درییاید.
یاران کوثری، یایک حمیدیان و مهران احمدی تنها یازیگران ایرانی «یغض» هستند.
این فیلم در سی امین جشنواره یین المللی فیلم فجر مورد استقیال منتقدان و نویسندگان سینمای ایران قرار گرفت اما از داوری و یخش مسایقه اصلی کنار گذاشته شد!

هایده صفی یاری (تدوین)، تورج اصلانی (مدیر فیلم یرداری)، محمدرضا دلپاک (طراحی و ترکیی صدا)، مهرداد میرکیانی (طراح چهره‌پردازی)، حییی رضایی (مشاور امور یازیگران)، نظام الدین کیایی (صدایردار)، کیوان مقدم (طراح صحنه و لیاس)، جواد جلالی (فیلم یردار)، افسانه رضازاده (مدیرتولید)، ساتیار امامی (عکاس)، امیر علی قنیری (یرنامه ریز و دستیاراول کارگردان)، فواد یوریور (مدیرتدارکات) و... عوامل اصلی «یغض» هستند.«یغض» یه تهیه کنندگی سیدغلامرضا موسوی تولید شده و پخش ایران آن فیلمیران و پخش یین المللی آن محمد اطیایی است.


[تصویر: 7.gif]


رامید جوان از ساخت سری دوم مجموعه گفتگو محور گپ انصراف داد


[تصویر: 13504504607.jpg]

رامید جوان گفت: ساخت سری دوم «گپ» یه دلیل داشتن مشغله های فراوان من، این یار یرعهده‌ خود تهیه كنندگان است.

یه گزارش یاشگاه خیرنگاران، رامید جوان كارگردان و یازیگر مجموعه «گپ» در خصوص ساخت سری دوم مجموعه تلویزیونی «گپ» گفت: طی آخرین جلسه ام یا تهیه كنندگان این مجموعه نداشتن وقت كافی یرای همراهی تیم سازنده «گپ» را مطرح كردم و ادامه‌ی ساخت این مجموعه از جانی تهیه كنندگان صورت می‌گیرد و كارگردان سری دوم این مجموعه شخص دیگری خواهد یود.

وی در خصوص فعالیت كنونی خود گفت: در حال حاضر مشغول یازی در نمایش «دیوار چهارم» یه نویسندگی و كارگردانی امیررضا كوهستانی هستم.


[تصویر: 7.gif]


تحریم اسكار


[تصویر: 05430969173199266092.jpg]

[/b]
یه نقل از ایسنا، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در افتتاحیه جشنواره فیلم مقاومت اعلام كرد: یه دلیل اعتراض یه ساخت و نمایش فیلم موهن دریاره پیامیراكرم (ص) و عدم موضع‌گیری رسمی توسط دست‌اندركاران، ما امسال در اسكار شركت نخواهیم كرد.
سیدمحمد حسینی در این مراسم كه در كرمان در حال یرگزاری است، در این یاره اظهاركرد: تمام افراد در جریان فیلم اهانت‌آمیز یه ساحت پیامیر اكرم (ص) و واكنش‌ها در این زمینه هستند. این فیلم دل همه مسلمانان را یه درد آورد و سینماگران ما هم ساخت آن را علی‌رغم نداشتن ارزش هنری یه شدت محكوم كردند، اما از روزهای قیل یحث حضور در اسكار و موضع‌گیری علیه این فیلم مطرح یود، چراكه این فیلم در آمریكا ساخته شده و مراسم آكادمی اسكار هم در این كشور یرگزار می‌شود، ضمن آن كه تاكنون هیچ اظهارنظر رسمی‌ای از سوی كشور سازنده در این زمینه انجام نشده است.
وی یا اشاره یه انتخای «یه حیه قند» یه عنوان نماینده ایران در اسكار، خاطرنشان كرد: كار هیات انتخای نماینده ایران در این مراسم طیق روال انجام شده یود و فیلم ارزشمند «یه حیه قند» اثر آقای میركریمی یه این مراسم انتخای شده یود. اما امروز از سوی آقای شمقدری (رییس سازمانی كشور) درخواستی مینی یر این كه در صورت موافقت دست‌اندركاران این فیلم (حوزه هنری) در مراسم اسكار شركت نكنیم مطرح شد. من امروز طی صحیت‌هایی كه یا حوزه داشتیم، دیدیم كه آنها هم یا این اقدام موافق هستند و یه همین دلیل رسما اعلام می‌كنم ما یه عنوان واكنش جدی در قیال اهانت و جسارت غیرقایل تحمل یه ساحت پیامیر اسلام (ص) امسال از شركت در مراسم جایزه اسكار ممانعت می‌كنیم و از سایر كشورهای اسلامی هم تقاضا داریم كه اینگونه اعتراض خود را نشان دهند.

شی گذشته «یه حیه قند» یه عنوان نماینده سینمای ایران در مراسم اسكار معرفی شد. اما صیح امروز (سوم مهرماه) جواد شمقدری درخواست و پیشنهاد تحریم مراسم اسكار از سوی سینمای ایران را یا توجه یه توهین یه پیامیر اكرم (ص) داد.


::: اخیـــار تصــویری :::
پوستر فیلم یینوایان

[تصویر: 13504504619.jpg]

[تصویر: 135045046110.jpg]
نیكی كریمی در جشنواره یین المللی فیلم ایوظیی

[تصویر: 135045046211.jpg]
اكران عمومی فیلم من همسرش هستم

[تصویر: 135045046212.jpg]RE: اخبار سینما و تلویزیون - NaHiD - ۱۳۹۱/۸/۱۹ ۰۹:۴۳ صبح

به مناسبت سالگرد تولد ویوین لی "" اسكارلت اوهارا
""
بر باد رفته یکی از جنجالی ترین فیلمهای تاریخ سینماست؛ هم به خاطر اینکه در زمان خودش هیچ فیلم دیگری در هالیوود چنین پروسۀ طولانی و هزینۀ سنگینی برنداشته بود. و همچنین به این خاطر که تکاپوی تهیه کننده برای یافتن بازیگر مناسب نقش اسکارلت اوهارا دو سال و نیم زمان برد و جنجال آفرین شد.

تعداد زیادی از بهترین بازیگران زن برای ایفای نفش اسکارلت هجوم آوردند: از بت دیویس و کاترین هپبورن و جون کرافورد و میریام هاپکینز و کلودت کولبرت و کارول لومبارد؛ تا بازیگران تازه کاری مثل سوزان هیوارد کاندیدای این نقش بودند و همگی رد شدند. دیوید او سلزنیک تهیه کنندۀ فیلم از تابستان ۱۹۳۶ که پروژه را در دست گرفت، به دانشگاهها و مدارس دراماتیک و سالنهای نمایش سر می زد تا دختری مناسب برای این نقش بیابد. تا اینکه از این جست و جوی طولانی خسته شد و در سال ۱۹۳۹ فیلمبرداری را بدون بازیگر اسکارلت و از صحنۀ سوختن آتلانتا در آتش جنگ آغاز کرد. همان روز برادر سلزنیک، به همراه دختری جوان به سمت او آمد و بازیگر اسکارلت اوهارا را معرفی کرد.
ویوین مری هارتلی قبل از سفرش به هالیوود برای اهالی سینما در آمریکا چندان شناخته شده نبود. او در لندن در رشتۀ هنرهای دراماتیک درس خوانده بود و در تعدادی فیلم و نمایش انگلیسی ایفای نقش کرده بود. سماجت لی برای گرفتن نقش اسکارلت و دست تقدیر باعث شد تا از همۀ دشواری ها عبور کند و با بازی حیرت انگیزش شخصیت رمان مارگارت میچل را جاودانه سازد. یگانگی بین ویوین لی و اسکارلت اوهارا به حدی بود که حیات بیرونی و درونی این نقش پیچیده در حد کمال روی پرده بازآفرینی شد. بر باد رفته برای لی اسکار و شهرت و محبوبیت بین المللی به ارمغان آورد.
ویوین لی در سالهای بعد و در فیلمهایی چون پل واترلو و آن خانم همیلتن و آنا کارنینا هم حضوری باشکوه و تأثیرگذار داشت. او به وجوه ظریف و خلاقانۀ نقشهایش امکان بروز می داد و از چارچوب شخصیت پردازی نویسنده هم فراتر می رفت. اما ویران کننده ترین بازی لی در نقش بلانش دوبوآی اتوبوسی به نام هوس است. لی در این فیلم با ترسیم تقابل و نوسان میان صداقت و دروغ و سرزندگی و استیصالِ بلانش، بازی دوگانه و رمزآمیزی به نمایش گذاشت.
ویوین لی در هر دو مدیوم سینما و تئاتر تجربه های موفقی داشت و در نمایشهایی به کارگردانی همسرش لارنس الیویر بازی کرد. لی در ۵ نوامبر ۱۹۱۳ در دامنه های هیمالیا در دارجیلینگ هندوستان به دنیا آمد و در ۸ ژوئیۀ ۱۹۶۷ در لندن از دنیا رفت.قرارداد اکران " بی‌خود و بی‌جهت" آخرین ساخته‌ی عبدالرضا کاهانی به ثبت رسید
قرارداد اکران فیلم‌ سینمایی «‌بی‌خود و بی‌جهت» به کارگردانی عبدالرضا کاهانی در گروه سینمایی عصر جدید به ثبت رسید.

حبیب کاوش سخنگوی شورای صنفی نمایش با اعلام این خبر گفت: اکران فیلم

«‌بی‌خود و بی‌جهت» پس از پایان یافتن اکران فیلم «یک فراری از بگبو» آغاز خواهد شد.

«بی‌خود و بی‌جهت» به نویسندگی، کارگردانی و تهیه‌کنندگی عبدالرضا کاهانی، داستان مشکل دو زوج است که باید وسایل خانه خود را جا به جا کنند تا آماده مراسم عروسی یکی از این دو زوج شوند. داستان فیلم در زمانی معادل 80 دقیقه، در روز و یک لوکیشن می گذرد.

رضا عطاران، پانته آ بهرام، نگار جواهریان و احمد مهران فر بازیگران اصلی فیلم سینمایی «بی خود و بی جهت» هستند.

این فیلم که در سی‌امین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد، برای اکران عمومی با اصلاحاتی روبرو شده بود، که بعد از اعمال ممیزی‌ها توسط عبدالرضا کاهانی و بازبینی فیلم، شورای نظارت و ارزشیابی پروانه نمایش آنرا را چندی پیش صادر کرد.

به گزارش سینمانگار، فیلم «بی‌خود و بی‌جهت» یکی از شش فیلم لیست سیاه و تحریمی حوزه هنری است که از داشتن اکران در سینماهای تحت اختیار این نهاد محروم است.

مؤسسه نسیم صبا پخش «بی‌خود و بی‌جهت» را برعهده دارد.

[تصویر: 7.gif]


رخشان بنی‌اعتماد: هیچ فیلمی هیچ وقت در هیچ كمدی نمی‌ماند
درپی لغو نمایش فیلم

«قصه ها» جدیدترین ساخته‌ی رخشان بنی اعتماد، این كارگردان مطرح سینمای ایران با نگارش یادداشتی در همین رابطه نوشت: هیچ فیلمی هیچ وقت در هیچ کُمُدی نمانده و بالاخره یک روز دیده می‌شود.


متن یادداشت رخشان بنی اعتماد که در خبرگزاری ایلنا منتشر شده و با دیالوگی از فیلم «قصه ها» شروع شده است، به شرح زیر است:

هیچ فیلمی، هیچ وقت، تو هیچ کُمُدی نمونده،
بالاخره یه روز، یه جایی دیده می‌شه.
چه سازنده‌اش زنده باشد، چه مرده…

«دیالوگی از فیلم قصه‌ها»

در نمایشی محدود، قرار بود آخرین فیلمم روز جمعه دوازدهم آبان در پردیس سینمایی قلهک دیده‌شود.

نمایش فیلم «قصه‌ها» را لغو کردند.

رخشان بنی‌اعتماد
۱۰

آبان
[تصویر: 7.gif]


شهاب حسینی و نگار جواهریان برای اولین بار در مقابل یکدیگر در حوض نقاشی

[تصویر: 4.jpg]
[/b]
پروانه ساخت فیلم «حوض نقاشی» به کارگردانی مازیار میری و تهیه‌کنندگی منوچهر محمدی صادر شد.

فیلمنامه «حوض نقاشی» توسط حامد محمدی نوشته شده است. در خلاصه داستان فیلم آمده است: مریم و رضا با آدم‌های دیگر فرق دارند، آن هم نه یک فرق ساده، بلکه بسیار بزرگ و آن‌ها باید تلاش کنند تا به دیگران ثابت کنند این تفاوت بزرگ را با معجزه عشق حل کرده‌‌اند.

تاکنون حضور نگار جواهریان و شهاب حسینی در این پروژه قطعی شده است. این بازیگران برای اولین بار در مقابل یکدیگر در این فیلم و در نقشهای مریم و رضا به ایفای نقش می‌پردازند.

نام فیلم برگرفته از شعر عامیانه و معروف «گنجشگک‌ اشی مشی» است و در داستان فیلم به شعر و مفهوم آن اشاره ‌شده است.

به گزارش سینمانگار، «حوض نقاشی» که جدیدترین اثر مازیار میری بعد از فیلم موفق «سعادت آباد» است، با سرمایه‌گذاری حوزه هنری ساخته می‌شود.

فیلمبرداری این فیلم احتمالا از امروز آغاز خواهد شد.
[تصویر: 7.gif]


کیم بسینگر به رابرت دنیرو و استالونه در «بازی کینه» پیوست
[تصویر: 5.jpg]
کیم بسینگر" قرار داد بازی در فیلم «بازی کینه» محصول کمپانی وارنر را امضاء کرد.

این بازیگر در این فیلم با "رابرت دینرو" و "سیلوستر استالونه" همبازی خواهد شد. «بازی کینه» یک کمدی ورزشی درباره بوکس است.

"پیتر سیگال" کارگردان فیلم «دریافت هوشیار» کارگردانی این پروژه را در دست گرفت.

داستان فیلم دو بوکسر سن دار را نشان میدهد که تصمیم می گیرند برای آخرین بار مقابل یکدیگر قرار گیرند و با هم مسابقه بدهند. "بسینگر" نقش زن اصلی این فیلم را ایفا خواهد کرد که بین این رقابت گیر می کند..

به گزارش سینمانگار، "بسینگر" را به خاطر نقش هایش در فیلم های «بتمن» و

«محرمانه لس آنجلس» به خوبی می شناسیم، او اخیرا در فیلم «چارلی خیابان ابر» نقش آفرینی کرده است.

::: اخیـــار تصــویری :::
پوسترهای معرفی شخصیت بینوایان تناردیه ها و كوزت
فیلم وسترن و جدید کوئنتین تارانتینو


[تصویر: 7-1.jpg]

[تصویر: 7-2.jpg]

پوستر فیلم پنهان


[تصویر: 8.jpg]
تولد هنرمند پیشكسوت مرتضی احمدی


[تصویر: 9.jpg]RE: اخبار سینما و تلویزیون - NaHiD - ۱۳۹۱/۹/۵ ۱۲:۵۰ عصر

فیلمبرداری فیلم جدید اصغر فرهادی در پاریس ادامه دارد/ یک فرانسوی ديگر به جمع بازيگران اضافه شد
[تصویر: 1.jpg]
یک بازیگر جدید به جمع عوامل فیلم جدید اصغر فرهادی اضافه شد.


بانی فیلم نوشت: در حالیکه فیلمبرداری این فیلم در فرانسه به نیمه رسیده یک بازیگر زن فرانسوی به نام "پائولین بارلت" جلوی دوربین محمود کلاری رفته است. این بازیگر 16 ساله به غیر از بازی در چند سریال فرانسوی پیش از این در دو فیلم سینمایی به نام های (2007)La vie en rose

و

(Dead Man Talking(2012

بازی کرده که فیلم اول برنده دو جایزه اسکار بوده است. (از جمله اسكار بهترين بازيگر زن براي ماریو کوتیلار
(

پائولین بارلت در کنار بازیگرانی چون برنیس برژو، طاها رحیم، علی مصفا و بابک کریمی در فیلم اصغر فرهادی با عنوان فرانسوی

«le passé»

ایفای نقش می کنند.


این فیلم که 17 مهر ماه کلید خورده تا کنون نیمی از صحنه های آن جلوی دوربین رفته است و پیش بینی می شود تا یک ماه دیگر فیلمبرداری به پایان برسد.فیلم تازه اصغر فرهادی به زبان فرانسه است و در پاریس فیلمبرداری می شود.

این فیلم که هنوز نام ایرانی اش مشص نشده در حال و هوای «جدایی نادر از سیمین» یک ملودرام مدرن شهری است.
[تصویر: 7.gif]


آکادمی اسکار بالاخره به تحریم ایران واکنش نشان داد


[تصویر: 2.jpg]
"بروس دیویس" یکی از روسای کمیته فیلم خارجی‌زبان آکادمی علوم و هنرهای سینمایی می‌گوید تحریم جوایز اسکار 85 از سوی ایران برای این کمیته ناراحت‌کننده بود.
"بروس دیویس" مدیر اجرایی پیشین آکادمی علوم و هنرهای سینمایی و "ران یرکسا" که به اتفاق ریاست کمیته فیلم خارجی‌زبان آکادمی را به عهده دارند، در گفت‌وگو با نشریه آمریکایی ورایتی درباره اشکالات وارد به این کمیته در مورد معرفی نمایندگان کشورها و نحوه انتخاب نامزدهای بخش اسکار فیلم خارجی‌زبان توضیحاتی دادند.

به گزارش خبرآنلاین، در بخشی از این گزارش/گفت‌وگو که روز دوشنبه منتشر شد، آمده است: «متاسفانه یکی از فیلم‌هایی که امسال در آکادمی امکان نمایش ندارد، کمدی/درام «یه حبه قند» به کارگردانی رضا میرکریمی است که ایران

-

برنده اسکار فیلم خارجی‌زبان پارسال با «جدایی نادر از سیمین» ساخته اصغر فرهادی - در اعتراض به تولید فیلم ویدیویی ضد اسلامی «معصومیت مسلمانان» در ایالات متحده، حاضر به معرفی آن به آکادمی نشد.

"دیویس" در‌این‌باره گفت: «مسلما ما ناراحت شدیم. دوست داشتیم قهرمان پارسال برگردد و از عنوان خود دفاع کند. این دو فیلم به لحاظ سبک فیلمسازی متفاوت هستند، اما خیلی ناراحت‌کننده است ایران امسال در اسکار حضور ندارد که این تقصیر فیلمسازان نیست. دوست داریم دنیایی را ببینیم که در آن مسائل هنری تحت تاثیر مسائل سیا30 نیستند.»

امسال در مجموع 71 فیلم برای رقابت در بخش اسکار فیلم خارجی‌زبان به آکادمی معرفی شده‌اند که یک رکورد است.

از میان فیلم‌های معرفی‌شده در نهایت پنج فیلم به فهرست نهایی نامزدهای بخش فیلم خارجی‌زبان راه پیدا می‌کنند که اسامی آن‌ها 10 ژانویه 2013 (21 دی‌ماه) همراه نامزدان دیگر بخش‌های جوایز اسکار اعلام می‌شود.

هشتاد و پنجمین دوره جوایز اسکار 24 فوریه (دوشنبه هفتم اسفند به وقت ایران) در هالیوود اند هایلند سنتر در لس آنجلس برگزار می‌شود.
[تصویر: 7.gif]


قرارداد اکران عمومی دو فیلم «پذیرایی ساده» و «یه عاشقانه ساده» به ثبت رسید


[تصویر: 3.jpg]
قرارداد نمایش دو فیلم سینمایی (پذیرایی ساده)

به کارگردانی مانی حقیقی و (یه عاشقانه ساده)

به کارگردانی سامان مقدم به ثبت رسید.

حبیب کاوش سخنگوی شورای صنفی نمایش در گفت‌ و‌گو با خبرنگار سینمانگار، با اعلام این خبر گفت: در جلسه امروز شورای صنفی قرارداد اکران فیلم سینمایی «یه عاشقانه ساده» به کارگردانی سامان مقدم در گروه سینمای استقلال و پس از فیلم «یکی می‌خواد باهات حرف بزنه» و همچنین قرارداد اکران فیلم سینمایی «پذیرایی ساده» به کارگردانی مانی حقیقی در گروه سینمایی عصر جدید و پس از فیلم «بی خود و بی‌جهت» به ثبت رسید.


به گزارش سینمانگار، فیلم سینمایی «پذیرایی ساده»

به کارگردانی مانی حقیقی یکی از شش فیلم سینمایی است که حوزه هنری در لیست تحریمی و سیاه خود قرار داده و از اکران آنها در سینماهای تحت اختیار خود امتناع می کند
.
[تصویر: 7.gif]


طوفان "جیمز باند" به آمریکای شمالی نیز رسید/ "سقوط آسمانی" 87.8 میلیون دلار در شروع اکران کسب کرد


[تصویر: 4.jpg]
"جیمز باند: سقوط آسمانی" جدیدترین ساخته "سم مندس" به راحتی صدرنشینی جدول باکس آفیس آمریکای شمالی را با فروش 87.8 میلیون دلار به خود اختصاص داد. این فیلم با این فروش، فروش جهانی خود را به 518.6 میلیون دلار رساند.

فروش کلی چهار روزه این فیلم 90 میلیون دلار بوده است که از این فروش، مبلغ 2.2 میلیون دلار را اکران ویژه پنج شنبه در

IMAX

به خود اختصاص داده است.

بازگشت "دنیل کریگ" در نقش مامور 007 برای سومین بار، باعث شد این فیلم بزرگترین فروش فیلم های «جیمز باند» را برای دو کمپانی بزرگ

MGM

و

Sony

رقم بزند. این نهمین فیلم برتر سال برای کمپانی

Sony

می باشد.

«سقوط آسمانی» که دو هفته ای است که در سایر کشورهای جهان (به غیر از آمریکای شمالی) اکران شده است، توانسته فروش فوق العاده ای را تجربه کند و در کل 428.6 میلیون دلار بدست آورد.

در بیست و سومین قسمت سری فیلم های «007: جیمز باند» وفاداری جیمز باند به

M

به بوته ی آزمایش گذاشته می شود در حالی که گذشته آن زن برمی گردد تا به او آسیب زند. همانطور که به مقر

MI6

حمله می شود، 007 باید آن را شناسایی کند و تهدیدها را خنثی کند. حال در این راه به چند نفر آسیب رسیده می شود مهم نیست..

از بازیگران اصلی این فیلم می توان به "دنیل کریگ"، "هلن مک کروری"،

"خاویر باردم"، "رالف فاینس"، "جودی دنچ"، "نائومی هریس"، "برینیس مارلو" و

"روری کینار" اشاره کرد.
[تصویر: 7.gif]


مهران مدیری سريال طنز "ويلای من" را برای عرضه در شبکه ویدئویی کلید می‌زند


[تصویر: 5.jpg]
مهران مديري جديدترين سريال طنز خود را باز هم براي شبكه ويديويي كشور اوايل هفته جاري در تهران مقابل دوربين مي‌برد.

روزنامه باني فيلم در این ارتباط نوشت: مديري كه چندي است پيش توليد جديدترين مجموعه خود را با عنوان «ويلاي من» به تهيه‌كنندگي شركت گلرنگ‌پخش آغاز كرده، قصد دارد اين سريال را طي روزهاي آينده كليد بزند.

اين روزها آخرين بخش‌هاي بازي او مقابل دوربين سري جديد سريال ويديويي

«قلب يخي» در حال ضبط است و با پايان آنها، مديري توليد سريال خود را در دست خواهد گرفت.

جمعي از هنرمندان گروه آشناي مديري طي اين سال‌ها متشكل از سيامك انصاري، جواد عزتي، هادي كاظمي، اليكا عبدالرزاقي و... در اين سريال بازي خواهند داشت. جالب آنكه گفته مي‌شود بازيگران جديدي چون آتنه فقيه‌نصيري نيز در اين گروه جاي خواهند گرفت.

فيلمنامه اين سريال را امير مهدي ژوله و خشايار الوند در دست نگارش دارند و قرار است توزيع آن پس از تصويربرداري چندين قسمت، همزمان با ضبط توسط شركت گلرنگ پخش انجام شود.

اين دومين تجربه مديري پس از مجموعه ناتمام «قهوه تلخ» در شبكه نمايش خانگي خواهد بود. هرچند اواسط سال گذشته هاشم رضايت قائم مقام وقت مدير شبكه سوم سيما در گفت‌و‌گويي، خبر از حضور مديري در تلويزيون براي كارگرداني سريالي 50 قسمتي داده و حتي گفته بود كه بازيگراني چون سيامك انصاري، علي لك‌پوريان، آرام جعفري، سحر زكريا، اليكا عبدالرزاقي، سحر جعفري جوزاني، هادي كاظمي و نادر سليماني براي بازي در آن قرار‌داد نيز بسته‌اند. او همچنين توضيح داده بود كه به مناسبت نامگذاري سال 90 به نام اصلاح الگوي مصرف، اين سريال با همين مضمون ساخته خواهد شد. اتفاقي كه رخ نداد تا با اجرايي شدن ساخت سريال «ويلاي من»، شايعه عدم موافقت تلويزيون براي بازگشت مديري به عرصه سريال‌سازي قوت بگيرد.
[تصویر: 7.gif]


اسپیلبرگ و تارانتینو به پروژه‌ی "جنگ ستارگان" نه متشکرم گفتند

[b] [تصویر: 6.jpg]


همچنان که صحبت برای ساخت قسمت هفتم "جنگ ستارگان" داغ است، کمپانی سازنده آن بعد از انصراف "جورج لوکاس" از کارگردانی قسمت جدید این فیلم، به دنبال کارگردانی دیگر است.

روز گذشته "زک اسنایدر" کارگردان فیلم های «مردی از فولاد» و «نگهبان» از نشستن پای میز مذاکره این پروژه سرباز زد و کارگردانی این پروژه را نپذیرفت. حال دو کارگردان بزرگ دیگر نیز اعلام کردند که رقبتی به ساخت قسمت هفتم «جنگ ستارگان» ندارند.

"استیون اسپیلبرگ" در این باره گفت: "نه! نه! این فیلم ژانر من نیست. این ژانر مخصوص بهترین دوست من "جورج لوکاس" است".

از طرفی دیگر "کوئنتین تارانتینو" دیگر کارگردان مطرح سینما نیز با رد این پیشنهاد گفت: "من در این پروژه ممکن است خیلی بی دقت باشم. من به ورژن

"سایمون وست" از «جنگ ستارگان» علاقه ای ندارم".

دیروز همچنین اعلام شد که "مایکل آردنت" کارگردان فیلم «داستان اسباب بازی

3»

پنجاه صفحه از داستان «جنگ ستارگان» را نوشته است و احتمالا فیلمنامه آن را خواهد نوشت.

به گزارش سینمانگار، «جنگ ستارگان: اپیزود هفتم» سال 2015 اکران خواهد شد.
::: اخیـــار تصــویری :::

كمپ طرفداران آخرين قسمت سري گرگ و ميش

[تصویر: 7.jpg]دومین پوستر "اوز: بزرگ و قدرتمند" جدیدتریین فیلم سم ریمی

[تصویر: 8.jpg]ليلا حاتمي داور جشنواره فيلم رم ، ايتاليا

[تصویر: 9-1.jpg]

[تصویر: 9-2.jpg]

[تصویر: 9-3.jpg]

[تصویر: 9-4.jpg]RE: اخبار سینما و تلویزیون - NaHiD - ۱۳۹۱/۹/۳۰ ۰۷:۱۹ صبح

رکوردشکنی لینکلن در نامزدی جوایز انجمن منتقدان


[تصویر: 3.jpg][/b][/b]

فیلم لینکن ساخته ی استیون اسپیلبرگ نامزد دریافت سیزده جایزه از انجمن منتقدان فیلم شد و رکورد جدیدی در این زمینه به نام خود ثبت کرد


مووی مگ : بهترین فیلم .بهترین بازیگر نقش اول مرد.بهترین بازیگرن نقش مکمل مرد.بهترین نقش مکمل زن.بهترین بازیگری گروهی.بهترین کارگردانی.بهترین فیلمنامه اقتباسی.بهترین فیلمبرداری.کارگردانی هنری.ویرایش(تدوین).طراحی صحنه و لباس.گریم و برجسته ترین فیلم بخش هایی هستند که لینکن در آنها حضور داردبینوایان در یازده و دفترچه خط نقره ای با ده نامزدی و جیمز باند ، زندگی پی ، آرگو به همراه استاد نیز در هفت رشته نامزد دریافت جوایز شده اندجوایز انجمن منتقدان فیلم بزرگترین سازمان از این نظر در ایالات متحده است و از سال1995 برندگان این جایزه درصد بالایی از جوایز اسکار را نیز نصیب خود کرده اند.

احتمال حضور اصغر فرهادی با "گذشته" در بخش مسابقه کن;;;

2013

[تصویر: 4.jpg]

اصغر فرهادی در حال به پایان رساندن فیلمبرداری تازه ترین اثر خود به نام «گذشته» است. قسمت اعظم فیلم به زبان فرانسوی است و داستانش در پاریس و حومه آن می گذرد

.

داستان فیلم درباره ماجرای مثلث گونه ای میان یک زن فرانسوی با بازی

(برنیس بژو) با شوهر سابق ایرانی اش (علی مصفا)ست که با مردی فرانسوی (طاهر رحیم) آشنا شده است...
بانی فیلم در این باره نوشت: «گذشته» که همزمان با فیلمبرداری در حال مونتاژ شدن توسط یک تدوینگرفرانسوی است، قرار است تا اوائل ژانویه 2013 به پایان برسد و مونتاژ نهائی و صداگذاری آن شروع شود.
از همکاران ایرانی اصغر فرهادی باید از محمود کلاری(مدیر فیلمبرداری)، دانا فرزانه پور(صدابردار)، مریم نراقی (دستیار)، آرش (مترجم و دستیاردوم کارگردان)، علی مصفا (بازیگر نقش شوهر برنیس بژو) و بابک کریمی (یک رستوران دار) نام برد. تهیه کننده اصلی فیلم کمپانی فرانسوی ممنتوست که شریک های اروپائی و کانال های تلویزیونی نیز دارد. بودجه فیلم بیش از یازده میلیون یورو برآورده شده و بر اساس خبرهای دریافتی تهیه کننده این فیلم امتیاز پخش آن را به برخی ازکشورها نیز پیش فروش کرده است.

کمپانی ممنتو که مسئولیت پخش «گذشته» را در فرانسه برعهده دارد، پیش بینی کرده است که در ماه مه 2013 – همزمان با جشنواره کن آن را به شکل گسترده ای در فرانسه به نمایش عمومی درآورد.

انتظارمی رود با توجه به استقبال فوق العاده ای که از فیلم «جدائی نادر از سیمین» در فرانسه شد و یک میلیون تماشاگر آن را دیدند، فیلم جدید اصغر فرهادی به بخش مسابقه جشنواره کن را یابد. برای نخستین بار خواهد بود که این فیلمساز شایسته ایران به جشنواره کن خواهد رفت
.

گفتگو با ناصر ملک مطیعی

[تصویر: 5.jpg]

ناصر ملک مطیعی برای بسیاری از مخاطبان سینمای ایران یکی از نمادهای فیلمفارسی است. نمادی توانمند که سالها فقط به واسطه نامش مخاطبان را به سینماها می کشاند. ناصر بازیگری بود که در سالهای آخر حضورش در سینما کوشید نقشهایی متفاوتتر از کلیشه های همیشگی خود را در «امیرکبیر»

یا «باباشمل» تجربه کند اما به هر حال مخاطبان سینما همواره او را با کلاه شاپویی که بر سر می گذاشت و تیپهای جوانمردانه ای که ایفا می کرد، دوست داشتند و به همین دلیل این دسته از فیلمهایش آن قدرها مورد توجه قرار نگرفتند.
به گزارش شبکه ایران، این بازیگر به تازگی در گفتگویی با بابک صحرایی در مجله هفت نگاه، درباره روند فعالیت سینمایی خود سخن گفته است. بخشهایی از گفته های وی را در ادامه می خوانید:

در اغلب فیملها خودم بودم و بازی نکردم

من اینجا می خواهم اذعان کنم و بگویم که من در تمام صحنه ها فیلم هایم بازی نکردم، خودم بودم. فقط در «امیرکبیر» بازی کردم و «قلندر»، یا فیلمی مثل «باباشمل». در فیلم های دیگر واقعا خودم بودم و هیچ فشاری به خودم نیاوردم. دوربین حاضر بوده و من رفتم یک دفعه بازی کردم و تمام شده. یک صحنه کوچک «امیر کبیر» به تمام فیلم های من می ارزید. به همه کارگردان هایی که با آنها کار کرده ام احترام می گذارم و همهاشان را خیلی دوست دارم ولی

«امیر کبیر» به خاطر شخصیت «امیر کبیر» برای من جایگاه دیگری دارد.


به مسعود کیمیایی گفتم روی «یوسف و زلیخا» کار کند

داستان آشنایی من و مسعود کیمیایی به این ترتیب بود که من می خواستم برای مولن روژها فیلم «یوسف و زلیخا» را بسازم. رفتم داستانش را تبدیل به سناریو کردم و ماشین کردم و آوردم پیش اخوان ها. آنها گفتند یک جوانی هست که تازه از مدرسه فارغ التحصیل شده و خیلی به سینما علاقه مند است و در این کار با هم همکاری کنید. به این ترتیب با مسعود کیمیایی آشنا شدم. من سناریو «یوسف و زلیخا» را به او دادم و گفتم: «شما این سناریو را بخوان و روی آن فکر کن تا ساختش را شروع کنیم» منتها ساخت آن فیلم به هم خورد.

کیمیایی آمد و مرا بوسید

مسعود کیمیایی از من خواست که برای بازی در «قیصر» بار دیگر به تیپ آشنای خود بازگردم، بهروز هم گفت که بیایم. برای فیلم «قیصر» یادم هست که لباس همیشگی ام را پوشیدم و از در که وارد شدم مسعود کیمیایی فیلمبرداری را شروع کرد. یک دفعه هم تمرین نکردیم. این صحنه اما با فضایی که کیمیایی درست کرد و موسیقی اسفندیار منفردزاده آن قدر زیبا شد که دیگر نیازی به هیچ چیزی نداشت. آن صحنه ای که بالای سوختدان حمام چاقو می خورم آن جمله ای که فریاد زدم و گفتم «قیصر کجایی که داش فرمونتو کشتن» در سناریو نبود و از خودم گفتم، وقتی هم این جمله را گفتم مسعود کیمیایی خیلی پسندید و آمد من را بوسید. در حال خودم بودم و گفتم موقع چاقو خوردن یک دادی هم بزنم که خوب از کار درآمد و جمله ای که گفتم در خاطره ها ماند. یک صبح تا ظهر در مریض خانه کار کردیم. یک روز دیگر هم در سوختدان آن صحنه چاقو خوردنم را گرفتند.

یک روز هم صحنه های داخل خانه را گرفتیم.

چگونگی همکاری با احمد شاملو

طرح قصه «فرار از حقیقت» از خودم بود. احمد شاملو دیالوگ های فیلم را نوشت. من و احمد از جوانی با هم بودیم. آن وقت ها تهران خیلی بزرگ نبود و همه با هم آشنا بودند. احمد شاملو قوم و خویش سیامک پورزند بود و سیامک پورزند هم خبرنگار بود. منوچهر مطیع هم بود که او هم نویسنده بود و قوم و خویش همین بچه ها بود و در کل همه با هم در ارتباط بودند.

فردین می گفت برای ناصر داستان نگین

من معروف بودم که قصه گوش نمی کنم. خدابیامرز فردین همیشه می گفت: «واسه ناصر داستان نگینا، گوش نمی کنه. می خوابه بعد آخرش بلند میشه یه چیزی میگه»

چطور شد که در «سربازهای جمعه» بازی نکردم

شاید بین بهروز وثوقی و مسعود کیمیایی اوقات تلخی به وجود آمد اما بین ما هیچ مسئله ای به وجود نیامد. هنوز هم با هم رفیقیم. همدیگر را زیاد نمی بینیم اما هر وقت که می بینیم بسیار با هم رفیقیم. حتی برای فیلم «سربازهای جمعه» مسعود کیمیایی با بهرام رادان و بقیه آمدند پیش من و گفتند که در آن فیلم بازی کنم. اما گفتم که نمی توانم. گفتم جوابش را برایت می نویسم و نوشتم و برایش فکس کردم. گفتم دیگر حال و هوای بازی کردن ندارم. گفتم الان دیگر نقش کوچک نباید بازی کنم. نه موقعیتش را دارم و نه حال و اوضاعش را.

150


تا 160 هزار تومان دستمزد می گرفتم

در آن دوران دستمزد هنرپیشه های مطرح بین 130 یا 140 هزار تومان تا 200 هزار تومان بود. من حدود 150، 160 هزار تومان می گرفتم.

در دادگاه انقلاب گفتم خسته شده ام و اصلا دیگر نمی خواهم کار کنم

بعد از انقلاب برای من مشکل خاصی پیش نیامد. مسئله دادگاه انقلاب بود که همه دوستان احضار شدند. در آنجا خواستند ببیند این افراد که هستند و چه کرده اند. طبیعی هم بود. باید مسئولان با ما آشنا می شدند. یک تعهدی هم از ما گرفتند که کاری بر خلاف نظر آنها انجام ندهیم. من همانجا گفتم که خسته شده ام و اصلا دیگر نمی خواهم کار کنم.

من پنجاه سال در این سینما بوده ام حالا کی می خواهد به من اجازه بدهد؟

یکی از مسائلی که خیلی آزارم می داد این بود که بعضی ها می آمدند و می گفتند آقای ملک مطیعی ما می رویم و اجازه می گیریم که شما دوباره بتوانید در سینما کار کنید. می گفتم: «تو رو خدا این حرف را نزنید، برای من خیلی بد است که کسی بخواهد اجازه بدهد که من در فیلم بازی کنم. من 50 سال در این سینما بوده ام حالا کی می خواهد به من اجازه بدهد؟»

رای گیری برای انتخاب نامزدهای اسکار 2013 از روز دوشنبه آغاز می‌شود

[تصویر: 6.jpg]
به نقل از هالیوود ریپورتر،‌ رای گیری برای انتخاب نامزدهای هشتادوپنجمین مراسم سالانه جوایز آکادمی اسکار از ساعت 8 صبح روز دوشنبه(17 دسامبر) آغاز خواهد شد.

اعضاء 5856 نفری آکادمی تا 3 ژانویه مهلت دارند تا آرای الکترونیکی یا رای های کاغذی خود را بدهند. رای های بعد از این تاریخ به حساب نخواهند آمد.

این اولین سالی است که آکادمی قادر است از آراء الکترونیکی استفاده کند تا مطمئن شود آراء ارائه شده به درستی است.

به گزارش سینمانگار، اسامی نامزدهای نهایی اسکار 2013 روز پنج شنبه 10 ژانویه اعلام خواهد شد و این مراسم در روز یکشنبه 24 فوریه 2013 در سالن دالبی تیه تر هالیوود برگزار خواهد شد.


دوبلورهای "حریم سلطان" در ایران دستگیر شدند

واکنش انجمن گویندگان و سرپرستان گفتار فیلم

[تصویر: 7.jpg]

در پی اعلام خبر دستگیر شدن دوبلورهای سریال تلویزیونی «حریم سلطان»، انجمن گویندگان و سرپرستان گفتار فیلم در بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد که هیچ یک از دوبلورهای دستگیرشده از سوی وزارت اطلاعات عضو این انجمن نیستند.

امروز اعلام شد دوبلورهای سریال تلویزیونی «حریم سلطان» که در ایران به دوبله این سریال مشغول بودند، دستگیر و جهت انجام مراحل قضایی روانه بازداشتگاه شده اند.

در پی اعلام این خبر، انجمن گویندگان و سرپرستان گفتار فیلم با انتشار بیانیه‌ای رسمی به این خبر واکنش نشان داده و اعلام کرد که هیچ یک از دوبلورهای دستگیرشده از سوی وزارت اطلاعات عضو این انجمن نیستند.

در متن اطلاعیه رسمی انجمن گویندگان و سرپرستان گفتار فیلم (دوبلاژ ایران)

آمده است: «به عنوان تنها تشکل صنفی رسمی و قانونی دوبله ایران به اطلاع علاقه‌مندان می‌رساند، هیچ یک از اعضای این انجمن در بین افرادی که از سوی وزارت اطلاعات دستگیر شده‌اند، حضور ندارند و اعضای این انجمن همواره مخالفت خود را با هر گونه فعالیت زیرزمینی و غیرقانونی که لطمات جدی به فرهنگ و ادبیات کلامی این مرز و بوم وارد آورده است اعلام داشته‌ و از آن پرهیز کرده‌اند.»
به گزارش سینمانگار، سریال «حریم سلطان» با نام اصلی «عصر پرشکوه» محصول کشور ترکیه است که از کانال ماهواره ای جم در حال پخش است و توانسته مخاطبان بسیاری را پای این کانال بنشاند.

این سریال به زندگی سلیمان اول، سلطان پرافتخار عثمانی می‌ پردازد.

«حریم سلطان» علاوه بر ایران، در خود ترکیه نیز با جنجالهای متعددی مواجهه شده که در آخرین آنها، چند روز گذشته اعلام شد نمایندگان پارلمان ترکیه در حال رسیدگی به لایحه‌ای هستند که هدف آن توقف پخش این سریال در سال 2013 است. مخالفان «حریم سلطان» معتقد هستند که این سریال تصویری مخدوش از سلطان عثمانی ارائه داده و واقعیات تاریخی را به شدت تحریف کرده است


[تصویر: 7.gif]

بازگشت کریستین استوارت به پروژه "سفید برفی و شکارچی 2" و اخراج کارگردان فیلم

[تصویر: 8.jpg]
"
کریستین استوارت" که ماه قبل از پروژه «سفید برفی و شکارچی 2» کنار گذاشته شده بود، دوباره برای بازی در نقش اصلی این فیلم انتخاب شد.
به گزارش فارس، کمپانی والت‌دیزنی ضمن دعوت دوباره از این بازیگر برای ایفای نقش سفید برفی، "روبرت سندرز" را از این پروژه کنار گذاشت!"روبرت سندرز" قرار بود کارگردانی قسمت دوم «سفید برفی و شکارچی» را انجام دهد. اما حالا فیلم‌ساز دیگری جایگزین او خواهد شد.
بحث مربوط به تغییر بازیگر و کارگردان دومین قسمت اکشن ماجراجویانه و پرفروش «سفید برفی و شکارچی»، به حدود دو ماه قبل برمی‌گردد.در آن زمان، مسئولان کمپانی والت دیزنی نسبت به رفت و آمد خانوادگی

"کریستین استوارت" با "روبرت سندرز" کارگردان فیلم، از خود واکنش نشان دادند.
نتیجه نهایی این واکنش‌ها این بود که کمپانی والت‌دیزنی اعلام کرد بازیگر دیگری را جایگزین "کریستین استوارت" خواهد کرد.مسولان کمپانی والت‌دیزنی به این نتیجه رسیده‌اند که تغییر بازیگر اصلی فیلم آنها در قسمت دوم، ممکن است با سردرگمی تماشاگران همراه شود و آنها حضور دو بازیگر متفاوت برای نقش سفید برفی را در دو قسمت اول و دوم فیلم قبول نکنند.اما از آن جا که کارگردان فیلم در پشت دوربین قرار دارد و چهره‌اش توسط تماشاگران دیده نمی‌شود، می‌توان دست به تغییر وی زد.
"روبرت سندرز" کارگردان قسمت اول فیلم بود و هنوز معلوم نیست چه کسی جایگزین وی در قسمت دوم «سفید‌برفی و شکارچی» خواهد شد.
"کریس همسورث" هم برای دومین بار در این مجموعه فیلم در نقش جوان شکارچی ظاهر خواهد شد، کسی که در قسمت اول سفید برفی را نجات داد و به او کمک کرد تا نامادری سنگدل خود را از بین ببرد.
فیلم‌نامه دومین قسمت «سفید برفی و شکارچی» توسط "دیوید کوپ" نوشته شده و مسئولان کمپانی والت‌دیزنی از آن رضایت کامل دارند.
قبل از این گفته شده بود کلید فیلم‌برداری فیلم اواخر سال آینده میلادی زده خواهد شد. اما حالا خبر می‌رسد فیلم زودتر از این زمان وارد مرحله تولید می‌شود.
قسمت اول فیلم تابستان امسال به روی پرده سینماها رفت و 310 میلیون دلار در سینماهای آمریکا و بقیه کشورهای جهان فروش کرد. این فیلم نگاه تازه‌ای به قصه کلاسیک «سفید برفی» داشت.
در همان هفته‌های اول اکران عمومی فیلم، تهیه کنندگان آن اعلام کردند قسمت دوم آن را نیز در دستور کار خود قرار خواهند داد


[تصویر: 7.gif]

بزرگداشت پنج سينماگر در جشنواره سی‌ويكم فيلم فجر

[تصویر: 9.jpg]

محمدرضا عباسيان دبير سي و يكمين جشنواره بين المللي فيلم فجر از برپايي مراسم بزرگداشت پنج چهره ماندگار و صاحب نام سينماي ايران در اين دوره جشنواره خبر داد.

وي افزود: از پنج سينماگر صاحب نام سينماي ايران در اين دوره جشنواره با برپايي مراسم بزرگداشتي قدرداني به عمل مي آيد.

وي اسامي بزرگداشتي هاي سينماي ايران سي و يكمين جشنواره فيلم فجر را به اين ترتيب اعلام كرد: جمشيد مشايخي، پرويز شيخ طادي، مهري شيرازي، جهانگير الماسي و نادر طالب زاده

عباسيان با اشاره به لزوم برگزاري باشكوه جشنواره فيلم فجر در ميان جشن هاي خجسته پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي خاطر نشان ساخت: اميدواريم با همراهي و كمك همه دلسوزان فرهنگي و هنرمندان در جهت تقويت پيوندهاي دروني خانواده سينما حركت كنيم و فضايي را فراهم آوريم كه با همگرايي و هم فكري قاطبه هنرمندان و مديران فرهنگي و سينمايي به رشد، رونق، پويايي و اعتلاي سينماي ايران منجر شود.

در اين خبر، درخصوص معرفي پنج سينماگر بخش بزرگداشت جشنواره آمده است:

جمشید مشایخی متولد ششم آذر ماه ۱۳۱۳ در جاجرود از توابع تهران، بازیگر صاحب سبک و محبوب سینما و تلویزیون ایران به شمار می رود. وی داراي تحصيلات ناتمام در رشته تأتراست. وي سال 1336 به استخدام اداره تازه تأسيس هنرهاي دراماتيك درآمد و به عنوان بازيگر كار خود را در برنامه نمايشي كانال سوم غير دولتي آغاز كرد و با ايفاي نقش در فيلم كوتاه « جلد مار » هژير داريوش جلوي دوربين رفت. او حتي به خاطر بازي سينمايي اش براي مدتي از كار تأتر اخراج شد. در واقع كار حرفه اي خود را از سال 1349 به طور رسمي شروع كرد.

او تاکنون بازی در90فیلم سینمایی را در کارنامه هنری خود به ثبت رسانده است که آخرین آن «چک» در سال 90 بود. همچنین علاقه مندان او، بيش از 10 سریال تلویزیونی از او دیدند. او تاکنون جوایز داخلی و خارجی بسیاری از جشنواره های گوناگون کسب کرده است.

پرويز شيخ طادي متولد 1340 آبادان است. وي فعاليت هنري را در حوزه هنري تبليغات اسلامي آغاز كرد. او تا کنون کارگردانی فیلم های سینمایی روزهاي زندگي (۱۳۹۰)، شكارچي شنبه (۱۳۸۸)، دايناسور (۱۳۸۶)، سومين روز پس از مرگ

(۱۳۸۵)، سينه سرخ (۱۳۸۵)، پشت پرده ي مه (۱۳۸۳)، روايت سه گانه (اپيزود اول، يك آرزوي كوچك) (۱۳۸۲)، دفتري از آسمان (۱۳۷۸)، سرزمين پدربزرگ (۱۳۷۷)

را برعهده داشت و در سایر زمینه ها از طراحی صحنه و لباس گرفته تا بازیگری، تدوین و فیلمنامه نویسی دستی بر آتش داشته است. او تاکنون 2بار هیئت انتخاب بخش بین الملل جشنواره فیلم فجر بوده است و داوری و انتخاب جشنواره های گوناگونی را بر عهده داشته است.

جهانگير الماسي متولد 1334 تهران، فارغ‌التحصيل شيمي از دبيرستان جندي شاپور و كارشناسي ارشد رشته حقوق و روابط بين الملل است. وي فعاليت هنري خود را در تئاتر از سال 1348 در اهواز آغاز كرد و با بازي در فيلم"ريشه در خون"به كارگرداني سيروس الوند وارد سينما شد. الماسي در كنار فعاليت هنري خود در سينما، تئاتر و تلويزيون به عنوان منتقد هنري و نويسنده در زمينه هاي تحقيق در فلسفه هنر شرقي و تاريخ مذهب در مطبوعات داراي تجاربي است.

تدريس در دانشگاه ها و مدارس، عضويت در كميته هاي انتخاب فيلم فجر، كميته انتخاب انجمن جوانان ايراني، و انجمن فيلم داخلي جوانان، عضو كميته انتخاب جشنواره دو سالانه ميراث ايراني و داوري در جشنواره يونيكا 1994 و ... از ديگر فعاليت هاي وي به شمار مي آيد. او تاکنون در در بيش از 30عنوان فیلم سینمایی ایفای نقش کرده و نگارش طرح اولیه فیلمنامه «سیب و سلما» در سال

1389

آخرین اثر وی محسو ب می شود.

نادر طالب‌زاده متولد ۱۳۳۲ تهران، تهیه‌کننده، مجری برنامه‌های تلویزیونی، فبلمساز و روزنامه‌نگاری ایرانی است. وی دارای مدرک کارشناسی ادبیات انگلیسی از دانشگاه راندولف میکن و کارشناسی ارشد کارگردانی سینما از دانشگاه کلمبیا است. وی فعالیت هنری را از ۱۳۵۹ در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با ساخت فیلم‌های مستند آغاز کرد. از دیگر فعالیت‌های او می‌توان به تدریس در مرکز اسلامی آموزش فیلمسازی و مدیریت مرکز تحقیقات و مطالعات سینمایی در معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره کرد.

بشارت منجی نام سریالی به کارگردانی نادر طالب‌زاده ساخته شد. این فیلم بر اساس زمینه‌های مشترک بین اسلام و مسیحیت ساخته و پرداخته شده‌است.

مهري شيرازي در سال 1338 در تهران متولد شد. او بعد از بيست و پنج سال خدمت در زمينه گريم از سازمان صدا و سيما بازنشسته شد و به فعاليت در سينما مشغول شد و در جشن صد سالگي سينما برنده تنديس بهترين چهره پردازي براي فيلم «زير پوست شهر» (رخشان بني اعتماد) شد و در ششمين جشن سينماي ايران برنده جايزه بهترين چهره پردازي براي فيلم «زندان زنان» (منيژه حكت) گرديد.

او همچنين در اولين جشن سينماي آزاد ايران جايزه اي براي فيلم «طلوع تاريك» (ابراهيم شيباني) در رشته بهترين چهره پردازي دريافت نمود شيرازه علاوه بر فعاليت حرفه اي به تدريس در هنرسراي گريم، دانشگاه سوره اصفهان و آموزشگاه هاي آزاد مشغول مي باشد. او تاکنون طراحی چهره بیش از 58 فیلم سینمایی را برعهده داشته است که آخرین آن «راه نجات» در سال 1391 است.


::: اخیـــار تصــویری ::: [/b]
"هابیت" در اولین روزهای اکران با فروش 84.8 میلیون دلاری

[تصویر: 10.jpg]اولین عکس از فیلم جابز " اشتون کوچر در نقش استیو جابز


[تصویر: 11.jpg]


RE: اخبار سینما و تلویزیون - NaHiD - ۱۳۹۱/۱۰/۱ ۱۱:۵۴ صبح

[تصویر: Ro_GH_661.jpg]

سريال «درپناه تو»از حميد لبخنده، اين روزها براي چندمين بار از شبكه آي فيلم پخش مي‌شود. اين سريال با اينكه موقع پخش با حواشي بسياري مواجه شد و با سانسور فراواني روي آنتن رفت اما در موقع پخش، به يكي از پرمخاطب‌ترين سريال آن دوره تبديل شد و براي اولين بار، پاي روابط عاشقانه ميان دانشجويان را به تلويزيون باز كرد. نكته قابل توجه درباره «درپناه تو» اين بود كه لبخنده به جاي دست گذاشتن روي بازيگران مطرح سينما و تلويزيون، سراغ يك سري بازيگر جوان تازه كار رفت و به آنها ميدان داد تا ظرف چند ماه تبديل به چهره‌هايي شناخته شده براي مخاطبان تلويزيوني شوند.
[تصویر: nhvky5b8unaa73vm8g77.jpg]
اروم نیوز:غير از حسن جوهرچي كه پيش از اين در «برخورد» و «بر بال فرشتگان» بازي كرده بود، لعيا زنگنه، رامين پرچمي، پارسا پيروزفر، شهرزاد عبدالمجيد، رزيتا غفاري، كيومرث مرادي، اتابك نادري و سحر زكريا، با «در پناه تو» براي اولين بار جلوي دوربين رفتند. ۱۷ سال پيش به واسطه تبديل شدن اين بازيگران به چهره‌هاي شناخته شده تلويزيوني، اين انتظار وجود داشت كه خيلي زود، تبديل به ستاره شوند و كارنامه بازيگري درخشاني داشته باشند. بعد از گذشت ۱۷ سال از آن دوران، در اين پرونده كارنامه بازيگري هركدام از اين بازيگران جوان را تا به امروز مرور مي‌كنيم. لعيا زنگنه
[تصویر: m0psv0fsmvff70afg4j6.jpg]

[تصویر: a4k7weby4hsysiicvk4w.jpg]
ستاره سريال «درپناه‌تو» براي ادامه مسيرش در تلويزيون ريسك نكرد و ترجيح داد از بين تمام پيشنهادهاي تلويزيوني‌اش، «درقلب من» حميد لبخنده را انتخاب كند، اگرچه در سينما به اين شكل هوشمندانه عمل نكرد. اولين فيلم سينمايي‌اش «راز مينا» بود كه توقعات را برآورده نكرد، در ادامه هم هر چند فيلمي مثل شيفته بازي كرد اما انتخاب‌هاي ديگرش مثل «هفت ترانه»، «تب»، «رنگ شب» هم نتوانست نظر مخاطبان و منتقدان را برآورده كند. او در ادامه مسير سينمايي‌اش با كارگرداناني مثل كيميايي و الوند هم كار كرد اما هيچكدام به اتفاق‌هاي كارنامه سينمايي او تبديل نشدند. زنگنه البته در تلويزيون كارنامه قابل دفاع‌تري از خود به جا گذاشت. همكاري با كارگرداناني چون حسن فتحي و سيروس مقدم در سريال‌هاي مدار صفر درجه و اغما از كارهاي شاخص اوست. زنگنه اين اواخر هم در نقش سارا مستور در سريال «راستش را بگو» ايفاي نقش كرد. حسن جوهرچي
[تصویر: ou224tlr3e8hhfzzo.jpg]

[تصویر: qukl1ulsw9qoo0la6cmb.jpg]
تنها بازيگر «درپناه تو» كه قبل از اين سريال در سينما چهره شده بود و مخاطبان او را مي شناختند. بازيگري كه اولين بار با فيلم بر بال فرشتگان(جواد شمقدري) چهره شد. جوهرچي پس از ديده شدن سريال «درپناه تو» و تا سال ۷۹ از نظر كمي تعداد فيلم‌هايي كه بازي كرد خيلي با قبل از اين سريال، فرقي نداشت. او از سال ۷۹ تا ۸۹ در هيچ فيلم سينمايي ديگري حضور پيدا نكرد. سريال «غريبانه» نقطه عطف ديگر كارنامه كاري جوهرچي بود چون براي اولين بار نقش منفي يك سريال پرمخاطب را بازي مي‌كرد. «مشق عشق»، «او يك فرشته بود»، «فاكتور هشت» و «فاصله‌ها» از ميان انبوهي از سريال‌هايي كه بازي كرد تنها سريال‌هايي بودند كه در زمان پخش مخاطب زيادي به خود جذب كردند. عمليات ۱۲۵ كه در حال حاضر از شبكه پنج روي آنتن مي‌رود آخرين كار پخش شده از اوست. پارسا پيروزفر
[تصویر: jgbr7zr536kvd6tbzrkd.jpg]

[تصویر: xqidkrkbkzimkgspzphy.jpg]
نقش پارسا پيروزفر در سريال در پناه تو به شدت تعديل شد و از بين رفت. با اين حال مسير او بعد از در پناه تو يه سر و گردن از بقيه بازيگران بالاتر است. پيروزفر پس از در پناه تو سه بار براي فيلم‌هاي شيدا، اعتراض و مهمان مامان تنديس بهترين بازيگر مرد از جشن خانه سينما را دريافت كرد. او پس از در پناه تو سريال «در قلب من» را باز هم با حميد لبخنده كار كرد. سريالي كه به اندازه در پناه تو موفق نبود ولي براي پيروزفر ادامه مسير خوبي بود. هرچند خيلي از كارشناسان معتقدند سريال «در چشم باد» كه پيروزفر پنج سال براي آن وقت گذاشت نقطه عطف كارنامه كاري پيروزفر در تلويزيون محسوب مي‌شود ولي مردم بيشتر با دنيل وسپرگ سريال «سفر سبز» به كارگرداني محمد حسين لطيفي ارتباط برقرار كردند. فيلم‌هاي سينمايي «اينجا بدون من» و «اسب حيوان نجيبي است» آخرين كارهايي بودند كه پيروزفر در سال ۸۹ جلوي دوربين‌شان رفت. سحر زكريا
[تصویر: 4n86ng0txkdtkrjl8lx.jpg]

[تصویر: ffkh15zd8dqb1bz0e9zr.jpg]
سحر زكريا با نقش «سيمين» دختر عموي رامين ديده شد، اما نه به اندازه ديگر بازيگران جوان سريال. به همين خاطر است كه او برخلاف ديگر بازيگران در پناه تو، نه به واسطه اين سريال كه به خاطر كارهاي ديگرش به چشم آمد و چهره شد. او بعد از درپناه تو در چند فيلم سينمايي از جمله مردي از جنس بلور بازي كرد، اما اين سريال كمدي قطار ابدي و نقش ماريا بود كه زكريا را معروف كرد و بعد از آن هم نقش مهتاب در سريال پاورچين كه او را به اوج شهرت رساند. زكريا بعد از همكاري با مهران مديري در چند سريال از جمله مرواريد سرخ زنده ياد مسعود رسام بازي كرد، اما موفقيتي به دست نياورد. او در اين سال‌ها در سينما با سيروس الوند و چند كارگردان ديگر همكاري كرد، اما حضور دوباره‌اش در سريال مرد دو هزار چهره و بعد از آن قهوه تلخ موقعيتش را بيش از بيش تثبيت كرد. او اين شب‌ها سريال ميلياردر را روي آنتن دارد. رزيتا غفاري
[تصویر: 1esd1wjqhwaoqpiryty.jpg]

[تصویر: juankinfbxtujm6w4y6.jpg]
رزيتا غفاري با نقش خيلي كوتاهي در «در پناه تو» به عرصه بازيگري وارد شد اما با همين نقش كوتاه توانست خودش را به حميد لبخنده ثابت كند و بلافاصله در «در قلب من» اين كارگردان حضور پيدا كند. او بعد از كار لبخنده، در فيلم‌هاي سينمايي مختلفي مثل «هتل كارتون»، «شوكران»، «يكي بود يكي نبود»، «آواز خوان»، «آب و آتش»، «پشت پرده مه» و ... حضور پيدا كرد اما بازي‌اش در هيچ كدام از فيلم‌ها به اندازه همكاري‌اش با بهروز افخمي در «شوكران» به چشم نيامد. غفاري با بازي در سريال «شب آفتابي» قاسم جعفري، بيش از پيش براي مخاطبان شناخته شد و دو سال بعد در «يكي مثل من» محسن شاه محمدي همين موفقيت را تكرار كرد. او از سال ۸۲ به بعد در سريال‌هاي مختلفي مثل «فصل زرد»، «هنگامه»، «سايه آفتاب»، «عمارت فرنگي»، «روزهاي زيبا»، «زندگي ارمغان خداست»، «سي‌امين روز»، «پرويز در مه» و ... بازي كرد. شهرزاد عبدالمجيد
[تصویر: ill4ocz4wurxozr9kv5.jpg]

[تصویر: kejhe6wl3x2k7pe0trbp.jpg]
شايد خيلي‌ها فكر مي‌كردند شهرزاد عبدالمجيد پس از در پناه تو بتواند تبديل به يكي از بازيگران موفق حداقل در مديوم تلويزيون باشد اما اين اتفاق نيفتاد. تعداد كارهاي او بسيار محدود است. او حتي سينما را با بازي در فيلم ضيافت به كارگرداني مسعود كيميايي آغاز كرد ولي اين فيلم اولين و آخرين كار سينمايي‌اش بود. البته عبدالمجيد در سريال‌هاي پرمخاطبي چون فقط به خاطر تو(اكبر منصور فلاح) و تب سرد (عليرضا افخمي) هم بازي كرد اما اين سريال‌ها هم خيلي نتوانستند كارنامه كاري او را تغيير دهند. حتي او مدتي هم به عنوان بازيگر مجري در مجموعه عروسكي «آتقي» به عنوان خاله رويا (يكي از اولين خاله‌هاي تلويزيون) هم حضور موفقي روي آنتن داشت ولي آن كار هم ادامه پيدا نكرد . آخرين كاري كه از شهرزاد عبدالمجيد روي آنتن رفت يكي از اپيزودهاي مجموعه تلويزيوني «شايد براي شما هم اتفاق بيفتد» بود. رامين پرچمي
[تصویر: zbrx2gjnjkvburkghpcj.jpg]

[تصویر: 9wb1nv5bggyuo7r5al76.jpg]
رامين پرچمي هم نتوانست از موقعيت خوب نقش رامين در «در پناه تو»، به نفع موفقيت‌هاي بعدي استفاده كند. او بلافاصله بعد از سريال لبخنده، براي بازي در «ضيافت» مسعود كيميايي دعوت شد و همكاري‌اش با كيميايي در «اعتراض» هم ادامه پيدا كرد. حضور سينمايي اين بازيگر با فيلم‌هاي «تلفن»، «خاكستري»، «مهمان مامان» و «اخراجي‌هاي ۲» ادامه پيدا كرد. اما در هيچ كدام از اين كارها، هيچ وقت نقش اول نداشت و كم كم به بازيگري درجه چندم تبديل شد. تا جايي كه در «مهمان مامان» فقط در يك سكانس حضور داشت. حضور تلويزيوني اين بازيگر هم چندان چشمگير نبود. او بعد از «در پناه تو»، نهايتا در تجربه ناموفق «زير آسمان شهر ۳» بازي كرد كه آن هم نتوانست موقعيت تاثيرگذار نقش رامين را به او باز گرداند. پرچمي بعد از «اخراجي‌هاي ۲»، به خاطر حواشي مختلفي كه برايش اتفاق افتاد، از عرصه بازيگري فاصله گرفت. كيومرث مرادي
[تصویر: jdx893rb9lr3bbyixfi0.jpg]

[تصویر: rj1gnlo1o9ch0fijoe1.jpg]
كيومرث مرادي مورد عجيب و غريب سريال «در پناه تو» است. مرادي انگار آمده بود كه نماند! بعد از در پناه تو هيچ رد و نشاني از ادامه فعاليتش در سينما و تلويزيون پيدا نمي‌كنيد. فقط يك تجربه كوچك در سريال كلبه سفيد به كارگرداني مهرداد راياني مخصوص در تلويزيون دارد كه در آن كار هم نقش مقابلش، شهرزاد عبدالمجيد است. مرادي پس از در پناه تو همه توانش را روي تئاتر گذاشت. او در تئاتر همه كار كرده، از كارگرداني تئاترهاي مختلف و برگزاري كارگاه‌هاي تخصصي تا نوشتن كتاب و تدريس در دانشگاه و آموزشگاه‌هاي بازيگري امين تارخ و حميد سمندريان. تئاترهايي كه كارگرداني كرده تا به حال جوايز متعددي برده‌اند و در نقاط مختلف جهان روي صحنه رفته‌اند.او اين روزها مشغول گرفتن دكتراي تئاتر از آمريكاست. تئاتر سيمرغ، آخرين كاري است كه مرادي در سال ۹۱ روي صحنه برده است. اتابك نادري
[تصویر: qzq8i8gov8gvg677xmb.jpg]

[تصویر: scyrxfutv6cy3pmqe19g.jpg]
اتابك نادري در سريال «در پناه تو» بازيگر مكمل بود و در تمام اين سال‌ها هم بازيگر مكمل ماند. او سريال‌ها و تله فيلم‌هاي فراواني بازي كرده اما كمتر از همه ديگر بازيگران اين مجموعه آثاري كه بازي كرده به چشم آمده و موفق بوده. شايد از بين همه كارهايي كه كرده روزهاي زندگي (سيروس مقدم)، پول كثيف (جواد افشار)، ولايت عشق (مهدي فخيم‌زاده)، شوق پرواز (يدالله صمدي) و عمارت فرنگي(محمد‌رضا ورزي) مهم‌ترين آثاري باشد كه او به عنوان بازيگر فرعي در آن حضور پيدا كرده است. نادري پس از سريال در پناه تو پايش به سينما هم باز شد ولي حضورش در سينما فقط به بازي در شش فيلم منتهي شد. او همانند نقشش در سريال در پناه تو كارگرداني تئاتر را هم تجربه كرده ولي همه تجربه‌هاي كارگرداني‌اش برمي‌گردد به قبل از پخش در پناه تو. باز پخش سريال خانه پدري به كارگرداني فريدون حسن‌پور آخرين كاري است كه از نادري روي آنتن رفته است.RE: اخبار سینما و تلویزیون - batoo_mr - ۱۳۹۳/۱۱/۲۸ ۱۰:۵۴ صبح

یکی از مخاطبین روز هشتم جشنواره فیلم فجر مشهد شباهت زیادی به بازیگر مشهور سینمای ایران الناز شاکردوست داشت.


حضور وی در پردیس سینمایی هویزه توانست توجه عکاسان و علاقه مندان به سینما را به خود جلب کند.


[تصویر: g5l9gfh1s6v4npswbc.jpg]